Písek neskóroval proti Deggendorfu. Před startem mistrovských bojů chybí Jihočechům munice

03.09.2017

V domácím přípravném utkání proti německému Deggendorfu, který je účastníkem Oberligy – Süd, napodobili písečtí druholigisté své jihočeské kolegy z Tábora, David Servisu a také prvoligového Motoru, kteří vůbec neskórovali proti svým soupeřům v posledních letních vystoupeních. Je to náhoda, že ve všech jmenovaných klubech došla střelecká munice? Mužstvo Písku bude mít ještě příležitost k reparátu před svým publikem ve středu 6. září proti silnému Havlíčkovu Brodu.


PÍSEK – Trenéři Radek Volf st. s Davidem Míkou postrádali čtveřici obránců Martin Parýzek (ruka v sádře), Šimon Červinský (klíční kost), David Pavlíček (cvičení ozbrojených složek), Kryštof Švagr (studijní povinnosti), proto povolali z Radomyšle na výpomoc Radka Volfa ml., aby složili alespoň tři dvojice. V útoku chyběl kvůli chřipce Václav Pašek. Poprvé se naopak představil mladík Jakub Doktor z Motoru, který má vyřízený střídavý start, na zkoušku z Milevska dorazil Václav Pouch.

Hosté s českými krajánky Milošem Vavrušou (Brno) resp. Alešem Jiříkem (Kladno) a dalšími cizinci získali vedení již na začátku 6. minuty a počínali si aktivně. Do první sirény trefili už jenom tyčku, ale v prostřední části se prosadili třemi góly, čímž stanovili konečný stav 4:0. První tři góly inkasoval jednadvacetiletý Jonáš Štekr, čtvrtý kotouč lovil z klece střídající osmnáctiletý Richard Kříž. „Soupeř byl aktivnější a důraznější v koncovce. Nám chyběl důraz před bránou. Ve druhé třetině jsme udělali spoustu chyb v obranném pásmu, které pramenily ze špatného přebírání protihráčů,“ poznamenal David Míka. 

Přípravné utkání:

IHC Písek – Deggendorfer SC 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Góly a nahrávky:
6. Gibbons (Vavruša), 23. Gibbons (Leinweber), 26. Gawlik (Jiřík), 36. Ovaska.
Rozhodčí: Poskočil – Šperl, Horažďovský.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:0.
Diváků: 200.
IHC Písek: Štekr (32. R. Kříž) – Vl. Hanus, M. Hřebíček, Suda, Koutenský, R. Volf ml., Turek – Fr. Bárta, Polata, Torba, A. Novák, Koupal, Jiřinec, Pouch, J. Doktor, Skala. Trenéři R. Volf st. a David Míka.
Hráno 3. září.

(lho)


Krátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web