Písek neskóroval proti Deggendorfu. Před startem mistrovských bojů chybí Jihočechům munice

03.09.2017

V domácím přípravném utkání proti německému Deggendorfu, který je účastníkem Oberligy – Süd, napodobili písečtí druholigisté své jihočeské kolegy z Tábora, David Servisu a také prvoligového Motoru, kteří vůbec neskórovali proti svým soupeřům v posledních letních vystoupeních. Je to náhoda, že ve všech jmenovaných klubech došla střelecká munice? Mužstvo Písku bude mít ještě příležitost k reparátu před svým publikem ve středu 6. září proti silnému Havlíčkovu Brodu.


PÍSEK – Trenéři Radek Volf st. s Davidem Míkou postrádali čtveřici obránců Martin Parýzek (ruka v sádře), Šimon Červinský (klíční kost), David Pavlíček (cvičení ozbrojených složek), Kryštof Švagr (studijní povinnosti), proto povolali z Radomyšle na výpomoc Radka Volfa ml., aby složili alespoň tři dvojice. V útoku chyběl kvůli chřipce Václav Pašek. Poprvé se naopak představil mladík Jakub Doktor z Motoru, který má vyřízený střídavý start, na zkoušku z Milevska dorazil Václav Pouch.

Hosté s českými krajánky Milošem Vavrušou (Brno) resp. Alešem Jiříkem (Kladno) a dalšími cizinci získali vedení již na začátku 6. minuty a počínali si aktivně. Do první sirény trefili už jenom tyčku, ale v prostřední části se prosadili třemi góly, čímž stanovili konečný stav 4:0. První tři góly inkasoval jednadvacetiletý Jonáš Štekr, čtvrtý kotouč lovil z klece střídající osmnáctiletý Richard Kříž. „Soupeř byl aktivnější a důraznější v koncovce. Nám chyběl důraz před bránou. Ve druhé třetině jsme udělali spoustu chyb v obranném pásmu, které pramenily ze špatného přebírání protihráčů,“ poznamenal David Míka. 

Přípravné utkání:

IHC Písek – Deggendorfer SC 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Góly a nahrávky:
6. Gibbons (Vavruša), 23. Gibbons (Leinweber), 26. Gawlik (Jiřík), 36. Ovaska.
Rozhodčí: Poskočil – Šperl, Horažďovský.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:0.
Diváků: 200.
IHC Písek: Štekr (32. R. Kříž) – Vl. Hanus, M. Hřebíček, Suda, Koutenský, R. Volf ml., Turek – Fr. Bárta, Polata, Torba, A. Novák, Koupal, Jiřinec, Pouch, J. Doktor, Skala. Trenéři R. Volf st. a David Míka.
Hráno 3. září.

(lho)


Krátké zprávy
22. 09. 2017 Pokutu ve výši šest tisíc korun, kterou svazová disciplinárka vyměřila prvoligovému ČEZ Motor Č. Budějovice za užití pyrotechniky jihočeskými fanoušky po utkání v Litoměřicích, se rozhodli uhradit v plné výši sami fanoušci. Vydali k tomu písemné prohlášení, ve kterém ujišťují, že smyslem jejich povzbuzování není poškodit klub.
21. 09. 2017 Slovenský extraligový klub MHK Žilina podle svého chvályhodného zvyku na startu nové sezony zveřejnil platy jednotlivých hráčů. V kádru figuruje i trojlístek borců, kteří prošli ligovou šatnou v Českých Budějovicích. Jejich měsíční gáže aktuálně dosahuje následující výše: Tomáš Harant 2 644 eur, Michal Švihálek 2 500 eur a Emil Švec 1 000 eur.
21. 09. 2017 Českobudějovický gólman Jiří Patera se neprosadil do A-týmu Vegas Golden Knigts, který je nováčkem zámořské NHL. Odchovanec pražské Slavie, jenž loni chytal za juniorku Motoru, absolvoval se Zlatými Rytíři pouze jedno přípravné utkání jako náhradník na střídačce a klub ho odeslal do juniorské USHL, kde Patera oblékne dres týmu Cedar Rapids.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web