Písecký tým v Šumperku vzdoroval dvě třetiny. Srazily ho tři slepené góly

02.03.2019

Do čtvrtfinále play off vstoupily o prvním březnovém víkendu také účastníci sdružených druholigových skupin Jih a Východ, mezi nimiž zůstal jediný jihočeský zástupce IHC Písek. Svěřenci trenérů Karla Herra a Václava Šrámka předvedli velmi dobrý výkon a mohli jen litovat neproměněných šancí. Ve druhé části inkasovali po hrubici ve vlastní přesilovce, ale pořád šlapali domácím na paty. Srazily je tři slepené góly na počátku závěrečné dvacetiminutovky.


ŠUMPERK – Písečtí postrádali šikovného křídelníka Davida Matějku, kterého si vybral reprezentační kouč Jaroslav Liška pro turnaj Zimní univerziády v ruském Krasnojarsku. Mužstvo však pracovalo na šumperském ledě s nadšením, vycházelo z důsledné obrany a vytvářelo si zajímavé střelecké příležitosti. Někteří mladí hráči, kteří se teprve seznamují s play off a hokejem v dospělé kategorii, nakonec zřejmě trochu podlehli atmosféře. „Dvě třetiny to byl z naší strany super zápas. Hráli jsme výborně. Bohužel, neproměnili jsme šance. Potom domácí zkušeně potrestali naše chyby. Výsledek ale neodpovídá poměru sil na kluzišti,“ ujistil asistent Václav Šrámek.  

2. liga Jih a Východ, čtvrtfinále play off, 1. zápas:

Draci Šumperk – IHC Písek 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Góly a nahrávky:
25. Pokorný (Gewiese), 43. Drtil (Vorobjev), 44. Hroch (Antonov, Ostřanský), 46. Hroch (Ostřanský), 60. Ostřanský – 55. Sýbek (Hučko, Červinský).
Rozhodčí: P. Bláha – T. Kučera, Blažek.
Vyloučení: 6:5.
Využití: 0:1.
V oslabení: 2:0.
Střely na branku: 48:37.
Diváků: 1 126.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Dom. Bílek, Suda, Tintěra, Turek – Polata, Hučko, Sýbek, Červinský, Koupal, Marcilis, J. Volf, V. Šuhaj, A. Novák. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 2. března 2019.
Stav série:
1:0.
Zbývající dvojice:
Havlíčkův Brod – Kopřivnice 4:3 v prodl., Hodonín – Moravské Budějovice 3:1, Žďár nad Sázavou – Valašské Meziřící 1:0.

Druhý zápas se hraje v Písku 4. března. 

(lho)


Krátké zprávy
20. 05. 2019 Výkonný výbor druholigového klubu IHC Písek svolává členskou schůzi, která se uskuteční v zasedací místnosti na zimním stadionu v úterý 18. června od 16 hodin. Jednací program bude mít celkem devět bodů.
19. 05. 2019 Rodák z jihočeského Čakovce a mnohonásobný reprezentant Jaroslav Pouzar, který se stal dvakrát mistrem světa (1976, 1977) a třikrát vítězem Stanley Cupu (1984, 1985, 1987), bude jedním ze čtrnácti vyvolených, jejichž portrét ozdobí sérii zlatých a stříbrných mincí postupně ražených v České mincovně v Jablonci nad Nisou. V cyklu Legendy československého hokeje jako první spatřila světlo světa mince s podobiznou Ivana Hlinky, další v pořadí jsou někdejší hvězdy Dominik Hašek, Jan Suchý, Pavel Patera, David Moravec, Vladimír Růžička, Vladimír Martinec, František Pospíšil, Milan Nový, Jiří Šlégr a zmiňovaný Jaroslav Pouzar. Tři jména zatím zůstávají v tajnosti.
18. 05. 2019 Přípravu na suchu v uplynulém týdnu zahájil tým HC Strakonice zatím pod trenérským vedením Martina Všetečky, který ještě v minulé sezoně nastupoval v obranné linii. Ke stávajícímu hráčskému kádru se připojila pětice juniorů. Tečku za první fází letního drilu tradičně obstará na konci června přátelské fotbalové utkání v Radošovicích proti místnímu celku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web