Písek padl v nájezdech s juniorkou Motoru. Souboj Milevska s D. Servisem skončil předčasně

31.08.2017

Poslední srpnový den patřil na českém jihu dalším přípravným zápasům. Druholigový IHC Písek si pozval juniory budějovického Motoru, které na jejich ledě porazil 5:1, ale v domácím prostředí byl špatným prorokem a podlehl extraligovému mládí 3:4 po samostatných nájezdech. Účastník Krajské ligy, mužstvo Milevska, po úvodní letošní porážce s Pískem 0:2 vedlo v druhém domácím utkání nad David Servisem 2:0, ale rozhodčí předčasně ukončili souboj kvůli díře v ledu.


PÍSEK / MILEVSKO – Písečtí nenavázali na vítězství nad juniory Motoru v Budvar aréně, ani na dva dny starý úspěch v okresním derby v Milevsku, a ve svém sedmém přípravném utkání nepřemohli budějovickou zálohu pro budoucnost. Chyběl jim zraněný Martin Parýzek a několik dalších marodů, do boje šla omlazená sestava. „Začali jsme špatně, soupeř byl v první třetině jednoznačně lepší. Potom nám pomohly vstřelené góly a zvedli jsme se. Hrál se pěkný, vyrovnaný zápas s dramatickým koncem. Nerozhodlo prodloužení tři na tři, ale teprve šestá série nájezdů,“ komentoval písecký trenér Radek Volf st.

Sestavu Milevska vyztužili navrátilci Michael Panec (H. Brod), Milan Kořánek (Božetice), Martin Buriánek (juniorka Tábora) či další odchovanec Martin Záhora, který se chystá na angažmá do Německa. Naopak chyběli Bartůněk, Čunát, A. Hájek a Nevolný. Souboj s David Servisem byl přerušený v 16. minutě prostředního dějství, kdy bylo nutné zacelit nerovnosti v ledu. Další pokračování však trvalo jen do 5. minuty třetí části. Rozhodčí definitivně ukončili zápas kvůli díře uprostřed kluziště.

Domácí vedli 2:0 a těšili se, že odčiní úvodní letošní porážku s Pískem, ale předčasný konec jim pokazil radost. „Docela dobře to vypadalo, hrál se svižný hokej. Jenže led byl čím dál horší. Je to ostuda. Něco takového v Milevsku nepamatuji ani z doby svého hráčského působení,“ podotkl domácí kouč Milan Krupka. „Mohla to být dobrá příprava, ale led byl hrůzostrašný. Hráčům šlo o zdraví. Nezbývá, než se těšit na odvetu s milevským týmem u nás doma ve středu 6. srpna,“ pozval trenér servismanů Jiří Fedur diváky na generálku před startem 2. ligy.  

Přípravná utkání:

IHC Písek – Motor Č. Budějovice junioři 3:4 sn (0:2, 2:0, 1:1 – 0:0)
Góly a nahrávky:
35. Koupal (Suda, A. Novák), 38. L. Drda (Jiřinec), 49. Torba (Jiřinec, L. Drda) – 3. Tejko (Brabec), 20. Šulek (J. Doktor), 46. Dosek (Mich. Bláha), rozh. nájezd Dosek.
Rozhodčí: Šperl – Horažďovský, Oudes.
Vyloučení: 8:4.
Využití: 0:1.
Diváků: 150.  
IHC Písek: Štekr – M. Hřebíček, Vl. Hanus, Suda, Koutenský, Červinský, Turek – Torba, Polata, Pašek, A. Novák, Koupal, Rod, Fr. Bárta, L. Drda, Jiřinec, Skala, Stauber. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.
Motor junioři: Němec (Březina) – D. Dudáček, Dosek, Kachyňa, Kubeš, Grauer, Brabec – Šulek, V. Doktor, J. Doktor, Matys, Rolínek, Kaisler, Kašper, Káník, Mich. Bláha, Tejko, Kronus, Toman. Trenéři Ladislav Kolda a Luboš Rob.
Hráno 31. srpna.

HC Milevsko 2010 – HC David Servis 2:0 (0:0, 2:0, 0:0 nedohráno)
Góly a nahrávky: 33. Buriánek (Sláma, J. Havran), 36. Fořt (Záhora).
Rozhodčí: Flégl – Schlixbier, Dejm.
Vyloučení: 2:3, navíc Macháček (D. Servis) do konce.
Využití: 0:0.
Diváků:
HC Milevsko:
Panec – Štych, Jíška, Hamerle, Hošek, J. Havran, Votruba – Pouch, Müller, Kořánek, T. Bílek, Záhora, Novotný, Sláma, Buriánek, Fořt. Trenéři Milan Krupka a Emil Švec st.
D. Servis: M. Dudáček (31. Spáčil) – L. Kříž, Škopek, Babčuk, Michal, Radoš, Macháček, Žáček – Babka, R. Šulčík, Mil. Šesták, Rousek, Mrkvička, J. Volf, Trummer, Sumerauer, Ferebauer. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.
Hráno 31. srpna.

(lho)


Krátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web