Odpočinutí kladenští Rytíři otočili doma výsledek s Motorem a vystřídali ho na druhé příčce

11.10.2017

Stejně jako předchozí, 11. kolo, nevyčerpalo kompletní program zápasů (zbývá sehrát duel Havířov – Kladno), i tentokrát zůstal jeden stadion osiřelý (Benátky a Vsetín se poměří až 9. ledna), neboť se stává módou, že kluby si domlouvají náhradní termíny za účelem snížit cestovní náklady. Budějovický Motor se představil na kladenském ledě, kde získal vedení, po dvou třetinách ještě držel nerozhodný stav, ale nakonec padl 2:4.


KLADNO – Proti vítěznému střetnutí s Karlovými Vary (2:1) učinili budějovičtí trenéři jedinou změnu v sestavě, když místo Davida Gáby poslali do brankoviště Petra Kváču. Jejich svěřencům se povedl vstup do utkání, když svůj tlak proměnili již v 5. minutě ve vedoucí trefu z hole Vlastimila Dostálka, čímž skončilo devadesát pět minut čekání na gól v cizím prostředí. „Mohli jsme být rádi, že po prvních deseti minutách to nebylo 0:2 nebo 0:3. Podržel nás gólman Kopřiva,“ přiznal kladenský asistent Pavel Patera.

V prostředním dějství ale Rytíři vyskočili na koně a dvěma zásahy během necelých dvou minut otočili stav. Střelou od modré čáry při přesilovce zanedlouho srovnal Žiga Pavlin a rozhodnutí o výsledku se odložilo na třetí periodu. Šťastnější byli Středočeši, jimž se podařilo bodovat popáté za sebou a před domácím publikem uspěli posedmé ze všech sedmi vystoupení. „Ve třetí třetině jsme měli využít některou z nabídnutých šancí,“ uvědomoval si budějovický kouč Antonín Stavjaňa. Celek Motoru dal víc než dva góly naposledy v 9. kole ve Vsetíně 30. září (4:1).

WSM 1. liga, 12. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
25. J. Kloz (Lorraine, P. Machač), 27. Kubík (Kehar, R. Přikryl), 43. J. Strnad (Kubík, Štindl), 59. Redlich (Kehar, Kružík) – 5. Dostálek (Pavlin), 33. Pavlin (M. Čermák).
Rozhodčí: P. Přikryl, Kašík – Kotlík, Polák.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 23:26.
Diváků: 2 003.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Marcel, R. Vráblík, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, Pajić, V. Nedorost, Dostálek, Galamboš, L. Květoň, Crowder, Mat. Toman, M. Heřman, Šulek, J. Doktor, J. Marek. Trenéři Antonín Stavjaňa, Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 11. října.

(red)Krátké zprávy
19. 02. 2018 Výsledky mistrovských utkání táborské mládeže ze závěru třetího únorového týdne: Regionální liga staršího dorostu: Kobra Praha - HC Tábor 6:4 (góly Jihočechů Pauš 2, Adamec, Přívozník), HC Tábor - Energie K. Vary B 1:5 (Adamec). Regionální liga mladšího dorostu: Dynamo Pardubice B - HC Tábor 8:10 (Kundrát a Matoušek po 2, Máca, Nevšímal, Janda, Slabý, Kovářík, Kofroň).
18. 02. 2018 Omlouváme se všem čtenářům a fanouškům za zpožděné zpravodajství ze sobotního programu hokejových soutěží. Prodlevu způsobil výpadek internetového připojení, který se podařilo odstranit až v neděli po poledni. Děkujeme za pochopení.
18. 02. 2018 Bývalý hokejista Milan Znamenáček, který je pamětníkem úspěšné poválečné éry DSK Tábor, před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Žďárem nad Sázavou obdržel od domácích činovníků dárkový koš a poté se ujal čestného buly. V pátek 23. února oslaví životní devadesátku. Již v polovině prosince se stal devadesátníkem také Zdeněk Chvátal, jeden ze strůjců obrovského úspěchu dorostenců SK Telč na Hrách mládeže na pražské Štvanici v roce 1944. Mimořádně rychlý a také slušný hokejista budoval tradici klubu, který v současnosti hraje Krajskou ligu na jihu Čech.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web