Písecký tým v Šumperku vzdoroval dvě třetiny. Srazily ho tři slepené góly

02.03.2019

Do čtvrtfinále play off vstoupily o prvním březnovém víkendu také účastníci sdružených druholigových skupin Jih a Východ, mezi nimiž zůstal jediný jihočeský zástupce IHC Písek. Svěřenci trenérů Karla Herra a Václava Šrámka předvedli velmi dobrý výkon a mohli jen litovat neproměněných šancí. Ve druhé části inkasovali po hrubici ve vlastní přesilovce, ale pořád šlapali domácím na paty. Srazily je tři slepené góly na počátku závěrečné dvacetiminutovky.


ŠUMPERK – Písečtí postrádali šikovného křídelníka Davida Matějku, kterého si vybral reprezentační kouč Jaroslav Liška pro turnaj Zimní univerziády v ruském Krasnojarsku. Mužstvo však pracovalo na šumperském ledě s nadšením, vycházelo z důsledné obrany a vytvářelo si zajímavé střelecké příležitosti. Někteří mladí hráči, kteří se teprve seznamují s play off a hokejem v dospělé kategorii, nakonec zřejmě trochu podlehli atmosféře. „Dvě třetiny to byl z naší strany super zápas. Hráli jsme výborně. Bohužel, neproměnili jsme šance. Potom domácí zkušeně potrestali naše chyby. Výsledek ale neodpovídá poměru sil na kluzišti,“ ujistil asistent Václav Šrámek.  

2. liga Jih a Východ, čtvrtfinále play off, 1. zápas:

Draci Šumperk – IHC Písek 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Góly a nahrávky:
25. Pokorný (Gewiese), 43. Drtil (Vorobjev), 44. Hroch (Antonov, Ostřanský), 46. Hroch (Ostřanský), 60. Ostřanský – 55. Sýbek (Hučko, Červinský).
Rozhodčí: P. Bláha – T. Kučera, Blažek.
Vyloučení: 6:5.
Využití: 0:1.
V oslabení: 2:0.
Střely na branku: 48:37.
Diváků: 1 126.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Dom. Bílek, Suda, Tintěra, Turek – Polata, Hučko, Sýbek, Červinský, Koupal, Marcilis, J. Volf, V. Šuhaj, A. Novák. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 2. března 2019.
Stav série:
1:0.
Zbývající dvojice:
Havlíčkův Brod – Kopřivnice 4:3 v prodl., Hodonín – Moravské Budějovice 3:1, Žďár nad Sázavou – Valašské Meziřící 1:0.

Druhý zápas se hraje v Písku 4. března. 

(lho)


Krátké zprávy
18. 07. 2019 Devadesátých devátých narozenin se dnes dožívá někdejší útočník i obránce Václav Lenc, jenž začal hrát za ligový tým AC Stadionu České Budějovice v roce 1938. S přestávkami působil v pozdějším Slavoji do roku 1958. Vyzkoušel i trenérskou pozici, především u budějovické mládeže. Byl také výborným fotbalistou. Stále si udržuje přiměřenou kondici, nechyběl ani na vernisáži hokejové výstavy v Jihočeském muzeu na konci minulého roku.
17. 07. 2019 Jednačtyřicetiletý obránce Petr Gřegořek, který je mistrem světa z roku 2010 a hrával extraligu v několika týmech včetně Českých Budějovic, prodloužil spolupráci s týmem HC Milevsko 2010,. V barvách účastníka Krajské ligy začal rodák z Českého Těšína hostovat v prosinci 2018, od počátku přípravy na ledě před sezonou 2019 -20 se ujme funkce hrajícího trenéra.
17. 07. 2019 Dvaatřicetiletý forvard David Kuchejda se v lednu 2016 vypravil z mateřského Motoru České Budějovice na německý led a bude tam pokračovat i v následující sezoně. Postupně v nižších soutěžích vystřídal kluby EHC Bayreuth Tigers, EC Kassel Huskies, EHC Lausitzer Füchse. Nyní se chystá do týmu Eispiraten Crimmitschau. V minulosti hrával také za jihočeské celky Tábora a Písku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web