Petr Šachl komentuje přihlášku HC Střelci Jindřichův Hradec do Krajské ligy mužů

02.06.2020


Jindřichohradecký hokej prožívá zvláštní kapitolu. V okresním městě figurují tři kluby – KLH Vajgar, který je aktuálně nečinný, HC Vajgar a HC Střelci. Zatím to nevypadá, že by nacházely společnou řeč. Doposud mládežnický subjekt HC Střelci podal čerstvě přihlášku do Krajské ligy mužů, v níž by se tudíž mělo hrát derby s předloňským šampiónem Vajgarem. Soupisku Střelců tvoří převážně hráči z dosavadního kádru Vajgaru, což ukazuje na jeden z hradeckých paradoxů.


J. HRADEC / Č. BUDĚJOVICE – Losovacího aktivu Krajské ligy se zúčastnil za realizační tým Střelců také bývalý extraligový útočník a reprezentant Petr Šachl (42), bezesporu nejznámější persona klubu s krátkou historií. „Oslovili nás zástupci mužů, kteří odehráli minulou sezonu za HC Vajgar s tím, že tam byly nějaké konflikty, nedohody mezi hráči a vedením. Podle mne se neshodli na nějakých zásadních věcech, o kterých nechci spekulovat. Oslovili náš klub, který se zatím soustředil na mládež a my jsme po dohodě našeho výkonného výboru souhlasili, že požádáme město Jindřichův Hradec, aby podpořilo tento projekt a přihlásili jsme seniorský tým do soutěže,“ vysvětluje Petr Šachl.

Nestává se, aby v Krajské lize bojovaly dva kluby z jednoho města a na jednom stadionu, i když hodně podobný je příklad Milevska a Božetic. Jenže v Hradci se hokejisté hromadně stěhují do druhé kabiny. „Jeden klub má hráče a druhý je nemá,“ líčí momentální situaci zástupce Střelců. „Pravda je, že devadesát pět procent hráčů loňského Vajgaru projevilo zájem hrát u nás. Určitě bychom do toho nešli, kdybychom to neměli podepsané od hráčů, že nastoupí za náš klub. Pro ten mančaft máme, myslím, devatenáct hráčů, kteří podepsali hostovací lístek,“ ujišťuje ostřílený plejer, jehož přítomnost na ledě také není úplně vyloučená. „Snažím se udržovat ve formě. Uvidíme,“ usmívá se.

Trenérské taktovky se ujme bývalý hradecký útočník Vladimír Reisner, v souvislosti s případným asistentem se skloňuje jméno Roberta Procházky. „Stále jednáme o financích. Částečně je sezona určitě pokrytá,“ hlásí Petr Šachl, jenž nadále hodlá pracovat u Střelců s mládeží. „Letos přihlašujeme dorosteneckou ligu a začínáme s projektem CCM akademie zaměřeným na výchovu dorostenců a juniorů. Podporuje to firma CCM. Nepodali jsme přihlášku do juniorské soutěže, ale je možné, že se ještě přihlásíme, pokud seženeme hráče do akademie,“ říká s vizí budoucí návaznosti mládežnických kategorií na seniorský tým. „Nábory dětí máme plné,“ dodává.

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
26. 11. 2020 Ženský reprezentační A-tým má na programu třetí přípravný kemp této sezony v Říčanech od 26. do 28. listopadu. Pozvánku dostala také brankářka Julie Pejšová z Milevska (aktuálně Kobra Praha) a útočnice Lucie Eignerová (nyní HC Příbram).
25. 11. 2020 Šéftrenér Českého hokeje a kouč reprezentačního A-týmu Filip Pešán podnítil vznik série videí, v nichž představuje rozvojové projekty a podává ucelené informace o nastavení výchovy v Českém hokeji. Celkem osm videí je možné zhlédnout ZDE.
24. 11. 2020 Rada města Českých Budějovic 23. listopadu 2020 schválila bezplatný vstup do krytých bazénů plaveckého stadionu jihočeským olympionikům. Celkem šestnáct bývalých špičkových sportovců a reprezentantů naší země, účastníků olympijských her, může plavat v bazénu zdarma v průběhu celého příštího roku. K zástupcům volejbalu, vodního slalomu, veslování, juda, cyklistiky či pozemního hokeje se řadí také hokejisté v čele s Jaroslavem Pouzarem.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie