Opatření proti pandemii se rozvolňují. V hokeji však obezřetně. Kolik diváků pustíme na tribuny?

18.06.2020


Podle oznámení Ministerstva zdravotnictví České republiky může od pondělí 22. června zaplnit hlediště fotbalových stadionů až pět tisíc diváků namísto dosavadních dvou a půl tisíce. Zazněla také informace, za jakých podmínek pro fanoušky se mohou konat přípravné hokejové zápasy v letních měsících a následně od září mistrovské soutěže, především nejvíce sledovaná extraliga a 1. liga. Hokejisté, rozhodčí a členové realizačních týmů podstoupí testy na koronavirus.


PRAHA / Č. BUDĚJOVICE – Pokud se bude příznivě vyvíjet epidemiologická situace, dostane od 1. září zelenou uvolňující opatření, které umožní divákům na fotbalových a hokejových stadionech obsadit polovinu hlediště. Lidé budou moci sedět vedle sebe, ale vzhledem k přenosu kapének dýcháním směrem dopředu zůstane každá druhá řada sedadel volná. Vedení Českého hokeje v čele s prezidentem Tomášem Králem hodlá akceptovat prakticky stejné podmínky vyzkoušené úspěšně již při obnovení nejvyšších fotbalových soutěží (stavebně oddělené sektory s maximální kapacitou tisíc lidí a samostatným vstupem bez možnosti přecházení). 

Pozornost se nyní upíná k datu 4. srpna, kdy startuje Generali Česká Cup s účastí všech čtrnácti extraligových týmů a také Kladna s Přerovem z Chance 1. ligy. Směrem k fanouškům se uplatní princip dosud využívaný při fotbalových zápasech – otevřít se může maximálně pět sektorů v hledišti s vlastním vchodem a sociálním zařízením. Každý sektor poslouží nanejvýš pro pět set příchozích. Deset dní a pět dní před pohárovými zápasy budou nutné pro hráče, rozhodčí a realizační týmy dva testy na koronavirus. Před začátkem extraligy a Chance 1. ligy podstoupí všechny celky další kontrolní test.

Na hokejových stadionech se nebudou s největší pravděpodobností využívat sektory pro stojící fanoušky, neboť na těchto místech nelze adekvátně zajistit povinné rozestupy. Příznivci ledního hokeje si v krytých halách nadále budou nasazovat roušky na rozdíl od fotbalových fanoušků, jimž odpadá tato povinnost. Jak vyřeší situaci s omezeným počtem návštěvníků českobudějovický Motor, který blokuje do 3. července 4 500 permanentních vstupenek pro dosavadní držitele a prodal již dalších 500 kusů? „Zatím vyčkáváme a věříme, že dojde k uvolnění ve větší míře, než se předpokládá nyní,“ uvedl Tomáš Kučera, ředitel marketingu a PR.

(red)     


Krátké zprávy
18. 09. 2020 Extraliga juniorů, 1. kolo: IHC Králové Písek - Slovan Ústí nad Labem 2:4 (1:0, 0:1, 1:3). Góly a nahrávky poražených: 6. Kovařík (Kurfürst, Lechnýř), 58. Václ. Brož (Kurfürst, M. Novotný).
18. 09. 2020 Vedení HC Vimperk krátce před startem Krajské ligy mužů získalo posilu. Do týmu přichází třicetiletý vimperský odchovanec Jaroslav Šaršok, univerzální hráč schopný nastupovat v obraně i útoku. Loňskou sezonu zahájil v barvách druholigového Písku, zbytek strávil na německém ledě. Během kariéry prošel řadou klubů od mládeže Motoru přes Tatranské Vlky Poprad a jejich tehdejší áčko v KHL po týmy ve Švédsku, Maďarsku, Polsku či Anglii.
18. 09. 2020 Jihočeská krajská disciplinárka potrestala klub HC Vajgar Jindřichův Hradec za odhlášení A-týmu z Krajské ligy mužů finančním postihem ve výši pět tisíc korun, za odhlášení týmu ze soutěže 5. tříd finančním postihem ve výši dva tisíce korun. Složené startovné se v těchto případech nevrací v souladu s článkem 206 SDŘ.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie