Písecký útočník Jan Sýbek hattrickem famózně otočil druhé čtvrtfinále se Šumperkem

04.03.2019

Čtvrtfinálové bitvy mezi týmy druholigových skupin Jih a Východ zatím přinesly samá vítězství pro domácí. Po dvou zápasech se všechny série srovnaly na 1:1. Výjimkou nebyl ani jediný jihočeský zástupce IHC Písek, který před zraky svých fanoušků prohrával se Šumperkem po dvou třetinách 0:2, ale potom si vzal sólový part Jan Sýbek a čistým hattrickem zničil soupeře. U břehu Otavy se všichni mohou těšit na zajímavé pokračování play off.


PÍSEK – Chybu domácích potrestal již v 7. minutě šumperský Rus Dmitrij Vorobjev, jenž v minulosti nakoukl do KHL i slovenské extraligy. Druhou trefu přidal z přesilovky v polovině utkání Marek Haloda. Po vstupu do třetí části se ale všechno obrátilo naruby. „Připomněli jsme klukům v kabině zápas ve Žďáru, kde jsme ve třetím dějství otočili z 0:3 na 4:3. Souboj se Šumperkem byl vyrovnaný a věděli jsme, že si to hráči jenom potřebují srovnat v hlavě,“ usmíval se asistent Václav Šrámek. Písečtí borci si vzali k srdci trenérská slova a vyladěná první pětka se střelcem Janem Sýbkem zařídila obrat. „Makal celý tým. Nic tomu nechybělo. Došlo i na bitku,“ doplnil Václav Šrámek.    

2. liga Jih a Východ, čtvrtfinále play off, 2. zápas:

IHC Písek – Draci Šumperk 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Góly a nahrávky:
44. Sýbek (Polata), 50. Sýbek (Hanus), 58. Sýbek (Hanus, Hučko) – 7. Vorobjev (Čuřík, Plášek st.), 31. M. Haloda (Hroch).
Rozhodčí: Škrobák – Horký, Štěpánek.
Vyloučení: 7:10, navíc Dom. Bílek (Písek) 10 minut.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 31:32.
Diváků: 520.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Dom. Bílek (19. – 29. Houdek), Suda, Tintěra, Turek – Polata, Hučko, Sýbek, Červinský, Koupal, Marcilis, J. Volf, V. Šuhaj, A. Novák, Strnad. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 4. března 2019. 

Třetí zápas se hraje v Šumperku 6. března, čtvrtý v Písku 8. března.

(lho)


Krátké zprávy
20. 05. 2019 Výkonný výbor druholigového klubu IHC Písek svolává členskou schůzi, která se uskuteční v zasedací místnosti na zimním stadionu v úterý 18. června od 16 hodin. Jednací program bude mít celkem devět bodů.
19. 05. 2019 Rodák z jihočeského Čakovce a mnohonásobný reprezentant Jaroslav Pouzar, který se stal dvakrát mistrem světa (1976, 1977) a třikrát vítězem Stanley Cupu (1984, 1985, 1987), bude jedním ze čtrnácti vyvolených, jejichž portrét ozdobí sérii zlatých a stříbrných mincí postupně ražených v České mincovně v Jablonci nad Nisou. V cyklu Legendy československého hokeje jako první spatřila světlo světa mince s podobiznou Ivana Hlinky, další v pořadí jsou někdejší hvězdy Dominik Hašek, Jan Suchý, Pavel Patera, David Moravec, Vladimír Růžička, Vladimír Martinec, František Pospíšil, Milan Nový, Jiří Šlégr a zmiňovaný Jaroslav Pouzar. Tři jména zatím zůstávají v tajnosti.
18. 05. 2019 Přípravu na suchu v uplynulém týdnu zahájil tým HC Strakonice zatím pod trenérským vedením Martina Všetečky, který ještě v minulé sezoně nastupoval v obranné linii. Ke stávajícímu hráčskému kádru se připojila pětice juniorů. Tečku za první fází letního drilu tradičně obstará na konci června přátelské fotbalové utkání v Radošovicích proti místnímu celku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web