Pelhřimovský kapitán Petr Votápek: Vstup do sezony jsme zvládli výsledkově. Výkony byly horší

05.11.2020


Nezadržitelný pád pelhřimovského áčka ze třetí nejvyšší celostátní soutěže v sezoně 2018–19 vyvolal smuteční náladu. Zároveň podnítil impulsy ke startu nové etapy v hokejové tradici založené již roku 1932. Mužstvo se přihlásilo do jihočeské Krajské ligy, jeho chod vzali do rukou zdejší srdcaři a odchovanci v čele s pěticí nejzkušenějších aktivních hráčů. Celou kabinu spojil patriotismus, který je vlastní i letos třicetiletému kapitánovi Petru Votápkovi.


PELHŘIMOV – Hokej v dospělé kategorii zůstal pod hlavičkou zapsaného spolku Ledních Medvědů provozujících mládež. Na dresech se však objevilo logo s poutníkem (šestnáctitisícové město ze západní části kraje Vysočina se odpradávna spojovalo s vyhlášenými poutěmi na nedaleký vrch Křemešník) a mužstvo začalo řádit v silné jihočeské konkurenci. Dalo zapomenout na předchozí špatnou reputaci svého B-týmu a poskočilo do finále play off 2019–20 proti Soběslavi. Do hry však vstoupil koronavirus a znemožnil konání rozhodující série. „Jako vítězům základní části nám svaz nabídl přímý postup do 2. ligy. Odmítli jsme. Chceme uspět sportovní cestou,“ říká Petr Votápek.

Pelhřimovský rodák a odchovanec mluví za celou kabinu, v níž každý podle svých možností bojuje za klub i mimo led. Hráči zajišťují finance, ale také organizaci domácích zápasů, do níž nezřídka zapojují rodinné příslušníky. „Zůstává naším cílem vrátit se do 2. ligy na základě výsledků. Myslím, že se dají na soutěž sehnat peníze. Pravda, asi by nás netěšilo zařazení do moravské skupiny s velkými vzdálenostmi, ale to teď není třeba řešit. Nejdřív se musíme prosadit v play off a potom v kvalifikaci,“ má jasno Petr Votápek, jenž letos nastoupil čtyřikrát, zaznamenal tři góly a pět asistencí. Zaujímá druhé místo v klubovém bodování za Davidem Šulákem, osmé napříč soutěží.

Okusili boxerskou přípravu

Dosavadní trenérský tandem Josef Lukašík – Miroslav Humeš rozšířil v létě na triumvirát Pavel Zmrhal, jenž během hráčské kariéry vyzkoušel extraligu v Dukle Jihlava, nastupoval za Havlíčkův Brod a také Humpolec či Pelhřimov, kde stál i na střídačce. „Potřebovali jsme někoho zkušeného, kdo by držel nad námi pevnou ruku a měl rozhodující slovo. Pavel Zmrhal se tady osvědčil již v minulosti,“ vysvětluje forvard s kapitánským céčkem. Obranné řady posílil čerstvý třicátník Tomáš Mečiar, který hájil pelhřimovské barvy již v období 2013 až 2015. Působil také ve Vsetíně, Havlíčkově Brodě nebo ve Francii. „Splňuje, co jsme si od něho slibovali. Hlavně v přesilovkách.“

Zpestřením letního drilu na suchu byly tréninky, které vedl Martin Borek, specialista na všeobecnou fyzickou přípravu, box, kickbox a thaibox. „Do sezony jsme vstupovali velmi dobře nachystaní, ale k zápasům jsme se nescházeli kompletní, měli jsme zraněné hráče. Zvládli jsme to výsledkově, i když jsme podávali trochu horší výkony. Vedeme tabulku, proto asi nebudeme hlasovat pro anulování zatím nedohrané první poloviny soutěže,“ přiznává v době nucené covidové pauzy Petr Votápek, jenž drtivou část dosavadní kariéry strávil v rodném městě. Vedoucí pracovník firmy Rimowa Pelhřimov si jenom na pár zápasů odskočil do Humpolce a jednou nastoupil za prvoligovou Třebíč.

Ladislav Lhota    


Krátké zprávy
26. 11. 2020 Ženský reprezentační A-tým má na programu třetí přípravný kemp této sezony v Říčanech od 26. do 28. listopadu. Pozvánku dostala také brankářka Julie Pejšová z Milevska (aktuálně Kobra Praha) a útočnice Lucie Eignerová (nyní HC Příbram).
25. 11. 2020 Šéftrenér Českého hokeje a kouč reprezentačního A-týmu Filip Pešán podnítil vznik série videí, v nichž představuje rozvojové projekty a podává ucelené informace o nastavení výchovy v Českém hokeji. Celkem osm videí je možné zhlédnout ZDE.
24. 11. 2020 Rada města Českých Budějovic 23. listopadu 2020 schválila bezplatný vstup do krytých bazénů plaveckého stadionu jihočeským olympionikům. Celkem šestnáct bývalých špičkových sportovců a reprezentantů naší země, účastníků olympijských her, může plavat v bazénu zdarma v průběhu celého příštího roku. K zástupcům volejbalu, vodního slalomu, veslování, juda, cyklistiky či pozemního hokeje se řadí také hokejisté v čele s Jaroslavem Pouzarem.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie