Porážka od Švédů mrzí hlavně po velkém obratu ve třetí třetině

01.05.2015


Český tým poprvé v historii podlehl svému soupeři v úvodním utkání světového šampionátu. Jeho přemožitelem se stali Švédové, kteří odpověděli na famózní obrat domácích v závěru třetí třetiny, vynutili si prodloužení a nakonec rozhodli v samostatných nájezdech. Vydařený debut na turnaji prožil dvacetiletý útočník Dominik Simon, jenž zaznamenal gól plus asistenci. Zápas nedohrál Jaromír Jágr kvůli zranění malíčku na levé ruce.


PRAHA (Od našeho zpravodaje) – Prvnímu vystoupení domácích reprezentantů na 79. mistrovství světa předcházel zahajovací ceremoniál, ve kterém si diváci užili nejprve světelnou show s kostýmovaným krasobruslařem. Poté sledovali králíky Boba a Bobka, jak sestupují od stropu v obřím klobouku na led a po hokejové kreaci zakončené gólem zase vystupují zpátky. Poté nastoupili na plochu Kabáti s hymnou šampionátu Brousíme nože a nakonec před nastoupenými soupeři zahájili šampionát prezident IIHF René Fasel, prezident ČSLH Tomáš Král a legendární forvard Vladimír Zábrodský.

Úvodní dějství odstartovaly dva nešťastné momenty z pohledu českého týmu, u nichž byl smolař Martin Erat. Nejprve chybně rozehrál na střídajícího Ondřeje Němce a umožnil Švédům lacino získat kotouč, který skončil za Salákovými zády po střele Joela Lundqvista.  To bylo ve 4. minutě. O čtyři minuty později při Eratově vyloučení skórovali Seveřené znovu, když se střelou švihem z levého kruhu prosadil jejich kapitán Staffan Kronwall.

Celý text lze vyhledat na partnerském portálu www.reprehokej.cz

Krátké zprávy
26. 05. 2022 Pracovitý útočník Jiří Smejkal z českobudějovické hokejové líhně se připojil ke skórující hvězdné trojce Pastrňák, Červenka, Krejčí a čtvrtým gólem při soupeřově power play pečetil vítězství českých barev 4:1 nad Německem ve čtvrtfinále MS v Helsinkách.
26. 05. 2022 Na pozici hlavního kouče extraligového dorostu HC Tábor čerstvě nastoupil jednapadesátiletý Arpád Györi, jenž dosud vedl úspěšné táborské áčko ve 2. lize. Vystřídal Tomáše Matušíka, který působil u dorostenců čtyři sezony. Ve funkcích asistentů zůstali Petr Bačo a René Skalický.
26. 05. 2022 Třicetiletý gólman Pavel Kantor, rodák z Českých Budějovic a zdejší odchovanec, opustil brankoviště Znojemských Orlů a zamířil na Slovensko, kde bude hrát extraligu za HC Nové Zámky.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie