Porážka v Havířově sesadila Motor z prvoligového trůnu

30.09.2018

Českobudějovičtí si v 9. kole Chance 1. ligy dojeli napříč republikou pro druhou letošní porážku, která je připravila o čelní pozici v tabulce. Horším skóre ji postoupili Přerovu. Na havířovském ledě prohrávali po 25. minutách 0:4, načež Jana Strmeňe vystřídal v brankovišti Petr Kváča. Ten nepustil za svá záda ani myš a jeho spoluhráči v závěru dvakrát upravili skóre. Zahájili však střelbu velmi pozdě. Na vyrovnání jim nezbylo dost času.


HAVÍŘOV – Prvoligový celek od Černé věže dostal v Havířově první úder, sotva se rozkoukal na ledě. Již ve 2. minutě ujel ve vlastním oslabení domácí  Radek Pořízek a trefil se přesně mezi betony Jana Strmeně. Rozhodující okamžiky nastaly v úvodu druhé části, kdy Moravané skórovali třikrát během necelých pěti minut. „Budějovice hrály přesně to, co předtím doma s Kladnem. Organizovaně v obraně i útoku. Proti tomu se hraje těžko, ale podařilo se nám odskočit na 4:0 a pak jsme to ubránili systémem, který nám přináší úspěchy,“ kvitoval havířovský kouč Jiří Režnar.

Jihočeši po čtvrtém inkasovaném gólu provedli změnu v brankovišti. Nastoupil Petr Kváča, jenž za předchozích 120 minut v 1. lize pustil jediný gól. Havířovským střelcům nedovolil nic, ale výtečně si vedl v protější kleci také jeho bývalý kolega Ondřej Bláha, jenž kapituloval až v 56. minutě. Hosté ho překonali ještě jednou a tím se definitivně uzavřelo skóre. „ Je to s podivem. Jakmile vyjedeme kousek za Budějovice, tak naši nejlepší hráči nejsou schopní být nejlepšími hráči. Bez toho nemůžeme čekat vítězství. Havířov vyhrál zaslouženě, nemůžu být spokojený s naším výkonem,“ dodal Václav Prospal.

Chance liga, 9. kolo:

AZ Residomo Havířov – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Góly a nahrávky:
2. Pořízek (Gřeš, Chroboček), 22. Chroboček (Gřeš, Pořízek), 22. Haas (Maruna), 25. Bambula (Gřeš, O. Bláha) – 56. Zd. Doležal (Bradley), 58. M. Novák (Pavlin, Gilbert).
Rozhodčí: Dědek, Koziol – Rožánek, Konvička.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Střely nas branku: 22:42.
Diváků: 1 635.
ČEZ Motor: Strmeň (25. Kváča) – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený – Endál, Gilbert, M. Novák, Zd. Doležal, Bradley, Šimánek, J. Doktor, R. Heřman, M. Čermák, Babka, Dančišin, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 29. září.

(red)Krátké zprávy
18. 02. 2019 Regionální liga juniorů: HC Tábor - Motor Č. Budějovice B (Soběslav) 6:4. Góly za vítězný tým dávali Šedivý, Duda, Prášek, Bouška, Knobloch, Adamec.
17. 02. 2019 Jihočeský kraj vyhlásil druhou vlnu dotačních programů pro rok 2019. Týkají se krajských sportovních svazů a velké části tělovýchovných jednot resp. sportovních klubů. Žádosti v elektronické i papírové formě je nutné odeslat nejpozději 8. března do 12.00 hodin. Podrobnosti lze vyhledat na webových stránkách Jihočeského kraje.
16. 02. 2019 Extraliga juniorů, o pořadí v play off, 20. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 6:1 (2:0, 0:1, 3:0 - P 0:0, N 1:0). Čestný střelecký úspěch Jihočechů zaznamenal ve 25. minutě Jan Tlačil ml. po přihrávkách Jakuba Káníka a Patrika Školy.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web