Odpočinutí kladenští Rytíři otočili doma výsledek s Motorem a vystřídali ho na druhé příčce

11.10.2017

Stejně jako předchozí, 11. kolo, nevyčerpalo kompletní program zápasů (zbývá sehrát duel Havířov – Kladno), i tentokrát zůstal jeden stadion osiřelý (Benátky a Vsetín se poměří až 9. ledna), neboť se stává módou, že kluby si domlouvají náhradní termíny za účelem snížit cestovní náklady. Budějovický Motor se představil na kladenském ledě, kde získal vedení, po dvou třetinách ještě držel nerozhodný stav, ale nakonec padl 2:4.


KLADNO – Proti vítěznému střetnutí s Karlovými Vary (2:1) učinili budějovičtí trenéři jedinou změnu v sestavě, když místo Davida Gáby poslali do brankoviště Petra Kváču. Jejich svěřencům se povedl vstup do utkání, když svůj tlak proměnili již v 5. minutě ve vedoucí trefu z hole Vlastimila Dostálka, čímž skončilo devadesát pět minut čekání na gól v cizím prostředí. „Mohli jsme být rádi, že po prvních deseti minutách to nebylo 0:2 nebo 0:3. Podržel nás gólman Kopřiva,“ přiznal kladenský asistent Pavel Patera.

V prostředním dějství ale Rytíři vyskočili na koně a dvěma zásahy během necelých dvou minut otočili stav. Střelou od modré čáry při přesilovce zanedlouho srovnal Žiga Pavlin a rozhodnutí o výsledku se odložilo na třetí periodu. Šťastnější byli Středočeši, jimž se podařilo bodovat popáté za sebou a před domácím publikem uspěli posedmé ze všech sedmi vystoupení. „Ve třetí třetině jsme měli využít některou z nabídnutých šancí,“ uvědomoval si budějovický kouč Antonín Stavjaňa. Celek Motoru dal víc než dva góly naposledy v 9. kole ve Vsetíně 30. září (4:1).

WSM 1. liga, 12. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
25. J. Kloz (Lorraine, P. Machač), 27. Kubík (Kehar, R. Přikryl), 43. J. Strnad (Kubík, Štindl), 59. Redlich (Kehar, Kružík) – 5. Dostálek (Pavlin), 33. Pavlin (M. Čermák).
Rozhodčí: P. Přikryl, Kašík – Kotlík, Polák.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 23:26.
Diváků: 2 003.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Marcel, R. Vráblík, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, Pajić, V. Nedorost, Dostálek, Galamboš, L. Květoň, Crowder, Mat. Toman, M. Heřman, Šulek, J. Doktor, J. Marek. Trenéři Antonín Stavjaňa, Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 11. října.

(red)



Krátké zprávy
15. 12. 2018 Dnešní duel 26. kola spojených skupin 2. ligy Jih a Východ mezi týmy HC Tábor a Valašského Meziříčí odehrají domácí ve speciální sadě vánočních dresů. Všech dvaadvacet kusů mohou fanoušci získat v dražbě, která začala dva dny před utkáním. Noví majitelé si vyzvednou dresy již patnáct minut po závěrečné siréně. Duel Tábora s Valachy bude mít i charitativní náplň. Lidé mohou do pokladniček přispívat na pomoc šestiletému Danečkovi, který trpí střední až těžkou mentální retardací.
14. 12. 2018 V průběhu mistrovského utkání 2. ligy mezi Pískem a Hodonínem v sobotu 15. prosince mohou fanoušci přispívat do připravených kasiček. Výtěžek sbírky věnuje klub rodině vážně nemocného Šimona Šrámka z Písku, který trpí poruchou buněčného metabolismu. Ke sbírce se připojí hráči IHC Písek i partnerského týmu Sokol Radomyšl. Zároveň odstartuje prodej charitativního kalendáře s hráči IHC Písek, kteří se neváhali při focení svléknout. Kalendář stojí 100 korun, výtěžek z prodeje poputuje na konto rodiny nemocného Šimona. Chlapci bude v únoru deset let. Hokejisté mu věnují také výtěžek ze vstupného z přátelského zápasu mezi Pískem a českou akademickou reprezentací 28. prosince.
13. 12. 2018 Útočníci Martin Beránek a Pavel Novák z budějovického Motoru dostali pozvánku do reprezentačního týmu osmnáctiletých, se kterým absolvují Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu od 25. do 30. prosince. Mezi náhradníky figuruje jejich kluboý kolega Jakub Čížek, jedním z trenérských asistentů je Radek Bělohlav.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web