Písek skvěle zabojoval proti Šumperku a výhrou v nájezdech si vynutil pátý zápas

08.03.2019

Písecký tým se statečně rval o prodloužení vydařené sezony a v domácím prostředí srovnal čtvrtfinálovou sérii druholigových skupin Jih a Východ s Šumperkem na celkových 2:2. O výsledku napínavého duelu rozhodly samostatné nájezdy, v nichž se za Jihočechy trefili zkušení borci Petr Hučko, Jan Sýbek a nakonec Dominik Bílek. Hosté proti výbornému Martinovi Hauserovi uspěli jen dvakrát. Rozhodující páté utkání uvidí šumperské publikum v neděli 10. března.

PÍSEK – Po nevyužitých příležitostech Jana Polaty či Romana Tintěry otevřel skóre domácí Martin Koupal ve 14. minutě z přesilovky. Hosté srovnali na začátku druhé části, kdy hráli v pěti proti třem. Píseckému týmu vrátil náskok Jan Polata zakončením samostatné akce ve 43. minutě, jenže necelých pět minut před třetí sirénou ho smazal bombou od modré veterán Pavel Mojžíš. Nervózní prodloužení o ničem nerozhodlo, nájezdy vyhrál jihočeský celek 3:2. Stejný byl i konečný výsledek pro diváky přitažlivého zápasu. „Byl to nádherný hokejový večer se vším, co měl mít. Skvěle zachytal gólman, hráči padali do střel. Hodně znát byl návrat zkušeného Dominika Bílka,“ chválil asistent Václav Šrámek.

2. liga Jih a Východ, čtvrtfinále play off, 4. zápas:

IHC Písek – Draci Šumperk 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
14. Koupal (Marcilis, Sýbek), 43. Polata, rozh. nájezd Dom. Bílek – 22. Čuřík (Vorobjev, Sedlák), 56. P. Mojžíš (Gewiese).
Rozhodčí:
Velčovský – Horažďovský, Hnát.
Vyloučení: 11:15.
Střely na branku: 24:44.
Diváků: 510.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Dom. Bílek, Suda, Tintěra, Turek – Polata, Hučko, Sýbek, Červinský, Koupal, Marcilis, J. Volf, V. Šuhaj, A. Novák, Strnad. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 8. března 2019.
Stav série: 2:2.

Rozhodující pátý zápas se hraje v Šumperku 10. března.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.