Porážkou v prodloužení od Radomyšle si Strakonice jen slabě pojistily druhé místo

15.02.2019

Páteční večerní předehrávkou otevřelo svůj program 25. kolo Krajské ligy mužů. Tým Sokola Radomyšl vyzval soupeře ze Strakonic o den dříve, neboť byl na víkend zcela obsazený Zimní stadion v Písku, který užívají sokolové jako své domácí prostředí. Podařilo se jim otočit výsledek z 1:3 na 4:3 v prodloužení, ale ziskem pouhých dvou bodů přišli o šanci na účast v play off, byť jen teoretickou. Hosté zůstali druzí s Veselím a Hlubokou za zády.

PÍSEK – Do sestavy hostí se vrátil po delší době křídelník Václav Pašek a hned v úvodní minutě asistoval u vedoucího gólu strakonického kapitána Tomáše Růžičky. Aspirantům na některou z medailových příček (Strakonice mohou skončit druhé, ale taky páté) však nestačilo k plnému zisku ani vedení 3:1. Drželi ho do 38. minuty, jenže v přesilovce pět na tři faulovali a inkasovali z trestného střílení, jehož realizace se mazácky ujal Ondřej Gába.

To povzbudilo celek Radomyšle. Druhým gólem Ondřeje Gáby si vynutil prodloužení, ve kterém po dvaceti čtyřech vteřinách získal prémiový bod. Pavel Procházka zmařil hostům přečíslení, Matěj Fríd nezištně přihrál a kapitán Daniel Jungbauer zakončil. „Od půlky zápasu jsme byli lepši,“ těšilo vedoucího týmu a druhého gólmana Jaromíra Šípa. „V úvodu jsme prohospodařili hromadu šancí,“ litoval strakonický manažer Roman Heimlich.

Krajská liga, předehrávka 25. kola:

TJ Sokol Radomyšl – HC Strakonice 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)
10. O. Gába (M. Škoda), 38. O. Gába TS, 44. Jungbauer (Pav. Procházka, Pěnička), 61. Jungbauer (Fríd, Pav. Procházka) – T. Růžička (Samohejl, Pašek), 16. L. Hrubý (T. Růžička), 22. Dlouhý.
Rozhodčí: D. Čáp – Kubíček, Maxa.
Vyloučení: 9:7, navíc D. Kovář (Strakonice) 10 minut.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 180.
S. Radomyšl: Žilinčík – Pav. Procházka, Pěnička, M. Škoda, M. Hřebíček, F. Procházka, Burkoň – Fríd, Jungbauer, Brož, O. Gába, R. Volf ml., Šimoník, J. Řehoř, Fr. Bárta, Vlk. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.
HC Strakonice: Myslivec – D. Papež, Kopenec, L. Hrubý, D. Kovář, M. Všetečka, M. Hrubý – Samohejl, T. Růžička, Pašek, J. Švec, Dlouhý, L. Bednařík, P. Řehoř, Mikeš, P. Šebesta (32. D. Škoda). Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Hrálo se 15. února 2019.

04. 12. 2022 Liga juniorů, 20. kolo: Technika Brno - Motor Č. Budějovice 3:6 (0:2, 2:2, 1:2). Góly a nahrávky Jihočechů: 11. Pitel (M. Kříž, Schuppler), 14. A. Turek (Pitel, Gajdolín), 22. T. Březina (D. Hála, Petrásek), 25. A. Eremiáš (Putz, Willmann), 49. M. Kříž (Pitel, Schuppler), 56. A. Turek (A. Eremiáš, Putz). HC Zubr Přerov - IHC Králové Písek 3:4 (1:2, 1:0, 1:2). Góly a nahrávky vítězného celku: 13. Hořejší (Kaiser, M. Čančura), 18. Sládek (Cháb, Lechnýř), 42. Hořejší (M. Čančura, Fencl), 54. Cháb (Sládek, Dubský).
04. 12. 2022 Liga dorostu, 19. kolo: HC Kobra Praha - IHC Králové Písek 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0). Góly a nahrávky poražených: 14. Kápl (Prušák, V. Dvořák), 56. Solař (Škrdlant).
04. 12. 2022 Bez jihočeského zastoupení se neobešla první letošní nominace reprezentačního týmu dívek U16, který se zúčastní Turnaje olympijských nadějí visegrádských národů ve slovenském Púchově od 15. do 17. prosince. Do hlavního výběru se probojovala obránkyně Natálie Musilová (Mad Bulls Č. Budějovice) s útočnicí Adélou Pánkovou (Spartak Soběslav). Mezi náhradnicemi figuruje obránkyně Viktorie Kopřivová (J. Hradec) a útočnice Veronika Palíšková (DDM Č. Budějovice).