Písek zlomil prokletí a poradil si s Táborem. David Servis přivezl bod z Pelhřimova

20.10.2018

V 11. kole druholigové skupiny Jih se fanoušci těšili především na jihočeské derby mezi Pískem a Táborem, ve kterém po mnoha létech uspěl písecký celek. Svým premiérovým gólem otevřel skóre sedmnáctiletý obránce Dominik Houdek a dalšími dvěma trefami rozhodl univerzál Jan Polata. Za vítězstvím stojí i výkon brankáře Martina Hausera a obětavost všech hráčů. David Servis přivezl alespoň bod po prodloužení z Pelhřimova, kde znovu doplácel na chyby.

PÍSEK / PELHŘIMOV – Na píseckém ledě se hrálo o pozici nejlépe postaveného jihočeského týmu v tabulce 2. ligy, na kterou se díky vítězství nad Táborem vrátil mladý písecký soubor (do boje nastoupili tři obránci v juniorském věku, útočník Vojtěch Šuhaj, jenž se doplňoval s bratrem Jakubem, oslaví až koncem roku sedmnáctiny). Celek od Otavy navíc zastavil ze svého pohledu nepříjemnou sérii dvanácti porážek od tradičního rivala. Také hosté od Jordánu zapojili do sestavy studenty Jana Tesaře, Jana Raitermana a Milana Kalaše, definitivně však hráli bez zkušeného Lukáše Květoně.

Tábor odpověděl dvakrát na vedení domácích, ale v 54. minutě rozhodl střelec večera Jan Polata. „Ve třetí části jsme hráli čtyřikrát v oslabení a bylo to hlavně o gólmanovi a obětavosti hráčů, kteří padali do střel. Prožíváme velkou euforii. Kluci podali úžasný výkon,“ rozplýval se přešťastný asistent Václav Šrámek. Hlavní kouč soupeře Arpád Györi si naopak na střídačce chvílemi ukrýval hlavu do dlaní. „Začali jsme zbytečnými vyloučeními. Ve druhé třetině jsme se nadechovali, ale neproměňovali šance. Nakonec jsme mohli rozhodnout v přesilovkách. Nechápu tu laxnost, takhle se nehraje o výsledek,“ pravil.

Pelhřimovští Lední Medvědi neprožívají oslnivou sezonu. Na domácím ledě proti David Servisu, který na tom není o nic lépe, alespoň protrhli šňůru šesti porážek. Uspěli až v prodloužení a pořádně se nadřeli proti servismanům, kteří v úvodu dvakrát překonali mladého brankáře Martina Holíka. Otočit skóre se podařilo Pelhřimovu až ve 46. minutě, o tři body ho však připravil tři minuty před sirénou českobudějovický Jiří Bárta. „Doslova a do písmene se porážíme sami,“ lamentoval trenérský asistent hostí Jiří Fedur. „V prodloužení si dáme vlastní gól, těžko to komentovat. Kluci dřou, makají, ale chyby nás srážejí někam úplně jinam, než bychom chtěli být,“ dodal.

2. liga, skupina Jih, 11. kolo:

IHC Písek – HC Tábor 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Göly a nahrávky:
8. Houdek (Matějka, Koupal), 19. Polata (Sýbek, Hučko), 54. Polata (Parýzek, Hučko) – 18. Točík (Zayml, J. Březina), 25. J. Matušík (M. Havran, Blažek).
Rozhodčí: Hornáček – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení: 8:9, navíc Blažek, M. Havran (Tábor) oba 10 minut.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 34:28.
Diváků: 420.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Houdek, Dom. Bílek, Červinský, Hora, Pelant – Polata, Hučko, Sýbek, Matějka, Koupal, Marcilis, V. Šuhaj, Jabůrek, J. Šuhaj. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
HC Tábor: Mich. Novák – M. Havran, Duben, K. Černý, Hajič, Marcel Dvořák, Tesař, Raiterman – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Točík, Zayml, J. Březina, Hrala, R. Pechánek, Kalaš. Trenéři Arpád Györi, Zdeněk Šťastný a Miloslav Čech.
Hrálo se 20. října.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC David Servis 5:4 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 – 1:0)
15. Kadlec (Vysloužil), 20. Martin Hadrava (Votápek, Pospíchal), 34. Mejzlík, 46. Martin Hadrava (Mejzlík, Pospíchal), 63. Martin Hadrava – 8. R. Šulčík (Škopek, Vak), 14. Vak (Radoš), 29. Jan Bárta, 57. Jiří  Bárta.
Rozhodčí: M. Antonín – Křivohlavý, Klouda.
Vyloučení: 3:9.
Využití: 3:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 320.
D. Servis:
T. Klestil – L. Kříž, Radoš, Škopek, J. Kříž, Michal, J. Kubeš – R. Šulčík, Vak, Hřebejk, Jiří Bárta, Jan Bárta, Ferebauer, Schmidmayer, Kronus, Rolínek. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.