Porážka v Havířově sesadila Motor z prvoligového trůnu

30.09.2018

Českobudějovičtí si v 9. kole Chance 1. ligy dojeli napříč republikou pro druhou letošní porážku, která je připravila o čelní pozici v tabulce. Horším skóre ji postoupili Přerovu. Na havířovském ledě prohrávali po 25. minutách 0:4, načež Jana Strmeňe vystřídal v brankovišti Petr Kváča. Ten nepustil za svá záda ani myš a jeho spoluhráči v závěru dvakrát upravili skóre. Zahájili však střelbu velmi pozdě. Na vyrovnání jim nezbylo dost času.

HAVÍŘOV – Prvoligový celek od Černé věže dostal v Havířově první úder, sotva se rozkoukal na ledě. Již ve 2. minutě ujel ve vlastním oslabení domácí  Radek Pořízek a trefil se přesně mezi betony Jana Strmeně. Rozhodující okamžiky nastaly v úvodu druhé části, kdy Moravané skórovali třikrát během necelých pěti minut. „Budějovice hrály přesně to, co předtím doma s Kladnem. Organizovaně v obraně i útoku. Proti tomu se hraje těžko, ale podařilo se nám odskočit na 4:0 a pak jsme to ubránili systémem, který nám přináší úspěchy,“ kvitoval havířovský kouč Jiří Režnar.

Jihočeši po čtvrtém inkasovaném gólu provedli změnu v brankovišti. Nastoupil Petr Kváča, jenž za předchozích 120 minut v 1. lize pustil jediný gól. Havířovským střelcům nedovolil nic, ale výtečně si vedl v protější kleci také jeho bývalý kolega Ondřej Bláha, jenž kapituloval až v 56. minutě. Hosté ho překonali ještě jednou a tím se definitivně uzavřelo skóre. „ Je to s podivem. Jakmile vyjedeme kousek za Budějovice, tak naši nejlepší hráči nejsou schopní být nejlepšími hráči. Bez toho nemůžeme čekat vítězství. Havířov vyhrál zaslouženě, nemůžu být spokojený s naším výkonem,“ dodal Václav Prospal.

Chance liga, 9. kolo:

AZ Residomo Havířov – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
2. Pořízek (Gřeš, Chroboček), 22. Chroboček (Gřeš, Pořízek), 22. Haas (Maruna), 25. Bambula (Gřeš, O. Bláha) – 56. Zd. Doležal (Bradley), 58. M. Novák (Pavlin, Gilbert).
Rozhodčí: Dědek, Koziol – Rožánek, Konvička.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Střely nas branku: 22:42.
Diváků: 1 635.
ČEZ Motor: Strmeň (25. Kváča) – Fillman, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Vydarený – Endál, Gilbert, M. Novák, Zd. Doležal, Bradley, Šimánek, J. Doktor, R. Heřman, M. Čermák, Babka, Dančišin, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hráno 29. září.

(red)

14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.
12. 12. 2018 Sněhová kalamita na Vysočině nedovolila hokejistům BK Havlíčkův Brod přicestovat do Českých Budějovici k dnešnímu druholigovému utkání s David Servisem. Duel 25. kola skupiny Jih se uskuteční v náhradním termínu. Informaci potvrdil organizační pracovník servismanů Karel Šnajdr. Ze stejného důvodu se dnes nebude hrát ani zápas Moravské Budějovice - HC Tábor, neboť hosté dojeli pouze před Jihlavu a nemohli dál pokračovat v cestě.