Písecký Lukáš Volf pendluje mezi Mladou Boleslaví a Ústím. Rád by zakotvil v extralize

16.02.2018

Divokou přestřelku na ledě Budvar arény ve 49. kole WSM 1. ligy mezi budějovickým Motorem a týmem Ústí nad Labem (výsledek 8:5 pro domácí) absolvoval v barvách hostí trojlístek jihočeských odchovanců – táborský forvard Jiří Severa a písecká dvojice David Bernad (obránce) resp. Lukáš Volf (střední útočník). Poslední z nich v uvedeném pořadí se na rozdíl od kolegů nezapsal do kanadského bodování. Odvedl však poctivý kus práce.


Č. BUDĚJOVICE – Severočechům vycházely vstupy do jednotlivých třetin, v nichž snadno skórovali s přispěním nedůsledné motorácké obrany. „Možná, že domácím chyběla koncentrace. Měli jsme lepší začátky, ale na konci byl jednoznačně lepší soupeř. Vedeme 1:0, ale necháme si dát na 1:3. Vyrovnáme a máme dvě obrovské šance, jenže dostaneme z protiútoku na 3:4 a při dalším střídání na 3:5. To se nesmí stát proti mužstvu, jakým jsou Budějovice. Odskočily nám o tři góly a to se otáčí špatně,“ měl jasno Lukáš Volf.

Ústecký centr, jenž vykázal v duelu s Motorem šestapadesátiprocentní úspěšnost na buly, zabojoval aktivně ve skrumáži, z níž hráči Slovanu vydolovali kotouč pod zasahujícím brankářem Davidem Gábou a snížili na 2:3. „Byla to hodně nepřehledná situace. Gólman měl puk někde pod sebou, tak jsme do toho šťouchali. Nevím ani, kdo to tam dal, ale důležité bylo, že jsme to tam dorvali. Docela nás to povzbudilo a dali jsme hned na 3:3,“ vylíčil dvaadvacetiletý hokejista (28. 7. 1995) nejsvětlejší momenty z produkce poraženého celku.

Vytvořil dvojku s Davidem Bernadem

Mužstvo od soutoku Bíliny a Labe neprožilo dobrou sezonu. Tři kola před koncem základní části sedělo na dvanácté příčce ze čtrnácti účastníků. Hůř si vedly jen Benátky s Kadaní. „Kdybychom věděli, proč se nám nedaří, tak na tom určitě makáme. Jisté je, že neproměňujeme šance a ztrácíme body se soupeři, které bychom měli porazit. Taky dost rotují hráči. Nemáme ustálenou sestavu. Sešlo se to jedno s druhým,“ zapřemýšlel rodák z Písku.

V dresu Ústí aktuálně působí dva odchovanci píseckého hokeje. Vedle urostlého forvarda Lukáše Volfa nastupuje za Slovan trochu subtilnějí obránce David Bernad, který je o rok starší. „S Davidem jsem se zatím potkal skoro všude, kde jsem byl. Vytvořili jsme takovou stálou dvojku,“ usmál se mladší z nich nad společným působením v kádru Mladé Boleslavi a průběžných hostovačkách na prvoligovém ledě.   

David Bernad odešel z Písku do boleslavské juniorky po sezoně 2011 – 12, Lukáš Volf ho následoval za rok. Stihl ještě pár zápasů v 1. lize za mateřský klub. „Vyzkoušel jsem také baráž o udržení, jenže pád byl neodvratný. Domluvil jsem se s trenéry, že nebudu dál figurovat v áčku, abych se mohl věnovat škole. V té době se pořádně nevědělo, co bude dál s píseckým hokejem. Pokud je mi známo, došlo k insolvenci. Chlapi spadli do krajského přeboru a já zamířil do Mladé Boleslavi. Myslím, že jsem udělal dobře,“ ohlédl se útočník za pět let starým rozhodnutím.

Zápasy v Budvar aréně jsou emotivní

Ve městě automobilů začal hrát Lukáš Volf juniorskou extraligu a nakoukl do týmu dospělých, který usiloval o návrat do nejvyšší soutěže. Přidal si ještě sezonu v juniorce, zároveň v ročníku 2014 – 15 absolvoval prvních deset startů v Tipsport extralize. Dosud nastoupil pětadvacetkrát, stále však čeká na premiérový gól. Mezitím dvě sezony hostoval v prvoligových Benátkách, letos pomáhá na ústeckém ledě. „Pendluju mezi Boleslaví a Ústím. Před zápasem v Budějovicích jsem byl s extraligovým týmem na soustředění ve Vrchlabí,“ přiblížil svůj cestovatelský úděl.

Končí mu smlouva. „Uvidím, jestli klub uplatní opci. Zatím pro mě Boleslav zůstává prioritou. Od klubu jsem dostal byt, zvykl jsem si. Chtěl bych se nastálo prosadit do extraligového kádru, být platným hráčem a udělat nějaký úspěch,“ vyjmenoval své cíle absolvent obchodní akademie (tři roky studoval v Písku, maturoval v Mladé Boleslavi) a bývalý juniorský reprezentant. „Zúčastnil jsem se s devatenáctkou zájezdu do Švýcarska. Rád na to vzpomínám. Bylo by hezké zahrát si ještě někdy v nároďáku, ale teď je to daleko,“ přiznal objektivně.

Pokud dostane volno, vrací se Lukáš Volf na český jih. „Když je čas, zahraju si v Písku hokejbal s klukama, se kterýma jsem vyrůstal. Doplňují nás i někteří hráči současného Motoru. Tím víc je pro mě emotivní každý zápas v Budvar aréně, kam se za mnou většinou vypraví kamarádi a rodina. Mají to sem nejblíž, když mě chtějí vidět na bruslích. Vždycky toužím porazit Budějovice, ale nepovedlo se mi to už několik let. To mě síří,“ rozloučil se upřímnými slovy.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
18. 02. 2019 Regionální liga juniorů: HC Tábor - Motor Č. Budějovice B (Soběslav) 6:4. Góly za vítězný tým dávali Šedivý, Duda, Prášek, Bouška, Knobloch, Adamec.
17. 02. 2019 Jihočeský kraj vyhlásil druhou vlnu dotačních programů pro rok 2019. Týkají se krajských sportovních svazů a velké části tělovýchovných jednot resp. sportovních klubů. Žádosti v elektronické i papírové formě je nutné odeslat nejpozději 8. března do 12.00 hodin. Podrobnosti lze vyhledat na webových stránkách Jihočeského kraje.
16. 02. 2019 Extraliga juniorů, o pořadí v play off, 20. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 6:1 (2:0, 0:1, 3:0 - P 0:0, N 1:0). Čestný střelecký úspěch Jihočechů zaznamenal ve 25. minutě Jan Tlačil ml. po přihrávkách Jakuba Káníka a Patrika Školy.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web