Plný bodový zisk v Mostě vystřelil budějovický Tomáš Nouza ve vlastním oslabení

22.10.2016

Loni Jihočeši na mosteckém ledě dvakrát prohráli a také první letošní zápas na severu republiky nebyl pro ně zdaleka příjemnou vycházkou. Po vyrovnaných dvou třetinách zařídil vítězný gól až ve 46. minutě Tomáš Nouza, jenž se prosadil ve vlastním oslabení po sólové jízdě zakončené blafákem do bekhendu. V tabulce je Motor třetí se ztrátou jediného bodu za Kladnem a novým lídrem Prostějovem.

MOST - Na celkově sedmé vítězství z posledních osmi zápasů (neuspěli pouze v 15. kole na jihlavském ledě) se Jihočeši pořádně nadřeli. Nastoupili znovu bez zraněného obránce Jána Muchy (osmý bek Lukáš Zíb zůstal na střídačce) a útočníka Lukáše Květoně s nekompletními čtyřmi formacemi. Na začátku 5. minuty inkasovali z hole píseckého odchovance Tomáše Roda, jenž okusil před léty extraligu pod Černou věží, ale díky úderům Miloslava Čermáka a Matina Heřmana ve 12. resp. 13. minutě otočili stav.

Vyrovnání pro Severočechy však velmi záhy zařídil zkušený Vojtěch Kubinčák. V úvodu prostředního dějství se podruhé prosadil Miloslav Čermák a mužstvo Motoru udrželo hubené vedení do 43. minuty, kdy se talentovaný Jaroslav Šimeček protáhl kolem Romana Vráblíka a střelou z mezikruží překonal Ondřeje Bláhu. O tři minuty později při trestu Vladimíra Škody ztratili domácí kotouč ve středním pásmu a Tomáš Nouza vzal do svých rukou rozhodnutí o výsledku. Závěrečná power play šest na čtyři už Mostu nepomohla.

WSM 1. liga, 17. kolo:

HC Most – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
5. T. Rod (Charousek, Alinč), 16. Kubinčák (T. Doležal, J. Doležal), 43. J. Šimeček (Hora) – 12. M. Čermák (Nouza), 13. M. Heřman (Chovan), 22. M. Čermák (J. Suchánek, Fillman), 46. Nouza (M. Heřman).
Rozhodčí: Würtherle – Čížek, Svobodová.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 324.
ČEZ Motor: O. Bláha – J. Suchánek, R. Vráblík, Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, Žovinec, M. Mazanec – Nouza, L. Rob ml., Čermák, Kuchejda, Škoda, Babka, Chovan, Pajić, M. Heřman, Šulek, Žálčík. Trenéři Antonín Stavjaňa a Martin Štrba.
Hráno 22. října.

(red)

26. 04. 2024 První změnu před blížícím se začátkem letní přípravy oznámil druholigový IHC Králové Písek. Na střídačce nebude pokračovat po vzájemné dohodě dosavadní hlavní kouč Milan Mazanec.
25. 04. 2024 Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo v druholigovém A-týmu HC Tábor nepočítají do příští sezony s devíti hráči dosavadního kádru. Vedle veteránů Kamila Černého a Rudolfa Huny, kteří ohlásili konec aktivní kariéry, nezůstanou ani brankář David Gába, obránce Miloslav Jáchym, útočníci Radek Seidl, Ondřej Šulek, Adam Zeman, Patrik Zayml a univerzál Petr Zíb.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.