Písek po vyrovnané bitvě padl o gól s Brodem. David Servis doma nestačil lídrovi ze Žďáru

04.10.2018

Jihočeští zástupci neuspěli na domácím ledě v zápasech 7. kola druholigové skupiny Jih. Písek podal velmi dobrý výkon proti Havlíčkovu Brodu, ale po smolném závěru podlehl rozdílem gólu. Budějovický David Servis inkasoval devítku v souboji se suverénním lídrem tabulky Žďárem nad Sázavou. Utkání v Hokejovém centru Pouzar se hodně protáhlo kvůli vážnému zranění hostujícího Štěpána Čecha. Mužstvo Tábora mělo tentokrát volný los.

PÍSEK / Č. BUDĚJOVICE – Odpočinutý písecký celek, který měl v předchozím kole volno, hledal v úvodu souboje s Havlíčkovým Brodem svoji tvář a platil za chyby. Od druhé části však byl favoritovi víc než důstojným soupeřem a nedosáhl na body jen kvůli smolnému závěru, kdy místo pokusu o srovnání skóre hrál dvakrát za sebou oslabený pro údajně špatné střídání. „To bylo hodně smutné,“ komentoval přísná vyloučení trenérský asistent Václav Šrámek. „Zpočátku měli navrch hosté, ale druhou a třetí třetinu jsme hráli velmi dobře. Škoda toho výsledku. Podruhé jsme letos prohráli doma o gól po dobrém výkonu s těžkým soupeřem,“ litoval.

Budějovický David Servis s těžkým psychickým břemenem čtyř porážek v řadě přivítal na svém ledě dosud neporaženého vládce tabulky a dokázal se Žďárem držet krok jen v úvodním dějství. Na začátku prostřední části dvakrát rychle inkasoval a za stavu 0:3 už se nedokázal zmobilizovat. První dva góly v dresu hostí zaznamenal osmnáctiletý útočník Štěpán Čech, pro něhož to byla střelecká premiéra mezi dospělými. Předtím hrával za mládež Sparty. Bohužel, po střetu s Lukášem Křížem ve 36. minutě zůstal bezvládně ležet. Dvacet minut trvalo ošetřování na ledové ploše, poté hráče ve stabilizovaném stavu odvezla záchranka do nemocnice.

Podle prvních zpráv byl mladý hokejista mimo ohrožení života a hýbal končetinami. Pravděpodobně utrpěl otřes mozku. Podrobnější diagnózu měla určit odborná vyšetření. „Byl to faul, ale v rámci normálního tvrdého souboje u mantinelu, jakých vidíme během zápasu spoustu. Rozhodně nešlo o žádný úmysl. Ten klučina se nešťastně stočil a upadl zády,“ líčil situaci trenérský asistent servismanů Jiří Fedur. „Při vstupu do utkání tam byl z naší strany náznak určitého zlepšení, ale potom se začaly opakovat staré známé chyby. Pokračuje letošní zmar. Musíme dál pracovat a snažit se to zlomit. Pořád je to jenom sport,“ uvedl Jiří Fedur.

2. liga, skupina Jih, 7. kolo:

IHC Písek – BK Havlíčkův Brod 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
23. Sýbek (Marcilis), 38. Koupal (Dom. Bílek, F. Vlček) – 11. Voříšek (Milfait), 18. Blinka (V. Šmíd, Milfait), 53. D. Michálek (Vacík, Voříšek).
Rozhodčí: Šperl – Vavruška, Oudes.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 38:39.
Diváků: 220.
IHC Písek: Hauser – Hanus, Parýzek, Dom. Bílek, Suda, Červinský, Turek – Polata, Hučko, Sýbek, Ciboch, Koupal, F. Vlček, Rod, Jabůrek, Strnad. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hráno 3. října.

HC David Servis – SKLH Žďár nad Sázavou 2:9 (0:1, 0:4, 2:4)
42. Kronus (Rolínek), 55. Jiří Bárta (Jan Bárta) – 8. Š. Čech (Bureš, Jícha), 21. Š. Čech (Bureš, Jícha), 24. Stehlík (Prokš), 32. Jícha (Bureš), 39. Kovářů (Bureš), 43. Wasserbauer (Hasoň, Lojek), 44. Franek (Hasoň, Lojek), 47. Kunstmüller, 51. Lojek (Peslar, Bureš).
Rozhodčí: Hornáček – Horažďovský, Štěpánek.
Vyloučení: 7:9, navíc L. Kříž (D. Servis) 5 minut + do konce, Škopek, Vak, Macháček (D. Servis) všichni 10 minut.
Využití: 0:4.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 98.
D. Servis:
Klestil (36. Vl. Marek) - Michal, Kubeš, Macháček, L. Kříž, Radoš, Škopek, J. Kříž, od 41. navíc Grauer - R. Šulčík, Vak, Jiří Bárta, Hřebejk, Jan Bárta, Ferebauer, Kronus, Schmidmayer, Rolínek, Šuhaj, Sumerauer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.

14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.
12. 12. 2018 Sněhová kalamita na Vysočině nedovolila hokejistům BK Havlíčkův Brod přicestovat do Českých Budějovici k dnešnímu druholigovému utkání s David Servisem. Duel 25. kola skupiny Jih se uskuteční v náhradním termínu. Informaci potvrdil organizační pracovník servismanů Karel Šnajdr. Ze stejného důvodu se dnes nebude hrát ani zápas Moravské Budějovice - HC Tábor, neboť hosté dojeli pouze před Jihlavu a nemohli dál pokračovat v cestě.