Písek se oklepal z derby a srazil Řisuty. Tábor vydoloval tři body v Klatovech

08.01.2022

Písečtí Králové se oklepali z porážky v jihočeském derby na ledě Tábora a ve 28. kole druholigové skupiny Jih srazili mužstvo Řisut, svého pronásledovatele z poslední příčky v tabulce. Odskočili Středočechům s rozdílem pěti bodů a začali se přibližovat šestému Chebu. Mimořádnou formu potvrdil autor hattricku Jakub Čížek, jenž v posledních čtyřech utkáních nasázel plný tucet gólů. Táborský lídr bez tří opor se v Klatovech tahal o výsledek do předposlední minuty.

PÍSEK / KLATOVY – Celek Písku v důležitém souboji s Řisuty inkasoval jako první, ale vyrovnal gólem do šatny a dokonal obrat čtyřmi přesnými zásahy během pěti minut v polovině základní hrací doby. Ve třetí periodě Jihočeši polevili a začali hrát profesorsky, což rychle vycítil soupeř, který přitlačil v tvrdosti a forčekingu. Vytěžil však jedinou korigující trefu. Měl i trochu smůlu, když mu rozhodčí pět minut před koncem neuznal gól pro postavení hráče v brankovišti. V domácích barvách debutoval běloruský forvard Jahor Hracholskij. „Byli jsme lepší, ale hodně nás také podržel gólman. Po přeřazení z křídla do centra úžasně ožil Kuba Čížek,“ vyzdvihl asistent Václav Šrámek.

V Klatovech se povedlo táborským hokejistům otočit na 1:2, jenže vedení udrželi pouhých čtyřicet devět vteřin. Brzy si znovu vzali náskok, ale zase ho ztratili. Rozhodují trefu zařídil dvacetiletý nadějný bek Tomáš Hubata minutu a půl před závěrečnou sirénou. Celek od Jordánu přicestoval na západ Čech v improvizovaném složení bez trojice opor. Chyběl obránce Tomáš Hajič a útočníci Milan Dančišin (oba studijní povinnosti) s Jakubem Matušíkem (nemoc). Na pravém křídle čtvrté řady zpočátku alternoval Lukáš Endál, potom trenéři stáhli hru na tři útoky. „Byl to vyrovnaný a náročný boj s dobře bruslícím soupeřem. Takové zápasy potřebujeme,“ ocenil kouč Arpád Györi.

2. liga, skupina Jih, 28. kolo:

IHC Králové Písek – HC Řisuty 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
20. J. Čížek, 27. V. Šuhaj (L. Volf, D. Kouba), 28. J. Čížek (L. Bednařík), 31. J. Čížek (L. Bednařík, Dosek), 32. L. Volf (V. Šuhaj) – 12. Janeček (R. Formánek, Havlůj), 45. Janeček (Havlůj).
Rozhodčí: Mejzlík – V. Kubíček, Tuháček.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 0:0.
Diváků: 365.
Nejlepší hráči: Jakub Čížek – Petr Janeček.
IHC Písek: R. Kříž – F. Novák, D. Dudáček, Dosek, J. Turek, Hail, D. Kouba – L. Volf, V. Šuhaj, Sýbek, Hracholskij, J. Čížek, L. Bednařík, V. Brož, Januška, J. Volf. Trenéři Milan Filipi, Václav Šrámek a Pavel Hejl.
Hrálo se 8. ledna 2022.

SHC Klatovy – HC Tábor 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)
14. Eret (Houdek), 49. D. Roubal (Uhlík), 58. M. Kolda (Eret, Vajner) – 21. Jan Bárta (Endál, K. Černý), 49. Hasman (Hubata, L. Kříž), 53. K. Černý (Hasman, D. Havelka), 59. Hubata (Seidl, Radoš).
Rozhodčí: Červenka – Rubáš, E. Hlinka.
Vyloučení: 5:4.
Diváků: 150.
Nejlepší hráči: David Roubal – Josef Hasman.
HC Tábor: K. Kolář – D. Havelka, K. Černý, Hubata, L. Kříž, Radoš, T. Pařízek, A. Čížek – Šulek, Zayml, Seidl, Endál, Jan Bárta, Hasman, Prášek, P. Zíb, Chocholoušek, Matiášek, L. Švec. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.

30. 06. 2022 Jindřichohradecký obránce Šimon Kubíček se stal posledním Jihočechem, pro něhož na sklonku června skončila sezona 2021-22. Jeho tým Edmonton Oil Kings obsadil čtvrtou příčku ve finálovém turnaji o prestižní juniorský Memorial Cup.
30. 06. 2022 Barvy mateřského Milevska bude po návratu z působení v mládeži Písku a naposledy Tábora znovu hájit obránce Tadeáš Keřka, jenž 18. září oslaví dvacáté narozeniny.
29. 06. 2022 Galavečer sportovců VŠTE Č. Budějovice se točil do značné míry kolem hokejistů Black Dogs Budweis, kteří obsadili bronzovou příčku v Univerzitní lize. Převzali medaile a navíc individuální ceny od vedení školy a klubu. Gratulovali jim také zástupci extraligového Motoru Roman Turek a Stanislav Bednařík. Do klubové Dvorany slávy vstoupili končící hráči Radek Sitter, Martin Koupal, Jakub Šuhaj a Jan Fiala, spolu s nimi spoluzakladatel týmu, bývalý rektor Marek Vochozka. Ceny dostali Lukáš Prášek, David Svoboda, Ivo Svoboda, Jonáš Kronus, Matěj Dvořák a Miroslav Tejko. Speciální cenu obdržel studentský Fan club. Vedení školy poděkovalo trenérům Davidu Oulíkovi a Jiřímu Irrovi za odvedenou práci.