Písek pokořil Veselí a vystřídal ho v čele Krajské ligy. David Servis splnil povinnost s Vimperkem

07.12.2014

Dva sobotní zápasy 14. kola nejvyšší jihočeské soutěže znovu zamíchaly pořadím ve vyrovnané první pětici týmů. Písečtí na domácím ledě vysoko porazili dosavadního lídra z Veselí nad Lužnicí a minimálně do nedělního večera se posunuli na čelní pozici. V zádech mají budějovický David Servis, který si před svými diváky až ve třetí třetině zajistil více méně očekávanou výhru nad Vimperkem.

PÍSEK / ČESKÉ BUDĚJOVICE (Aktualizováno) – Na píseckém ledě se hrálo o první místo v tabulce. Domácí chtěli navázat na předchozí tři vítězství v řadě, hosté toužili udržet se v čele krajského pořadí po šňůře sedmi výher. Neprospěla jim však skutečnost, že v předchozím kole odpočívali a vypadli ze zápasového rytmu, neboť jejich soupeř David Servis požádal o odklad kvůli početné marodce. Přesto byli zpočátku aktivnější a vytvářeli si gólové příležitosti, ale nevycházelo jim zakončení.

V prostřední dvacetiminutovce převzali iniciativu Písečtí a Zdeněk Javůrek šťastnou tečí otevřel skóre. Z trestného střílení ve vlastním oslabení přidal druhý gól Václav Novák. Ve třetím dějství domácí své hosty přestříleli. „Dlouhodobě nám nejdou druhé třetiny. Platilo to i nyní. Za stavu 1:4 jsme skórovali v přesilovce, ale sudí rozpažil údajně pro vysokou hůl. Poškodil nás, stejně jako při pátém zásahu domácích, který uznal, přestože ho neviděl. Porážka nás mrzí, ale jednou jsme museli dostat facku,“ uvedl veselský kouč Michal Špička.

Vimperští cítili křivdu

Stav utkání mezi David Servisem a Vimperkem se poprvé měnil ve 27. minutě, když se trefil domácí kapitán Rudolf Suchánek. Předtím jeho mužstvo ubránilo minutu a tři čtvrtě dlouhé oslabení ve třech proti pěti. Po neproměněné šanci Tomáše Tupého přidal druhý gól z přesilovky Jiří Hanzal. Hosty však nepříznivé skóre vybičovalo ke zvýšenému úsilí a zásluhou štírka Břetislava Krále v přesilovce snížili. Sedm vteřin před druhou sirénou po vyhraném buly dokonce vyrovnal kapitán týmu František Hail.

V závěru se projevila hokejovost servismanů, kteří třemi zásahy rozhodli o výsledku. Při vyloučení Leoše Vavříka se trio domácích hráčů natlačilo před branku a Jiří Hanzal procpal puk za čáru. Zmatku v obraně využil k dalšímu zásahu Jaroslav Korbela a nakonec se trefil Daniel Mikeš při power play. „Hráli jsme na čtyři beky, máme řadu zraněných a nemocných. Vážím si toho, jak kluci odbojovali zápas,“ řekl trenér vítězů Roman Fousek. „Ve třetí třetině nás hrubě poškodil rozhodčí,“ zlobil se vedoucí vimperského týmu Jiří Horejš.

Krajská liga, 14. kolo

IHC Písek – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 7:2 (0:0, 2:0, 5:2)
23. Zd. Javůrek (Šimoník, Nikodém), 39. V. Novák TS, 47. V. Novák (J. Řehoř, Mošovský), 49. Mošovský (V. Novák), 56. F. Procházka (Sýbek, D. Mazanec), 58. Sýbek (Mošovský), 60. Vlk (Nikodém, Sýbek) – 48. M. Čáp, 56. L. Míchal (M. Čáp).
Rozhodčí: D. Čáp – Jirovský, Karlín.
Vyloučení: 7:7, navíc J. Řehoř (Písek) a Chlaň (Veselí) oba 10 minut.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 225.
IHC Písek: Kafka – D. Mazanec, Jirků, F. Procházka, M. Hřebíček, Jan Kudrna, Volf – J. Řehoř, V. Novák, Mošovský, Vlk, Jungbauer, Sýbek, Nikodém, Javůrek, Šimoník. Trenéři Roman Vlček a Jan Kudrna.
Loko Veselí: F. Dvořák – Švanda, Chlaň, Malecha, Schmied, Krampl, L. Míchal – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Benda, M. Janda, Bůžek, Zd. Sekera, Arnold, Vlach. Trenér Michal Špička.
Hráno 6. prosince.

HC David Servis – HC Vimperk 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
27. R. Suchánek ml. (R. Šulčík), 34. J. Hanzal (Cikán, R. Šulčík), 51. J. Hanzal, 53. J. Korbela ml. (J. Hanzal), 60. Daniel Mikeš (Tupý, Chaloupka) – 36. B. Král, 40. Hail.
Rozhodčí: Pexa – Strnad, Brůha.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 2:1.
Diváků: 95.
HC David Servis: Jágr – Tupý, Chaloupka, Cikán, M. Mrázek – Daniel Mikeš, R. Suchánek ml., D. Nedorost (21. D. Pražák), R. Šulčík, J. Hanzal, J. Korbela ml., Dalibor Mikeš, Sumerauer, Michel. Trenéři Jiří Fedur a Roman Fousek.
HC Vimperk: Podskalský – O. Předota, Vítovec, Voldřich, Vavřík, Kouba, R. Sitter – Slabý, Plouhar, Paule, Hail, B. Král, Lang, Vl. Pešl st., P. Novotný, J. Sitter. Trenéři Tomáš Kašpar a Petr Grulich.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.