Peníze na pomoc zdravotníkům – také jihočeským – pomohou vybrat hvězdy zámořské NHL

29.05.2020

Občanská iniciativa Pomoc nemocnicím ulehčuje zdravotníkům a nemocničnímu personálu náročnou práci, při níž v době pandemie covid-19 tráví dny i noci. Projekt dosud podpořily tři desítky firem a stovky jednotlivců, díky nimž do několika nemocnic po celé republice putovala pomoc za stovky tisíc korun. Vybrat finance pro zdravotníky pomůže trojice hvězd NHL, která se 1. června utká s profesionálními e-sport hráči v rámci Billa NHL Charity Showmatch.


PRAHA – České zdravotnictví se během pandemie ukázalo jako jedno z nejlepších v Evropě. Čeští lékaři, zdravotníci a nemocniční personál i s přispěním mnoha dobrovolníků zvládli situaci opravdu skvěle. Patří jim obrovský dík. Alespoň částečně oplatit zdravotníkům jejich obětavou a velmi profesionální péči se snaží iniciativa Pomoc nemocnicím, která prostřednictvím partnerských firem a jednotlivců do nemocnic v České republice dodává potraviny, občerstvení, nápoje nebo hygienické potřeby podle konkrétních požadavků jednotlivých zdravotnických zařízení.

Zatímco v březnu převažovala poptávka po trvanlivých potravinách, svačinách, kávě či jiném občerstvení, postupem času zdravotníci ocenili především hygienické potřeby nebo kosmetiku na ruce ztrápené dezinfekcí. Některé z nemocnic zapojených do projektu se aktuálně vracejí k běžnému režimu. Čerstvě se zapojily nemocnice v Jihlavě a Českých Budějovicích. Do jihočeské metropole směřovala drogerie pro stočlenný covid tým na infekčním oddělení, navíc budou zajištěné nápoje v hodnotě třicet tisíc korun. Další pomoc bude v nadcházejících týdnech směřovat do odběrových stanů, které jsou po poslední fázi rozvolňovacích opatření velmi vytížené.

Peníze na pokračující vlnu pomoci v rámci projektu pomocnemocnicim.cz pomůže sehnat hokejový online souboj Billa NHL Charity Showmatch, který se uskuteční na stanici Nova Sport 2 v pondělí 1. června. V rámci charitativního online miniturnaje se utkají profesionální hokejisté z NHL Tomáš Hertl (San Jose Sharks), Martin Kaut (Colorado Avalanche) a Filip Chlapík (Ottawa Senators) a profesionální esport hráči hry NHL 20. Celý showmatch se bude přenášet z tréninkové vily nejslavnějšího českého týmu eSuba. Diváci mohou finančně přispět prostřednictvím Twitch.tv (twitch.tv/bladeito) nebo rovnou na transparentní účet projektu.

Tisková zpráva iniciativy Pomoc nemocnicím
(s redakčními úpravami)

 

Krátké zprávy
09. 07. 2020 Písečtí Králové rozšířili druholigový kádr o dvaatřicetiletého forvarda a klubového odchovance Tomáše Roda, jenž v minulé sezoně pauzíroval od hokeje a letos plánoval naskočit za Sokol Radomyšl v nejvyšší krajské soutěži. V předchozí kariéře nasbíral spoustu zkušeností v 1. lize (Písek, Ústí nad Labem, Třebíč, Prostějov, Most) a také extralize (celkem 50 utkání za Mladou Boleslav a České Budějovice). Krátce si zahrál 2. ligu ve Francii, naposledy účinkoval v druholigových Řisutech.
09. 07. 2020 Nový trenér ženské reprezentace Tomáš Pacina sezval hráčky na první společný kemp, který se uskuteční v Benešově od 27. do 31. července. V nominaci nechybí Jihočešky - brankářka Julie Pejšová (Milevsko, nyní Kobra Praha), obránkyně Martina Zedníková (Jindřichův Hradec, nyní Příbram) a útočnice Tereza Vanišová (Strakonice, nyní Boston Pride, NWHL).
08. 07. 2020 Pětatřicetiletý obránce Peter Mikuš, jenž nastupoval v sezoně 2011-12 za extraligový tým Českých Budějovic, prodloužil do příštího ročníku své působení v barvách HC Nové Zámky ve slovenské extralize.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web