Ohlédnutí: Pandemie koronaviru poznamenala průběh základní části Tipsport extraligy

10.03.2021


Pandemie koronaviru (respirační onemocnění Covid-19) a s ní související opatření několikrát výrazně poznamenaly průběh základní části letošního ročníku Tipsport extraligy, především mezi měsíci zářím a listopadem 2020. V prvním až devátém kole musely být z důvodů karanténních opatření odložené téměř dvě třetiny utkání (41 ze 63 zápasů).


PRAHA – Onemocnění tehdy prodělaly téměř tři čtvrtiny hráčů a členů realizačních týmů, takže například v sedmém kole nebylo podle rozpisu sehráno žádné utkání, v devátém kole se hrálo jediné. Mezi polovinou října a listopadu se soutěž úplně zastavila kvůli zákazu sportovních podniků, což znamenalo odložení dalších 42 zápasů. Po jejím znovuzahájení bylo mezi hráči, členy realizačních týmů a rozhodčími provedeno téměř 9 500 testů. Počty pozitivních nálezů se pohybovaly v jednotkách. Celkem byla v náhradním termínu sehrána téměř čtvrtina utkání základní části.

V průběhu soutěže se v souvislosti s vývojem počtu nakažených a vládními opatřeními měnila také pravidla pro účast diváků. Zatímco při zahájení ročníku mohla být utkání přítomna tisícovka diváků s polovinou zbývající kapacity stadiónu, ke konci září byl počet návštěvníků omezen na jeden tisíc a od počátku října se hraje bez diváků. „Vyhráno nemáme, protože počty nakažených jsou i nadále vysoké a termíny play off neumožňují odkládání zápasů,“ uvedl v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král.

První muž našeho hokejového hnutí k tomu ještě dodal: „Jsme ale rádi, že se základní část podařilo sehrát v plném rozsahu. Chci za to poděkovat účastníkům a partnerům soutěže, fanouškům u televizních a internetových přenosů, stejně jako institucím za nastavení funkčních podmínek a kompenzace klubům. Vážím si toho, že jsme se místo lamentování a katastrofických scénářů soustředili na nalezení cest, jak soutěž dokončit i ve složitých podmínkách.“

Tisková zpráva Českého hokeje
(s redakční úpravou)


Krátké zprávy
07. 05. 2021 Exbudějovický gólman Petr Kváča (23, nyní Liberec) si odbyl premiéru v reprezentačním A-týmu při vítězství 2:1 nad Slovenskem na pražském ledě. Podal velmi dobrý výkon a stal se v pořadí již 42. debutantem národního mužstva v sezoně 2020-21 pod vedením kouče Filipa Pešána.
07. 05. 2021 Kapitán A-týmu Hluboké nad Vltavou Josef Miler se raduje z druhého přírůstku do rodiny. Syn Adam (2.7 kg) i maminka jsou v pořádku. Gratulujeme.
07. 05. 2021 Do extraligového Madeta Motoru zamířil další třicátník a Nejihočech - doposud litvínovský obránce David Štich (32), jenž vystřídal v extralize již sedm klubů (376 utkání, 15 gólů) a čtyřikrát oblékl dres reprezentačního A-týmu. Plzeňský rodák a odchovanec podepsal smlouvu u břehu Vltavy na jeden rok.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie