Písek promarnil náskok proti Klatovům. David Servis se zahojil na Drakovi, Tábor padl s Kobrou

19.10.2019

Písečtí Králové na svém ledě proti Klatovům nepotvrdili lepšící se formu a ztratili dvougólový náskok a nakonec i všechny body. Budějovický David Servis se zahojil po šňůře nepřesvědčivých výsledků a mezi mantinely Hokejového centra Pouzar úplně rozmetal Zlatého Draka z Číny. Táborští „kohouti“ se rovněž představili vlastnímu publiku, ale neporadili si s ambiciózním celkem pražské Kobry a jejich vedení v druholigové skupině Střed se ztenčilo na jediný bod.


JIŽNÍ ČECHY – Trenéři Písku nemohli kvůli termínové kolizi využít pendlující extraligové juniory, zato přivítali posilu, čtyřiadvacetiletého útočníka Daniela Arnošta s druholigovými zkušenostmi z Řisut a Nymburka. Nedohrál však s pochroumaným ramenem po tvrdém hitu. Podle prvních zpráv by zranění nemělo být vážné. Premiéru mezi dospělými si odbyl osmnáctiletý forvard Jaroslav Krýner, jenž nedávno přišel z Plzně do písecké juniorky. Pro hosty z Klatov se duel vyvíjel nepříznivě, nicméně rozhodli ve svůj prospěch v posledních deseti minutách. Domácím nepomohla ani power play. „Nevážili jsme si náskoku 2:0. Nehráli jsme dobře,“ mračil se asistent Václav Šrámek.    

Proti servismanům v Českých Budějovicích vyrukoval exotický soupeř China Golden Dragon, který ve 2. lize nastupuje za úplatu v rámci přípravy na ZOH v Pekingu a tuzemským soupeřům je nebezpečný především tím, že hráči jdou poněkud bezhlavě do srážek a soubojů, čímž nastolují zvýšenou hrozbu zdravotní újmy. Na budějovickém ledě se svěřenci českých trenérů Jiřího Šejby a Josefa Zajíce výsledkově drželi do 8. minuty, kdy z voleje na pravém kruhu otevřel skóre Tomáš Vak po nádherné přihrávce Romana Šulčíka. Domácí nadále hýřili pohybem a nic neslevili z hladu po gólech až do závěru. „Nemohlo to dopadnout jinak. Snad nám nějaké góly zbydou i na příště,“ přál si asistent Jiří Fedur.   

Celek Tábora se vydrápal do čela skupiny a za solidního zájmu publika přivítal u Jordánu jednoho z nejvážnějších pronásledovatelů, pražskou Kobru. Vedení pro hosty získal slávistický pendl Aleš Furch, vyrovnal však Radek Seidl po spolupráci s Milanem Dančišinem vracejícím se z hanby. Zaváhání v táborské obraně ve druhém dějství dvakrát potrestali Pražané a položili základ k bodové sklizni. Střelec večera Radek Seidl zařídil sice kontaktní trefu, jenže Kobra adresovala Jihočechům adekvátní odpověď. „V polovině utkání jsme dostali dva slepené góly po našich chybách a potom jsme hráli chaoticky. Za stavu 2:3 jsme volili špatný způsob zakončení,“ popisoval kouč Arpád Györi.       

2. liga, skupina Střed, 10. kolo:

IHC Králové Písek – SHC Klatovy 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Góly a nahrávky:
31. M. Přibyl (T. Rod, Strnad), 40. Karbulka (L. Bednařík, Hanus) – 49. Hasman (Hanzlík, Sysel), 50. J. Roubal (Uhlík, Houfek), 57. Hasman (J. Roubal).  
Rozhodčí:
Hucl – Zimmermann, Sedláček.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 1:1.
Diváků: 270.
IHC Písek: Hamalčík – Tintěra, Hanus, J. Turek, Šaršok, Růžek, Košař, Šafář – Karbulka, Arnošt, L. Bednařík, A. Novák, Paule, J. Volf, T. Rod, M. Přibyl, Strnad, Krýner. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 19. října 2019.

HC David Servis – China Golden Dragon 13:1 (4:0, 4:1, 5:0)
Góly a nahrávky:
8. Vak (R. Šulčík), 12. Kronus (Tejko, Pecka), 14. T. Kohút, 16. Jak. Marek (Sičák, Vak), 21. Vak (Škopek, R. Šulčík), 23. Tejko (Kronus), 27. Sičák, 32. Ferebauer (Sičák), 44. Tejko (Pecka), 47. Kronus (Krtek, Tejko), 50. Pecka (Tejko, Kronus), 51. Škopek (Vak, R. Šulčík), 51. Sumerauer – 31. Zheng.
Rozhodčí: Šperl – Vavruška, P. Bělohlav ml.
Vyloučení: 3:1.
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 176.
D. Servis: Hauser – L. Kříž, Škopek, Sičák, D. Dudáček, Krtek, T. Kohút – R. Šulčík, Vak, Jak. Marek, Hřebejk, Sumerauer, Ferebauer, Tejko, Kronus, Pecka, Matys. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hrálo se 19. října 2019. 

HC Tábor – HC Kobra Praha 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly a nahrávky:
19. Seidl (Jan Bárta, Radoš), 49. Seidl (Jan Bárta, R. Heřman) – 16. Furch (Smejkal), 29. T. Šťastný (Furch), 30. Heldák (F. Hlinka), 53. Valík (Knesl, F. Hlinka).
Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Urubčík.
Vyloučení: 7:11.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 32:25.
Diváků: 1 327.
HC Tábor: Šorf – Havelka, K. Černý, M. Havran, Hajič, Skočovský, Radoš, Bouška – R. Heřman, Dančišin, Prášek, Šulek, Jan Bárta, Seidl, J. Březina, Zayml, Š. Kadilák ml., Pejchal, R. Pechánek, Jiří Bárta. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 19. října 2019.

(lho)Krátké zprávy
07. 07. 2020 Dvacetiletý gólman Dominik Pavlát, rodák z Tábora a odchovanec tamního klubu, jenž nedávno přestoupil z Chomutova do extraligové Plzně a je členem charitativního projektu Saves help, se zapojil do spontánní akce českých hokejistů, kteří se rozhodli podpořit léčbu svého kamaráda Ondřeje Buchtely (20), obránce prvoligového týmu Benátek nad Jizerou. Lékaři mu diagnostikovali nádor na srdci. Hokejisté pomáhají formou dražby podepsaných holí a dresů, někteří i přímým poskytnutím finančního obnosu.
06. 07. 2020 Barvy druholigového Tábora bude i v následující sezoně hájit dvaadvacetiletý Dominik Havelka, loni pátý nejproduktivnější bek skupiny Střed. Pražský rodák zároveň hodlá pokračovat v týmu UK Hockey Prague v Univerzitní lize a vyloučené nejsou ani jeho střídavé starty do prvoligového Kolína. Čerstvě získal HC Tábor i posilu do útoku - dvacetiletého píseckého rodáka a odchovance Jana Matiáška, jenž má na kontě jeden extraligový start za Plzeň a poslední dvě sezony odehrál ve 2. lize za Klatovy. Jako mládežnický reprezentant se zúčastnil Hlinka Gretzky Cupu v roce 2018.
05. 07. 2020 Novinářský kolega Václav Jáchim na webu Hokej.cz sestavil žebříček deseti nejlepších Kanaďanů, kteří brázdili kluziště naší nejvyšší soutěže v novodobé historii po roce 1989. Na třetí místo zařadil exbudějovického zadáka Andrewa Ference, jenž odehrál pod Černou věží jednadvacet extraligových utkání v sezoně 2012-13. Budějovický dres oblékl také v ročníku 2004-05, kdy pomohl Jihočechům s návratem mezi klubovou elitu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web