Písek zdrtil doma Klatovy, naopak D. Servis nestačil M. Budějovicím a Tábor padl v H. Brodě

02.11.2017

Dušičkový první den v listopadu byl šťastný pouze pro jediného zástupce českého jihu v druholigové skupině Střed. Stal se jím IHC Písek, který se dvěma pendly z Motoru a navrátilcem Jakubem Suchanem na domácím ledě výrazně přestřílel mužstvo Klatov. Naopak ve vlastním prostředí ani jednou neskóroval David Servis, což se mu stalo i předtím v Kolíně, a tudíž padl s Moravskými Budějovicemi. Neuspěl rovněž Tábor v Havlíčkově Brodě, kde rozhodla již úvodní perioda.


PÍSEK / Č. BUDĚJOVICE / H. BROD – Písečtí trenéři Radek Volf st. s Davidem Míkou po dvou zápasech, v nichž jejich tým ani jednou neskóroval, přeskupili útočné řady a dali v nich prostor Ondřeji Šulkovi (byla to jeho premiéra) s Jakubem Doktorem, kteří mají střídavý start z Motoru, a také Jakubu Suchanovi, jenž se vrátil z Milevska. Změny se osvědčily, hosté z Klatov dostali výprask. „Přítomnost nových hráčů byla na ledě pořádně znát a konečně jsme začali dávat góly. Myslím, že od poloviny utkání jsme dominovali,“ vyjádřil přesvědčení Radek Volf st.

Českobudějovický David Servis vyrukoval do derby s moravskobudějovickými „žihadly“ v téměř obvyklém složení (brankářskou dvojku místo Petra Spáčila dělal Bořek Bubeníček) a se snahou odčinit bezgólový výkon v Kolíně. Pokus však byl marný. Hosté v čele s extraligovými matadory Peterem Pucherem st. a Ladislavem Rytnauerem měli od počátku optickou převahu, kterou od poloviny základního hracího času vyjádřili postupně třemi přesnými trefami. Čisté konto vychytal pozorný Jan Brož.

Táborský celek posílený o Tomáše Rouska z David Servisu prohrával na ledě lídra v Havlíčkově Brodě po gólu Luboše Voříška (dříve J. Hradec i Tábor). Radek Seidl brzy vyrovnal, ale domácí si vzali náskok zpátky ve vlastním oslabení a vyhráli úvodní část 5:1, když se znovu prosadil Luboš Voříšek a hattrick přidal obávaný Lukáš Endál. Jihočeši se znovu prosadili až za stavu 1:6 ve třetím dějství. Stáhli na 4:6 a zkusili hrát v šesti proti čtyřem, ale jejich opuštěnou klec trefil Patrik Přidal. „Při power play jsme měli velkou šanci, ale dali jsme těsně vedle, načež domácí vyvezli puk ze třetiny, my před nimi couvali a padl šestý gól,“ popisoval kouč Tomáš Matušík. 

2. liga, skupina Střed, 12. kolo:

IHC Písek – SHC Klatovy 8:1 (2:1, 3:0, 3:0)
Góly a nahrávky:
5. Suchan (Pašek, J. Doktor), 7. Ciboch (Koupal), 23. Šulek (Suchan, Pašek), 30. J. Doktor (Herr, Koupal), 32. Ciboch, 50. Koupal (Šulek), 54. Ciboch (Doktor, Suda), 58. M. Hřebíček (Koupal, J. Doktor) – 12. Piovarči (Walter).
Rozhodčí: Rud. Volf – D. Štětina, Oudes.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 0:0.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 380.
IHC Písek: Štekr – Parýzek, Polata, Herr, M. Hřebíček, Červinský, Suda, Turek, Hora – Šulek, Suchan, Pašek, Ciboch, Koupal, J. Doktor, A. Novák, Pouch, Vlk. Trenér Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 1. listopadu.

HC David Servis – HC Moravské Budějovice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly a nahrávky:
31. Horký (Rytnauer, Krutiš), 44. Mikeš (Pucher st., Matějka), 47. Rytnauer (Krutiš, Horký).
Rozhodčí: Malota – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení:
2:1.
Využití:
0:0.
Diváků:
140.
D. Servis: M. Dudáček – L. Kříž, Radoš, J. Kříž, M. Michal, Babčuk, Škopek – R. Šulčík, Trummer, J. Marek, J. Volf, Zayml, Ferebauer, Sumerauer, Vylíčil, Jiří Bárta. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 1. listopadu.

BK Havlíčkův Brod – HC Tábor 7:4 (5:1, 1:0, 1:3)
Góly a nahrávky:
2. Voříšek (Kulhánek), 12. Endál (Přidal, Vala), 14. Endál (Třetina, Vašíček), 14. Voříšek (Milfait, Vala), 20. Endál (Vašíček, Třetina), 35. Přidal (Třetina, T. Semrád), 60. Přidal – 6. Seidl (Matušík, Černý), 43. Seidl (Rousek, Černý), 53. Seidl (Urbanec, Rousek), 58. Dvořák (Rousek, Černý).
Rozhodčí: A. Michal – Jan Vašíček, H. Král.
Vyloučení: 7:8.
Využití: 3:1.
V oslabení: 2:0.
Střely na branku: 43:37.
Diváků: 880.
HC Tábor: D. Novák (8. T. Klestil) – T. Černý, M. Havran, Duben, K. Černý, Pípal, Marcel Dvořák, Raiterman – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Seidl, Rousek, J. Březina, Urbanec, Š. Kadilák ml., R. Pechánek, Škrdleta, Pospíchal. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 1. listopadu.

(lho)Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a Českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web