Petr Šachl komentuje přihlášku HC Střelci Jindřichův Hradec do Krajské ligy mužů

02.06.2020

Jindřichohradecký hokej prožívá zvláštní kapitolu. V okresním městě figurují tři kluby – KLH Vajgar, který je aktuálně nečinný, HC Vajgar a HC Střelci. Zatím to nevypadá, že by nacházely společnou řeč. Doposud mládežnický subjekt HC Střelci podal čerstvě přihlášku do Krajské ligy mužů, v níž by se tudíž mělo hrát derby s předloňským šampiónem Vajgarem. Soupisku Střelců tvoří převážně hráči z dosavadního kádru Vajgaru, což ukazuje na jeden z hradeckých hokejových paradoxů.


J. HRADEC / Č. BUDĚJOVICE – Losovacího aktivu Krajské ligy se zúčastnil za realizační tým Střelců také bývalý extraligový útočník a reprezentant Petr Šachl (42), bezesporu nejznámější persona klubu s krátkou historií. „Oslovili nás zástupci mužů, kteří odehráli minulou sezonu za HC Vajgar s tím, že tam byly nějaké konflikty, nedohody mezi hráči a vedením. Podle mne se neshodli na nějakých zásadních věcech, o kterých nechci spekulovat. Oslovili náš klub, který se zatím soustředil na mládež a my jsme po dohodě našeho výkonného výboru souhlasili, že požádáme město Jindřichův Hradec, aby podpořilo tento projekt a přihlásili jsme seniorský tým do soutěže,“ vysvětluje Petr Šachl.

Nestává se, aby v Krajské lize bojovaly dva kluby z jednoho města a na jednom stadionu, i když hodně podobný je příklad Milevska a Božetic. Jenže v Hradci se hokejisté hromadně stěhují do druhé kabiny. „Jeden klub má hráče a druhý je nemá,“ líčí momentální situaci zástupce Střelců. „Pravda je, že devadesát pět procent hráčů loňského Vajgaru projevilo zájem hrát u nás. Určitě bychom do toho nešli, kdybychom to neměli podepsané od hráčů, že nastoupí za náš klub. Pro ten mančaft máme, myslím, devatenáct hráčů, kteří podepsali hostovací lístek,“ ujišťuje ostřílený plejer, jehož přítomnost na ledě také není úplně vyloučená. „Snažím se udržovat ve formě. Uvidíme,“ usmívá se.

Trenérské taktovky se ujme bývalý hradecký útočník Vladimír Reisner, v souvislosti s případným asistentem se skloňuje jméno Roberta Procházky. „Stále jednáme o financích. Částečně je sezona určitě pokrytá,“ hlásí Petr Šachl, jenž nadále hodlá pracovat u Střelců s mládeží. „Letos přihlašujeme dorosteneckou ligu a začínáme s projektem CCM akademie zaměřeným na výchovu dorostenců a juniorů. Podporuje to firma CCM. Nepodali jsme přihlášku do juniorské soutěže, ale je možné, že se ještě přihlásíme, pokud seženeme hráče do akademie,“ říká s vizí budoucí návaznosti mládežnických kategorií na seniorský tým. „Nábory dětí máme plné,“ dodává.

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
09. 07. 2020 Nový trenér ženské reprezentace Tomáš Pacina sezval hráčky na první společný kemp, který se uskuteční v Benešově od 27. do 31. července. V nominaci nechybí Jihočešky - brankářka Julie Pejšová (Milevsko, nyní Kobra Praha), obránkyně Martina Zedníková (Jindřichův Hradec, nyní Příbram) a útočnice Tereza Vanišová (Strakonice, nyní Boston Pride, NWHL).
08. 07. 2020 Pětatřicetiletý obránce Peter Mikuš, jenž nastupoval v sezoně 2011-12 za extraligový tým Českých Budějovic, prodloužil do příštího ročníku své působení v barvách HC Nové Zámky ve slovenské extralize.
07. 07. 2020 Dvacetiletý gólman Dominik Pavlát, rodák z Tábora a odchovanec tamního klubu, jenž nedávno přestoupil z Chomutova do extraligové Plzně a je členem charitativního projektu Saves help, se zapojil do spontánní akce českých hokejistů, kteří se rozhodli podpořit léčbu svého kamaráda Ondřeje Buchtely (20), obránce prvoligového týmu Benátek nad Jizerou. Lékaři mu diagnostikovali nádor na srdci. Hokejisté pomáhají formou dražby podepsaných holí a dresů, někteří i přímým poskytnutím finančního obnosu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web