Opatření proti pandemii se rozvolňují. V hokeji však obezřetně. Kolik diváků pustíme na tribuny?

18.06.2020

Podle oznámení Ministerstva zdravotnictví České republiky může od pondělí 22. června zaplnit hlediště fotbalových stadionů až pět tisíc diváků namísto dosavadních dvou a půl tisíce. Zazněla také informace, za jakých podmínek pro fanoušky se mohou konat přípravné hokejové zápasy v letních měsících a následně od září mistrovské soutěže, především nejvíce sledovaná extraliga a 1. liga. Hokejisté, rozhodčí a členové realizačních týmů podstoupí testy na koronavirus.


PRAHA / Č. BUDĚJOVICE – Pokud se bude příznivě vyvíjet epidemiologická situace, dostane od 1. září zelenou uvolňující opatření, které umožní divákům na fotbalových a hokejových stadionech obsadit polovinu hlediště. Lidé budou moci sedět vedle sebe, ale vzhledem k přenosu kapének dýcháním směrem dopředu zůstane každá druhá řada sedadel volná. Vedení Českého hokeje v čele s prezidentem Tomášem Králem hodlá akceptovat prakticky stejné podmínky vyzkoušené úspěšně již při obnovení nejvyšších fotbalových soutěží (stavebně oddělené sektory s maximální kapacitou tisíc lidí a samostatným vstupem bez možnosti přecházení). 

Pozornost se nyní upíná k datu 4. srpna, kdy startuje Generali Česká Cup s účastí všech čtrnácti extraligových týmů a také Kladna s Přerovem z Chance 1. ligy. Směrem k fanouškům se uplatní princip dosud využívaný při fotbalových zápasech – otevřít se může maximálně pět sektorů v hledišti s vlastním vchodem a sociálním zařízením. Každý sektor poslouží nanejvýš pro pět set příchozích. Deset dní a pět dní před pohárovými zápasy budou nutné pro hráče, rozhodčí a realizační týmy dva testy na koronavirus. Před začátkem extraligy a Chance 1. ligy podstoupí všechny celky další kontrolní test.

Na hokejových stadionech se nebudou s největší pravděpodobností využívat sektory pro stojící fanoušky, neboť na těchto místech nelze adekvátně zajistit povinné rozestupy. Příznivci ledního hokeje si v krytých halách nadále budou nasazovat roušky na rozdíl od fotbalových fanoušků, jimž odpadá tato povinnost. Jak vyřeší situaci s omezeným počtem návštěvníků českobudějovický Motor, který blokuje do 3. července 4 500 permanentních vstupenek pro dosavadní držitele a prodal již dalších 500 kusů? „Zatím vyčkáváme a věříme, že dojde k uvolnění ve větší míře, než se předpokládá nyní,“ uvedl Tomáš Kučera, ředitel marketingu a PR.

(red)     


Krátké zprávy
09. 07. 2020 Nový trenér ženské reprezentace Tomáš Pacina sezval hráčky na první společný kemp, který se uskuteční v Benešově od 27. do 31. července. V nominaci nechybí Jihočešky - brankářka Julie Pejšová (Milevsko, nyní Kobra Praha), obránkyně Martina Zedníková (Jindřichův Hradec, nyní Příbram) a útočnice Tereza Vanišová (Strakonice, nyní Boston Pride, NWHL).
08. 07. 2020 Pětatřicetiletý obránce Peter Mikuš, jenž nastupoval v sezoně 2011-12 za extraligový tým Českých Budějovic, prodloužil do příštího ročníku své působení v barvách HC Nové Zámky ve slovenské extralize.
07. 07. 2020 Dvacetiletý gólman Dominik Pavlát, rodák z Tábora a odchovanec tamního klubu, jenž nedávno přestoupil z Chomutova do extraligové Plzně a je členem charitativního projektu Saves help, se zapojil do spontánní akce českých hokejistů, kteří se rozhodli podpořit léčbu svého kamaráda Ondřeje Buchtely (20), obránce prvoligového týmu Benátek nad Jizerou. Lékaři mu diagnostikovali nádor na srdci. Hokejisté pomáhají formou dražby podepsaných holí a dresů, někteří i přímým poskytnutím finančního obnosu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web