Porážka od Švédů mrzí hlavně po velkém obratu ve třetí třetině

01.05.2015

Český tým poprvé v historii podlehl svému soupeři v úvodním utkání světového šampionátu. Jeho přemožitelem se stali Švédové, kteří odpověděli na famózní obrat domácích v závěru třetí třetiny, vynutili si prodloužení a nakonec rozhodli v samostatných nájezdech. Vydařený debut na turnaji prožil dvacetiletý útočník Dominik Simon, jenž zaznamenal gól plus asistenci. Zápas nedohrál Jaromír Jágr kvůli zranění malíčku na levé ruce.


PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Prvnímu vystoupení domácích reprezentantů na 79. mistrovství světa předcházel zahajovací ceremoniál, ve kterém si diváci užili nejprve světelnou show s kostýmovaným krasobruslařem. Poté sledovali králíky Boba a Bobka, jak sestupují od stropu v obřím klobouku na led a po hokejové kreaci zakončené gólem zase vystupují zpátky. Poté nastoupili na plochu Kabáti s hymnou šampionátu Brousíme nože a nakonec před nastoupenými soupeři zahájili šampionát prezident IIHF René Fasel, prezident ČSLH Tomáš Král a legendární forvard Vladimír Zábrodský.

Úvodní dějství odstartovaly dva nešťastné momenty z pohledu českého týmu, u nichž byl smolař Martin Erat. Nejprve chybně rozehrál na střídajícího Ondřeje Němce a umožnil Švédům lacino získat kotouč, který skončil za Salákovými zády po střele Joela Lundqvista.  To bylo ve 4. minutě. O čtyři minuty později při Eratově vyloučení skórovali Seveřené znovu, když se střelou švihem z levého kruhu prosadil jejich kapitán Staffan Kronwall.

Celý text lze vyhledat na partnerském portálu www.reprehokej.cz

Krátké zprávy
22. 09. 2019 Extraliga juniorů, skupina Západ, 4. kolo: Ústí nad Labem - IHC Písek 5:4 v prodl. (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0). Góly a nahrávky jihočeského týmu: 27. Egert, 52. Karbulka (M. Přibyl), 54. Egert (Vajner), 60. Egert (Fríd, Tampier).
21. 09. 2019 Turnaj o Pohár DHL (junioři), 6. kolo: Oceláři Třinec - Motor Č. Budějovice 8:3 (4:0, 3:2, 1:1). Góly a nahrávky poražených: 35. Janoch (Jak. Novák), 36. V. Krcho (Silný), 60. Řezáč (M. Masopust). Extraliga dorostu, skupina Střed: Technika Brno - HC Tábor 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1: ). Góly a nahrávky Jihočechů: 19. Vaněk (Kofroň, Cháb), 28. Šimák (Polák). Hradec Králové - Motor Č. Budějovice 10:3 (2:1, 4:1, 4:1). Góly a nahrávky hostujícího týmu: 16. T. Březina (Kašpar), 22. Kalčík (Petrásek, Marhoun), 41. Dub.
21. 09. 2019 Na sobotu 21. září a neděli 22. září připadl start nového ročníku Krajské ligy na jihu Čech. Mezi dvanácti týmy oproti minulé sezoně chybí SK Telč, rozpuštěná rezerva HC Tábor a také rezerva Pelhřimova, místo níž naskočí A-tým, který sestoupil z 2. ligy. Staronovým účastníkem je TJ Božetice s domácím prostředím v Milevsku. Božetice hrály jihočeskou Krajskou ligu nepřetržitě dvacet let a třikrát se dostaly do finále - dvakrát padly a v roce 2010 se staly mistry, načež vybojovaly postup do 2. ligy, ale přenechaly licenci nově založenému HC Milevsko 2010. V období 2014 až 2019 hrály božetické "plameny" středočeskou nejvyšší soutěž.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web