Písek zdrtil doma Klatovy, naopak D. Servis nestačil M. Budějovicím a Tábor padl v H. Brodě

02.11.2017

Dušičkový první den v listopadu byl šťastný pouze pro jediného zástupce českého jihu v druholigové skupině Střed. Stal se jím IHC Písek, který se dvěma pendly z Motoru a navrátilcem Jakubem Suchanem na domácím ledě výrazně přestřílel mužstvo Klatov. Naopak ve vlastním prostředí ani jednou neskóroval David Servis, což se mu stalo i předtím v Kolíně, a tudíž padl s Moravskými Budějovicemi. Neuspěl rovněž Tábor v Havlíčkově Brodě, kde rozhodla již úvodní perioda.


PÍSEK / Č. BUDĚJOVICE / H. BROD – Písečtí trenéři Radek Volf st. s Davidem Míkou po dvou zápasech, v nichž jejich tým ani jednou neskóroval, přeskupili útočné řady a dali v nich prostor Ondřeji Šulkovi (byla to jeho premiéra) s Jakubem Doktorem, kteří mají střídavý start z Motoru, a také Jakubu Suchanovi, jenž se vrátil z Milevska. Změny se osvědčily, hosté z Klatov dostali výprask. „Přítomnost nových hráčů byla na ledě pořádně znát a konečně jsme začali dávat góly. Myslím, že od poloviny utkání jsme dominovali,“ vyjádřil přesvědčení Radek Volf st.

Českobudějovický David Servis vyrukoval do derby s moravskobudějovickými „žihadly“ v téměř obvyklém složení (brankářskou dvojku místo Petra Spáčila dělal Bořek Bubeníček) a se snahou odčinit bezgólový výkon v Kolíně. Pokus však byl marný. Hosté v čele s extraligovými matadory Peterem Pucherem st. a Ladislavem Rytnauerem měli od počátku optickou převahu, kterou od poloviny základního hracího času vyjádřili postupně třemi přesnými trefami. Čisté konto vychytal pozorný Jan Brož.

Táborský celek posílený o Tomáše Rouska z David Servisu prohrával na ledě lídra v Havlíčkově Brodě po gólu Luboše Voříška (dříve J. Hradec i Tábor). Radek Seidl brzy vyrovnal, ale domácí si vzali náskok zpátky ve vlastním oslabení a vyhráli úvodní část 5:1, když se znovu prosadil Luboš Voříšek a hattrick přidal obávaný Lukáš Endál. Jihočeši se znovu prosadili až za stavu 1:6 ve třetím dějství. Stáhli na 4:6 a zkusili hrát v šesti proti čtyřem, ale jejich opuštěnou klec trefil Patrik Přidal. „Při power play jsme měli velkou šanci, ale dali jsme těsně vedle, načež domácí vyvezli puk ze třetiny, my před nimi couvali a padl šestý gól,“ popisoval kouč Tomáš Matušík. 

2. liga, skupina Střed, 12. kolo:

IHC Písek – SHC Klatovy 8:1 (2:1, 3:0, 3:0)
Góly a nahrávky:
5. Suchan (Pašek, J. Doktor), 7. Ciboch (Koupal), 23. Šulek (Suchan, Pašek), 30. J. Doktor (Herr, Koupal), 32. Ciboch, 50. Koupal (Šulek), 54. Ciboch (Doktor, Suda), 58. M. Hřebíček (Koupal, J. Doktor) – 12. Piovarči (Walter).
Rozhodčí: Rud. Volf – D. Štětina, Oudes.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 0:0.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 380.
IHC Písek: Štekr – Parýzek, Polata, Herr, M. Hřebíček, Červinský, Suda, Turek, Hora – Šulek, Suchan, Pašek, Ciboch, Koupal, J. Doktor, A. Novák, Pouch, Vlk. Trenér Radek Volf st. a David Míka.
Hráno 1. listopadu.

HC David Servis – HC Moravské Budějovice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly a nahrávky:
31. Horký (Rytnauer, Krutiš), 44. Mikeš (Pucher st., Matějka), 47. Rytnauer (Krutiš, Horký).
Rozhodčí: Malota – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení:
2:1.
Využití:
0:0.
Diváků:
140.
D. Servis: M. Dudáček – L. Kříž, Radoš, J. Kříž, M. Michal, Babčuk, Škopek – R. Šulčík, Trummer, J. Marek, J. Volf, Zayml, Ferebauer, Sumerauer, Vylíčil, Jiří Bárta. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 1. listopadu.

BK Havlíčkův Brod – HC Tábor 7:4 (5:1, 1:0, 1:3)
Góly a nahrávky:
2. Voříšek (Kulhánek), 12. Endál (Přidal, Vala), 14. Endál (Třetina, Vašíček), 14. Voříšek (Milfait, Vala), 20. Endál (Vašíček, Třetina), 35. Přidal (Třetina, T. Semrád), 60. Přidal – 6. Seidl (Matušík, Černý), 43. Seidl (Rousek, Černý), 53. Seidl (Urbanec, Rousek), 58. Dvořák (Rousek, Černý).
Rozhodčí: A. Michal – Jan Vašíček, H. Král.
Vyloučení: 7:8.
Využití: 3:1.
V oslabení: 2:0.
Střely na branku: 43:37.
Diváků: 880.
HC Tábor: D. Novák (8. T. Klestil) – T. Černý, M. Havran, Duben, K. Černý, Pípal, Marcel Dvořák, Raiterman – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Seidl, Rousek, J. Březina, Urbanec, Š. Kadilák ml., R. Pechánek, Škrdleta, Pospíchal. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.
Hráno 1. listopadu.

(lho)Krátké zprávy
22. 11. 2017 ČEZ Motor Č. Budějovice se aktivně zapojí do II. charitativního týdne WSM Ligy. Před utkáním s Kladnem ve středu 22. listopadu se uskuteční sbírka školních pomůcek, které díky iniciativě Motorfans dostanou děti v MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Riegrově ulici. Vybírat se bude u všech vchodů do Budvar arény. V rámci Charitativního týdne doje rovněž na internetovou dražbu hokejových propriet, mezi nimiž nebude chybět ani podepsaný dres Výtěžek poputuije na konto Klokánka, který je projektem Fondu ohrožených děti.
22. 11. 2017 Starší dorostenci budějovického Motoru v prvním utkání na zájezdu do Ruska podlehli v Jekatěrinburgu domácímu týmu 3:10 (0:2, 2:5, 1:3). Góly a nahrávky: 26. Krcho (Škola, Vávra), 33. Vávra (Řezáč), 60. Masopust.
21. 11. 2017 Českobudějovičtí a exbudějovičtí veteráni byli znovu v akci. Do reprezentačního dresu Old Timers České republiky v mezistátním utkání proti týmu Izraele na kladenském zimním stadionu se oblékli brankář Martin Altrichter, obránci František Ptáček, Miroslav Dvořák ml., Kamil Ťoupal, útočníci Filip Turek, Radek Ťoupal, Václav Král, František Mrázek a společně s dalšími spoluhráči zvučných jmen pomohli k dosažení vítězství v poměru 11:6.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web