Písek udržel čelo i po derby se Strakonicemi. David Servis uspořádal střelecký koncert

11.01.2015

Nejvyšší krajská soutěž měla na programu čtyři zápasy 18. kola. Z domácích týmů neuspěl pouze žirovnický Slavoj, který si porážkou od Soběslavi zkomplikoval boj o osmičku. Milevsko předčilo Vimperk díky pětigólové úvodní třetině a stejným výsledkem 5:1 vyhrál i Písek v sousedském derby nad Strakonicemi. Střelecké manévry se konaly v Hokejovém centru Pouzar, kde David Servis uštědřil desítku Českému Krumlovu.

JIŽNÍ ČECHY (Aktualizováno) – V Jindřichově Hradci, kde je doma žirovnický Slavoj, šli do vedení hosté ze Soběslavi dvěma zásahy z přesilovek. Domácí ořezali sestavu na dvě pětky, ale nezastavili rostoucí náskok Spartaku. „Naše kluky podráždily verdikty rozhodčích. Ve druhém dějství se snažili víc myslet na hru, ale obrat se nepodařil. V závěru se zase vrátily emoce,“ popisoval domácí kouč Vladimír Domin. „Hráči výborně bruslili a předvedli týmový výkon. Od druhé třetiny nás hodně podržel brankář,“ doplnil jeho protějšek David Pánek.

Milevští se v první třetině duelu s Vimperkem proměnili ve válečné dělostřelectvo, které ostrou palbou překvapilo protivníka a rozhodlo celou bitvu. Brankáře Podskalského provrtaného pěti zásahy vyměnili hosté za Pixu a další gól už nedostali. Na srovnání však bylo pozdě. „Začátek byl suprový. Po faulu na našeho gólmana počátkem druhé třetiny došlo k šarvátce a od té doby jsme skoro pořád hráli v oslabení,“ krčil rameny trenér vítězů Luboš Krupka. „Zkušenější tým vyhrál nad naší omladinou,“ shrnul vimperský asistent Petr Grulich.

Pro Krumlov byl výsledek krutý

Derby tradičních rivalů ze sousedních okresů Písku a Strakonic přilákalo slušnou diváckou návštěvu a bylo patřičně vyhecované. Rozhodnutí o výsledku padlo v poslední čtvrthodině. „Lépe jsme zvládli závěr, ale soupeř měl větší odhodlání a zasloužil si alespoň bod. Na naší straně byla znát nervozita, zbavovali jsme se puků. Nešla nám kombinace, ani přesilovky,“ nejásal trenér vítězů Roman Vlček. „Položil nás gól na 1:3. Padl z ofsajdu. Třetí třetinu úplně zkazili rozhodčí,“ měl jasno strakonický manažer Roman Heimlich.

Útoky David Servisu proti krumlovskému Slavoji pracovaly strojově. František Mrázek přes tréninkový deficit posbíral pět kanadských bodů. Famózně chytal Tomáš Vojta. Hosté dohrávali s tuctem bruslařů. Poprvé se představil odchovanec Vítkovic, brankář Aleš Pavela. „Zpočátku jsme si neplnili dobře obranné úkoly. Potom už to šlo samo. Měli jsme i štěstí, které chybělo v jiných zápasech,“ konstatoval za domácí Roman Fousek. „V první třetině jsme měli proměnit aspoň polovinu šancí. Obrázek mohl být jiný,“ mluvil tiše krumlovský asistent Vilém Migl ml.

Krajská liga, 18. kolo

HC Slavoj Žirovnice – OLH Spartak Soběslav 2:6 (1:3, 1:1, 0:2)
15. Ondřej (Šachl), 36. Jedlinski (V. Soukup) – 7. Hraňo (Červenka), 12. Máca (Jansa), 19. Hák, 25. Píha (Zajíc, Hastrman), 47. Máca (Hraňo), 54. Hák (Žákovský, Smrž).
Rozhodčí: Pexa – M. Voves, L. Studnař.
Vyloučení: 12:14, navíc Popelka (Žirovnice) 10 minut.
Využití: 1:3.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 69.
HC Žirovnice: Krásný – Popelka, Reisner, Koláček, V. Soukup, Němec, Fiedler – Stach, Kalvas, Kubín, Písař, Šachl, Ondřej, P. Javůrek, Beránek, Jedlinski. Körner. Trenér Vladimír Domin.
OLH Soběslav: Drachovský – Sládek, Červenka, Jansa, Karpíšek, Smíšek – Žákovský, Smrž, Hák, Máca, M. Kučera, Hraňo, Píha, Hastrman, Zajíc. Trenér David Pánek.
Hráno 10. ledna.

