Odpočinutí kladenští Rytíři otočili doma výsledek s Motorem a vystřídali ho na druhé příčce

11.10.2017

Stejně jako předchozí, 11. kolo, nevyčerpalo kompletní program zápasů (zbývá sehrát duel Havířov – Kladno), i tentokrát zůstal jeden stadion osiřelý (Benátky a Vsetín se poměří až 9. ledna), neboť se stává módou, že kluby si domlouvají náhradní termíny za účelem snížit cestovní náklady. Budějovický Motor se představil na kladenském ledě, kde získal vedení, po dvou třetinách ještě držel nerozhodný stav, ale nakonec padl 2:4.

KLADNO – Proti vítěznému střetnutí s Karlovými Vary (2:1) učinili budějovičtí trenéři jedinou změnu v sestavě, když místo Davida Gáby poslali do brankoviště Petra Kváču. Jejich svěřencům se povedl vstup do utkání, když svůj tlak proměnili již v 5. minutě ve vedoucí trefu z hole Vlastimila Dostálka, čímž skončilo devadesát pět minut čekání na gól v cizím prostředí. „Mohli jsme být rádi, že po prvních deseti minutách to nebylo 0:2 nebo 0:3. Podržel nás gólman Kopřiva,“ přiznal kladenský asistent Pavel Patera.

V prostředním dějství ale Rytíři vyskočili na koně a dvěma zásahy během necelých dvou minut otočili stav. Střelou od modré čáry při přesilovce zanedlouho srovnal Žiga Pavlin a rozhodnutí o výsledku se odložilo na třetí periodu. Šťastnější byli Středočeši, jimž se podařilo bodovat popáté za sebou a před domácím publikem uspěli posedmé ze všech sedmi vystoupení. „Ve třetí třetině jsme měli využít některou z nabídnutých šancí,“ uvědomoval si budějovický kouč Antonín Stavjaňa. Celek Motoru dal víc než dva góly naposledy v 9. kole ve Vsetíně 30. září (4:1).

WSM 1. liga, 12. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
25. J. Kloz (Lorraine, P. Machač), 27. Kubík (Kehar, R. Přikryl), 43. J. Strnad (Kubík, Štindl), 59. Redlich (Kehar, Kružík) – 5. Dostálek (Pavlin), 33. Pavlin (M. Čermák).
Rozhodčí: P. Přikryl, Kašík – Kotlík, Polák.
Vyloučení: 3:5.
Střely na branku: 23:26.
Diváků: 2 003.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Marcel, R. Vráblík, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, Pajić, V. Nedorost, Dostálek, Galamboš, L. Květoň, Crowder, Mat. Toman, M. Heřman, Šulek, J. Doktor, J. Marek. Trenéři Antonín Stavjaňa, Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 11. října.

(red)

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.