Písku a Táboru stačilo po čtyřech gólech k výhrám na Moravě. Servismany prohnal opavský Spratek

12.01.2019

Na moravském tripu za soupeři reprezentujícími skupinu Východ nastřílely všechny tři jihočeské týmy shodně po čtyřech gólech. Písku a Táboru stačil tento počinek ve 31. kole 2. ligy k tříbodovým výhrám, zato budějovický David Servis nebral nic, neboť sedmkrát inkasoval. Píseckému celku se podařil ve Valašském Meziříčí úžasný obrat. Tábor také rozhodl v závěrečné třetině. Servismany prohnal opavský forvard Daniel Spratek, který nasázel hattrick.

SEVERNÍ MORAVA – Letos bodově nejúspěšnější jihočeský tým IHC Písek prožíval od vítězného derby s David Servisem 5. prosince výsledkovou krizi. Ze šesti porážek v řadě vydoloval jeden bod po prodloužení doma s Havlíčkovým Brodem. Ve Valašském Meziříčí to vypadalo na další díl neblahé série, když domácí vedli od konce první části 3:0. Jenže ve 45. minutě šťastně snížil Vladimír Hanus a během následujících šestatřiceti vteřin se k němu přidali úspěšní střelci Martin Koupal s Jakubem Volfem. Vítězný gól dal v 53. minutě zadrátovaný mladíček Vojtěch Šuhaj. „Rozhodli hoši, od nichž jsme to ani moc nečekali. Nádhera,“ rozplýval se asistent Václav Šrámek.

Táborské výpravě chyběla čtveřice beků Marcel Dvořák (zlomená ruka), Martin Havran (koňar), Marek Duben, Jan Tesař (nemoc) a útočník Milan Kalaš (loket). Mohl však již nastoupit Jan Raiterman, jehož předtím brzdily studijní povinnosti. Přesto v obraně zaskakoval univerzál Radek Pechánek. Do útoku se vrátili rekonvalescenti Radim Škrdleta a Štěpán Kadilák ml. Mladý gólman Kristián Kolář na ledě Orlové kapituloval již po půl minutě, ale potom byl oporou týmu, který i jeho zásluhou vybojoval plný bodový zisk. „Zpočátku nám odskakovaly puky, ale chytili jsme se a otočili. Druhá třetina nebyla dobrá. Důrazně jsme si něco řekli a naštěstí jsme zvládli závěr,“ ocenil kouč Arpád Györi.

Do sestavy David Servisu se vrátil po zranění hrající asistent Tomáš Vak a další útočníci Jan Trummer ml. s Karlem Schmidmayerem. Čtyři góly dosažené na ledě Slezanu Opava nebyly špatnou vizitkou, jenže budějovickému souboru znovu hořela obranná činnost. Po šestém inkasovaném gólu v úvodu třetího dějství došlo k brankářské výměně, ale neodvratný výsledek byl na cestě. „K tomu se nedá říct skoro nic,“ bědoval asistent Jiří Fedur. „Pokolikáté už jsme zůstali bez bodu po vyrovnaném zápase. V určitých fázích neudržíme krok se soupeřem a pomůžeme mu vlastními chybami,“ krčil rameny. Servismani zůstali na Moravě, čekala je nedělní dohrávka 20. kola v Orlové.

2. liga, skupina Jih a Východ, 31. kolo:

HC Bobři Valašské Meziříčí – IHC Písek 3:4 (3:0, 0:0, 0:4)
11. Brunec (Dalajka, Peška), 13. Peška (Baroš), 19. P. Dvořák (Vaněk, Ostrčil) – 45. Hanus (Polata, Hučko), 45. Koupal (D. Matějka), 46. J. Volf (Tintěra), 53. V. Šuhaj (J. Volf).
Rozhodčí: Blaha – Musil, Komínek.
Vyloučení: 6:8.
Střely na branku: 38:35.
Diváků: 164.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Dom. Bílek, Suda, Turek, Houdek, Pelant – Polata, Hučko, Sýbek, D. Matějka, Koupal, A. Novák, J. Volf, V. Šuhaj, Tintěra, Strnad. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 12. ledna 2019.

HC Orlová – HC Tábor 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Göly a nahrávky:
1. Ballner (Šmíd), 38. Šmíd (Štěpánek, Achmeťanov) – 13. Prášek (J. Březina, Sladkovský), 18. Zayml (Blažek, Drda), 45. Kadilák (K. Černý), 52. Zayml (Blažek, K. Černý).
Rozhodčí: Markovský – Rychlý, Vengřín.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 41:33.
Diváků: 259.
HC Tábor: K. Kolář – K. Černý, Adam, Skočovský, Raiterman, R. Pechánek, Bouška – Drda, Zayml, Blažek, J. Březina, Sladkovský, Prášek, Škrdleta (41. Mich. Jelínek), Š. Kadilák ml., Pípal. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.

HC Slezan Opava – HC David Servis 7:4 (3:3, 2:0, 2:1)
2. Malina (T. Rousek, Jaroš), 8. Bažant (Chujac), 16. Chujac (Wolf, Herman), 31. Spratek (Krejčí, Malina), 37. Herman (Bažant, L. Černý), 42. Spratek (Zelenkov, Chujac), 58. Spratek (Zelenkov, Jánošík) – 9. L. Kříž (Ferebauer, Trummer ml.), 12. Petr Procházka (Rolínek), 17. R. Šulčík (Sumerauer, L. Kříž), 54. Vak (Škopek, Sumerauer).
Rozhodčí: Held – Bubela, Čelechovský.
Vyloučení: 7:9, navíc R. Šulčík (D. Servis) 10 minut.
Diváků: 322.
D. Servis: D. Svoboda (42. Vl. Marek) – L. Kříž, Radoš, D. Dudáček, Ferebauer, Škopek, Petr Procházka – R. Šulčík, Trummer ml., Jan Bárta, Jiří Bárta, Vak, Sumerauer, Tejko, Kronus, Rolínek, Schmidmayer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.

25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.