HC Milevsko 2010 – HC Vimperk 5:1 (5:0, 0:0, 0:1)
4. T. Novotný (Pouch, A. Nevolný), 11. A. Nevolný (Votruba, Pouch), 13. T. Novotný (Pouch, Matějka), 19. Matějka (Urbanec, Štych), 20. Radosta (Reiniš) – 60. Krejsa (Hail, Plouhar).
Rozhodčí: F. Svoboda – Jirovský, Karlín.
Vyloučení: 8:7, navíc J. Havran, Pouch (oba Milevsko), Vávra (Vimperk) všichni 5 minut + do konce, Urbanec (Milevsko) 10 minut.
Využití: 2:1.
Diváků: 320.
HC Milevsko:
Šindelář – Matějka, Votruba, Štych, Jíška, Bartůněk, J. Havran (41. Sláma) – A. Nevolný, Pouch (41. I. Novák), T. Novotný, Urbanec, Pešta, Hamerle, Radosta, Reiniš, Fořt. Trenéři Luboš Krupka a Michal Štych.
HC Vimperk: Podhradský (21. Pixa) – O . Předota, Horejš, Voldřich, Vavřík, R. sitter, Vávra (32. Vítovec) – Lang, Vinš, Slabý, Plouhar, P. Novotný (21. Krejsa), Hail, J. Sitter, Kouba, Gabauer. Trenéři Tomáš Kašpar a Petr Grulich.

IHC Písek – HC Strakonice 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
3. Jan Kudrna (O. Gába), 36. Vlk (Jan Kudrna, O. Gába), 48. O. Gába (Mošovský), 55. Slavík (Jan Kudrna, Sýbek), 60. Mošovský (F. Procházka) – 25. Bazgier.
Rozhodčí: Macák – Hřídel, Deim.
Vyloučení: 7:8, navíc Mošovský (Písek), J. Kašpar (Strakonice) oba 10 minut, D. Papež, Major (Strakonice) oba do konce utkání.
Využití: 4:0.
Diváků: 890.
IHC Písek: Pipek – Jan Kudrna, Jirků, F. Procházka, Volf, P. Procházka, M. Hřebíček, Tajbl, Koutenský – O. Gába, V. Novák, Mošovský, Slavík, Jungbauer, Sýbek, Vlk, Zd. Javůrek, Šimoník, Duchoň. Trenéři Roman Vlček a Jan Kudrna.
HC Strakonice: Havelec – J. Kašpar, J. Hřebíček, D. Kovář, Ondrejec, M. Hrubý, Gross – Bazgier, T. Růžička, Binder, Dlouhý, Major, Kepl, Andrle, D. Papež, Zd. Pangrác, Křenek, Kurečka. Trenéři Pavel Hejl a Marek Kloud.

HC David Servis – HC Slavoj Č. Krumlov 10:0 (1:0, 4:0, 5:0)
14. Dalibor Mikeš (Tupý), 25. D. Janda (Fr. Mrázek, Chaloupka), 28. R. Šulčík (D. Janda), 32. Tupý (Fr. Mrázek), 33. R. Šulčík (J. Hanzal), 44. Fr. Mrázek, 51. Chaloupka (R. Suchánek ml., Fr. Mrázek), 54. R. Suchánek ml. (Fr. Mrázek), 58. J. Hanzal (Chaloupka, R. Suchánek ml.), 60. Sumerauer (Daniel Mikeš).
Rozhodčí: Grochal – Macháček, Vaňásek.
Vyloučení: 6:6, navíc Fr. Mrázek (D. Servis), M. Lukeš (Č. Krumlov) oba 10 minut, Unger (Č. Krumlov) 5 minut, Šalanda (Č. Krumlov) 5 minut + do konce.
Diváků: 450.
HC David Servis: Vojta – Vomela, Chaloupka, Bombic, Zíka, Tupý, Cikán, M. Mrázek - Daniel Mikeš, R. Suchánek ml., Fr. Mrázek (9. – 19. Michel), R. Šulčík, J. Hanzal, D. Janda, Dalibor Mikeš, Sumerauer, Fleischman. Trenéři Jiří Fedur a Roman Fousek.
Č. Krumlov: R. Lukeš (51. Pavela) – Machálek, Štěrba, M. Šimek, Švanda, Havlíček – M. Lukeš, Matlášek, Štěpán, Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, Unger, Svěchota, J. Marek. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.

23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.