Písečtí uzavřeli přípravu doma proti Pasovu. Trefovali se do nich Petr Šulčík a Jan Sýbek

07.09.2019

Po David Servisu a Táboru si odbyl generálku na mistrovské boje také IHC Písek, třetí jihočeský účastník druholigové skupiny Střed. Na závěr letní přípravy si celek od břehu Otavy pozval Černé Jestřáby z bavorského Pasova, jejichž dres oblékají také bývalí písečtí hráči Petr Šulčík a Jan Sýbek. Oba se střelecky podíleli na těsném vítězství hostů. Vedoucím gólem na 2:1 si společně vychutnali přesilovku pět na tři, v závěru pečetil Jan Sýbek po samostatné akci.


PÍSEK – Porážky na vlastním ledě v posledních dvou duelech překlopily píseckým hokejistům bilanci přípravných zápasů k negativnímu poměru 3:5. Proti Příbrami se jim nevedlo v přesilovkách, pasovského soupeře přestříleli, jenže v zakončení dostali lekci od svých bývalých útočníků. V generálkové sestavě se poprvé objevil milevský veterán Josef Urbanec, jenž v Písku hrával 1. ligu, a uvedl se gólem. Naopak na jednozápasové zkoušce neuspěla příbramská dvojice Vošta – Kobes. Písečtí stále usilují o doplnění úzkého kádru, který budou nucení doplňovat vlastními juniory. „Utkání s Pasovem jsme ztratili špatnou produktivitou. Musíme zvýšit důraz,“ věděl asistent Václav Šrámek. 

Příprava:

IHC Písek – EHF Black Hawks Pasov 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Góly a nahrávky:
5. Urbanec (Paule, A. Novák), 34. Koupal (Polata, Suda), 40. J. Volf (T. Rod) – 2. Jansen (Krauser). 11. P. Šulčík (Sýbek), 28. Fischer (Franz), 60. Sýbek.
Rozhodčí: Poskočil – Šperl, Mitáš.
Vyloučení: 5:3.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 33:23.
Diváků: 100.
IHC Písek: Štrobl (31. R. Kříž) – Suda, Hanus, Tintěra, Turek, Růžek, Šafář, Vošta – L. Bednařík, Koupal, Polata, A. Novák, Paule, Urbanec, T. Rod, Strnad, J. Volf, Kobes. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 7. září.

Předchozí utkání:

IHC Písek – HC Příbram 1:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
24. Koupal (A. Novák) – 20. Josefus (Tlačil ml.), 34. Gengel (Rittig), 58. Brbák (Pejsar), 59. Tlačil ml.
Rozhodčí: Šperl – Poskočil, Mitáš.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 0:0.
Diváků: 80.
IHC Písek: R. Kříž – Suda, Hanus, Turek, Tintěra, Růžek, Tampier, Šafář – P Polata, L. Bednařík, Koupal, Strnad, Paule, A. Novák, T. Rod, M. Přibyl, M. Novotný, Karbulka. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 5. září 2019.

(lho)Krátké zprávy
03. 07. 2020 Druholigový Písek přivedl po brankáři Martinu Hauserovi zpátky do mužstva také zkušeného beka a před časem píseckého kapitána Martina Parýzka, spolu s ním i produktivního forvarda Jana Sýbka. Oba jsou klubovými odchovanci a loni působili v Německu. Nové vedení píseckých Králů hodlá na této trojici vybudovat osu týmu. Záměrem je získat ještě zkušeného útočníka Petra Hučka, ten ale koketuje s možností působit v zahraničí.
02. 07. 2020 Tomáš Cibulka a Filip Petrásek z Motoru Č. Budějovice figurují v seznamu náhradníků reprezentačního týmu U17 pro přípravný kemp v Plzni a následné trojutkání se Švýcarskem v Zuchwilu. Akce se uskuteční v termínu 19. - 26. července. Manažerem výběru je českobudějovický Radek Ťoupal.
01. 07. 2020 Jednadvacetiletý gólman Jiří Patera, jenž v sezoně 2016-17 nosil dres Motoru České Budějovice (hrál za juniory, starší dorost a byl k dispozici A-týmu), aktuálně podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s klubem NHL Vegas Golden Knights. Předchozí dvě sezony prožil odchovanec pražské Slavie v juniorské WHL, kde nosil dres Brandon Wheat Kings.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web