Písek se oklepal z derby a srazil Řisuty. Tábor vydoloval tři body v Klatovech

08.01.2022

Písečtí Králové se oklepali z porážky v jihočeském derby na ledě Tábora a ve 28. kole druholigové skupiny Jih srazili mužstvo Řisut, svého pronásledovatele z poslední příčky v tabulce. Odskočili Středočechům s rozdílem pěti bodů a začali se přibližovat šestému Chebu. Mimořádnou formu potvrdil autor hattricku Jakub Čížek, jenž v posledních čtyřech utkáních nasázel plný tucet gólů. Táborský lídr bez tří opor se v Klatovech tahal o výsledek do předposlední minuty.

PÍSEK / KLATOVY – Celek Písku v důležitém souboji s Řisuty inkasoval jako první, ale vyrovnal gólem do šatny a dokonal obrat čtyřmi přesnými zásahy během pěti minut v polovině základní hrací doby. Ve třetí periodě Jihočeši polevili a začali hrát profesorsky, což rychle vycítil soupeř, který přitlačil v tvrdosti a forčekingu. Vytěžil však jedinou korigující trefu. Měl i trochu smůlu, když mu rozhodčí pět minut před koncem neuznal gól pro postavení hráče v brankovišti. V domácích barvách debutoval běloruský forvard Jahor Hracholskij. „Byli jsme lepší, ale hodně nás také podržel gólman. Po přeřazení z křídla do centra úžasně ožil Kuba Čížek,“ vyzdvihl asistent Václav Šrámek.

V Klatovech se povedlo táborským hokejistům otočit na 1:2, jenže vedení udrželi pouhých čtyřicet devět vteřin. Brzy si znovu vzali náskok, ale zase ho ztratili. Rozhodují trefu zařídil dvacetiletý nadějný bek Tomáš Hubata minutu a půl před závěrečnou sirénou. Celek od Jordánu přicestoval na západ Čech v improvizovaném složení bez trojice opor. Chyběl obránce Tomáš Hajič a útočníci Milan Dančišin (oba studijní povinnosti) s Jakubem Matušíkem (nemoc). Na pravém křídle čtvrté řady zpočátku alternoval Lukáš Endál, potom trenéři stáhli hru na tři útoky. „Byl to vyrovnaný a náročný boj s dobře bruslícím soupeřem. Takové zápasy potřebujeme,“ ocenil kouč Arpád Györi.

2. liga, skupina Jih, 28. kolo:

IHC Králové Písek – HC Řisuty 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
20. J. Čížek, 27. V. Šuhaj (L. Volf, D. Kouba), 28. J. Čížek (L. Bednařík), 31. J. Čížek (L. Bednařík, Dosek), 32. L. Volf (V. Šuhaj) – 12. Janeček (R. Formánek, Havlůj), 45. Janeček (Havlůj).
Rozhodčí: Mejzlík – V. Kubíček, Tuháček.
Vyloučení: 5:5.
Diváků: 365.
Nejlepší hráči: Jakub Čížek – Petr Janeček.
IHC Písek: R. Kříž – F. Novák, D. Dudáček, Dosek, J. Turek, Hail, D. Kouba – L. Volf, V. Šuhaj, Sýbek, Hracholskij, J. Čížek, L. Bednařík, V. Brož, Januška, J. Volf. Trenéři Milan Filipi, Václav Šrámek a Pavel Hejl.
Hrálo se 8. ledna 2022.

SHC Klatovy – HC Tábor 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)
14. Eret (Houdek), 49. D. Roubal (Uhlík), 58. M. Kolda (Eret, Vajner) – 21. Jan Bárta (Endál, K. Černý), 49. Hasman (Hubata, L. Kříž), 53. K. Černý (Hasman, D. Havelka), 59. Hubata (Seidl, Radoš).
Rozhodčí: Červenka – Rubáš, E. Hlinka.
Vyloučení: 5:4.
Diváků: 150.
Nejlepší hráči: David Roubal – Josef Hasman.
HC Tábor: K. Kolář – D. Havelka, K. Černý, Hubata, L. Kříž, Radoš, T. Pařízek, A. Čížek – Šulek, Zayml, Seidl, Endál, Jan Bárta, Hasman, Prášek, P. Zíb, Chocholoušek, Matiášek, L. Švec. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.

24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.