Písecký tým zastavil Lokomotivu a míří do finále. David Servis vyrovnal sérii s Č. Krumlovem

23.02.2015

Druhé semifinálové zápasy rozhodly pouze o jediném postupujícím. Finalistou se stalo mužstvo Písku, které zopakovalo vítězství z domácího ledu také ve Veselí nad Lužnicí. Svěřenci Romana Vlčka se prosadili až v závěrečné třetině, kdy nasázeli svým hostitelům čtyři góly. V Budějovicích naopak krumlovský Slavoj nedokázal podruhé zvítězit nad David Servisem, i když výsledek byl do poslední chvíle na vážkách. Po nevídaném festivalu vyloučených se série vrací do města Rožmberků.

JIŽNÍ ČECHY (Aktualizováno) – Po skončení duelu mezi veselskou Lokomotivou a Pískem se trenéři obou soupeřů pustili do hodnocení uplynulých šedesáti minut za pomoci zcela protichůdných výrazů. „Začali jsme hrůzostrašně,“ kabonil se domácí Michal Špička. „Začali jsme famózně,“ spustil jeho oponent Roman Vlček. Pět hráčů z týmu od Lužnice v úvodu putovalo za katr, z toho dvakrát za vyhození puku do hlediště. Hosté z přesilovek skórovali a po necelých šesti minutách vedli o tři góly.

Domácí postupně srovnali krok i skóre, jenže ve třetím dějství byli znovu „hrůzostrašní“. Platili za chyby a vyloučení. Ke všemu Martin Čáp nedal trestné střílení. Hosté uplatnili zkušenost a slavili postup. „V závěru jsme stáhli sestavu na dvě lajny a když jsme útočili prakticky v pěti, dal nám Písek dva pečetící góly. Ve stále kvalitnější Krajské lize jsme se dostali podeváté v řadě do semifinále, což není špatná vizitka,“ řekl Michal Špička. „Před třetí třetinou jsme se vrátili k zodpovědné hře zezadu a brejkům,“ upřesnil Roman Vlček.

Emoce vítězily nad hokejem

Na konci vyrovnané úvodní třetiny utkání mezi David Servisem a Českým Krumlovem měl obrovskou šanci domácí David Nedorost, ale „umíchal se“ při sólové jízdě ve vlastním oslabení. Tentýž hráč otevřel skóre ve 25. minutě při hře čtyři na čtyři, kdy konečně uplatnil svoji techniku. Domácí potom měli pět vyloučených v řadě, hráli dlouho ve třech, ale slavojáci je nepotrestali. Překážkou pro ně byla určitá váhavost, ale také brankář Jaroslav Jágr, který byl nejlepším hráčem David Servisu.

Nedlouho před druhou přestávkou naopak Budějovičtí využili přesilovku pět na tři a přidali rychle třetí gól, kterým hodně nalomili soupeře. Závěrečné dějství připomínalo všechno možné, jenom ne hokej. Na trestných lavicích bylo často živěji, než na střídačkách, stále se diskutovalo, protestovalo, ošetřovalo. Hráči David Servisu na rozdíl od soupeře mnohem hůř ovládali své emoce. V nejednom případě se uchýlili ke zbytečně nečistému zákroku a hrou v oslabení si zkomplikovali dobře rozehraný zápas.

Přesilovky nepomohly k vyrovnání

Rovněž hostům chyběl potřebný klid. Stáhli skóre na rozdíl jediného gólu, ale nedokázali vyrovnat, přestože dohrávali v početní výhodě. Posledního vyloučeného měli ve 49. minutě, zatímco domácí hráči nafasovali od téže minuty dalších celkem dvanáct menších i vyšších trestů. „Neomlouvá nás, že jsme neudrželi emoce. Spousta věcí by se neměla stávat. Ale rozhodčí totálně zničili zápas nejen nám, ale všem lidem,“ konstatoval budějovický kouč Roman Fousek.

Počet udělených trestů byl opravdu nebývalý, přitom nedošlo k žádné hromadné bitce. Objevovala se však přehnaná tvrdost. Krumlovští ztratili kvůli zranění Romana Štěrbu (koleno) a Jana Fučíka (naražená čelist, podezření na otřes mozku), další hráči byli pochroumaní. Trenérský asistent Vilém Migl ml. se podivoval nad vzájemnou neúctou mezi hokejisty. „Vždyť zítra musíme jít všichni do práce,“ připomněl, že Krajská liga slouží amatérům ke sportovnímu odreagování. „O výsledku rozhodlo, že jsme nevyužili několik přesilovek pět na tři,“ doplnil.

Krajská liga, semifinále play off

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – IHC Písek 3:7 (2:3, 1:0, 0:4)
9. M. Čáp, 14. Dušák (Chlaň, M. Čáp), 25. M. Janda (Mikeska, M. Čáp) – 1. O. Gába (Jirků), 5. Jan Kudrna (Slavík), 6. Jan Kudrna (O. Gába, V. Novák), 43. Ciboch (P. Procházka), 43. Jungbauer (P. Procházka), 56. P. Procházka (Duchoň, Ciboch), 59. Ciboch (Duchoň, Volf).
Rozhodčí: Hamr, Stach – Strnad, Brůha.
Vyloučení: 6:5.
Využití: 3:2.
Diváků: 400.
Loko Veselí: F. Dvořák – L. Míchal, Chlaň, Švanda, Schmied, Krampl, Kypta – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Benda, M. Janda, Bůžek, Zd. Sekera, Arnold, Vlach. Trenér Michal Špička.
IHC Písek: Pipek – D. Mazanec, Jirků, F. Procházka, Jan Kudrna, P. Procházka, M. Hřebíček, Koutenský – O. Gába, V. Novák, Mošovský, Slavík, Jungbauer, J. Řehoř, Duchoň, Ciboch, Volf. Trenéři Roman Vlček a Jan Kudrna.
Hráno 22. února.
Konečný stav série:
0:2.

HC David Servis – HC Slavoj Český Krumlov 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
26. D. Nedorost (Vomela), 38. Vomela (D. Nedorost, R. Šulčík), 39. D. Janda (Tupý) – 51. Klíma, 57. Svěchota (Z. Uhlíř).
Rozhodčí: Urban, D. Čáp – Lang, L. Studnař.
Vyloučení: 18:11, navíc Vomela, Cikán, Chaloupka, D. Nedorost (D. Servis), M. Lukeš (Č. Krumlov) všichni 10 minut, D. Nedorost, R. Suchánek ml. (D. Servis) oba do konce utkání.
Využití: 1:2.
HC David Servis: J. Jágr ml. – Vomela, Chaloupka, Zíka, Bombic, Tupý, Cikán - Daniel Mikeš, R. Suchánek ml., D. Nedorost, R. Šulčík, M. Hanzal (41. Fleischman), J. Korbela ml., Dalibor Mikeš, Sumerauer, D. Janda. Trenéři Jiří Fedur a Roman Fousek.
Č. Krumlov: R. Lukeš – Štěrba, Šalanda, Čížek, Gallistl, Matlášek – Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, M. Lukeš, Z. Uhlíř, Klíma, Svěchota, J. Marek, J. Fučík. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Stav série:
1:1.

23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.
22. 04. 2024 Dívčí reprezentační výběr U15 vedený kapitánkou Adélou Voldřichovou (Vimperk / Roudnice nad Labem) vstoupil do turnaje European Girls Trophy v Bratislavě hladkým vítězstvím nad Francií v poměru 4:0.
21. 04. 2024 Jedenáctý ročník dorosteneckého Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vyhráli potřetí za sebou mladíci z akademie Red Bull Salcburk. Další pořadí: Sparta Praha, Škoda Plzeň, Střelci J. Hradec, Motor Č. Budějovice.