Petr Lundák je často u ledu. Chce nafotit postup Motoru do extraligy. Kéž nemá Franta pravdu

08.11.2019

V přísálí kina Kotva v jihočeské metropoli začala vernisáží v pátek 8. listopadu výstava osmnácti barevných snímků Petra Lundáka (1983) s názvem U ledu. Zkušený novinář a fotograf svým objektivem sleduje počínání Motoru v 1. lize, komunitu příznivců, hráče, trenéry, prostředí v domácí hale. Zachycuje postavičky, pro něž je hokej v podání budějovického týmu doslova rodinnou záležitostí. A touží zaznamenat oslavný průběh postupu do extraligy. Dojde-li k němu.


Č. BUDĚJOVICE – Autor vystavoval v Kotvě již roku 2008 pouliční záběry. „Od té doby udělal Petr neskutečný výkonnostní skok. Začal fotografovat barevně a využívat barevných kontrastů. Jeho hokejových snímků jsem si všiml v budějovickém klubu Hammond. Prezentoval momentky ze zákulisí, tehdy ještě černobílé,“ připomíná kurátor Václav Němec. „Chtěl jsem nafotit postup Motoru do extraligy v roce 2015, o rok později a každý následující rok. Pořád to nevychází. U pokladny v Lidlu jsem slyšel rozmluvu dvou žen. Jedna říkala, že její Franta přinesl z hospody zaručenou informaci, že Motor nechce postoupit. Kéž nemá pravdu a vyjde to letos,“ přeje si Petr Lundák.    

Ladislav LhotaKrátké zprávy
22. 11. 2019 Turnaj O Pohár DHL (junioři), 20. kolo: Motor Č. Budějovice - Energie Karlovy Vary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Góly a nahrávky: 7. Jak. Novák (J. Čížek, Řezáč), 50. J. Čížek (Svach). Čisté konto vychytal brankář Marek Dvořák. Extraliga juniorů, skupina Západ, 19. kolo: HC Chrudim - IHC Králové Písek 0:9 (0:2, 0:1, 0:6). Góly a nahrávky: 5. Kovařík (Fríd), 19. Krýner (Karbulka, M. Novotný), 23. M. Novotný (Krýner, Karbulka), 41. Karbulka (Krýner, Remta), 44. Krýner (Karbulka, Remta), 47. Petřík (Tampier), 47. Krýner (Karbulka), 53. Lamač (M. Šafář, M. Přibyl), 58. Karbulka (Krýner). Čisté konto si vysloužil brankář Lukáš Novotný.
22. 11. 2019 Bývalý reprezentační gólman Petr Bříza, jenž svoji kariéru ve vrcholovém hokeji odstartoval jako hráč ligového Motoru České Budějovice, bude kandidovat na člena nejužšího vedení IIHF. Nominaci schválilo vedení Českého hokeje, volby se uskuteční na generálním kongresu IIHF v Petrohradu v září 2020.
22. 11. 2019 Výběr Jihočeského kraje U15 se v rámci projektu VTM utká na jihlavském ledě v neděli 24. listopadu s výběrem Vysočiny. V nominaci trenérů Jana Boháče a Romana Vlčka jsou brankáři Jansa (Tábor), Punda (J. Hradec), obránci Willmann (Č. Budějovice), Buzek (J. Hradec), Cícha, Eichler, Šťastný (Tábor), Šíma (Strakonice), útočníci Hohenberger, Bělohlav, Kotalík, Kučera (Č. Budějovice), Šachl (J. Hradec), Řehoř, Šindelář, Sabiniok, Kofroň (Tábor).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web