Odpočinutí kladenští Rytíři otočili doma výsledek s Motorem a vystřídali ho na druhé příčce

11.10.2017

Stejně jako předchozí, 11. kolo, nevyčerpalo kompletní program zápasů (zbývá sehrát duel Havířov – Kladno), i tentokrát zůstal jeden stadion osiřelý (Benátky a Vsetín se poměří až 9. ledna), neboť se stává módou, že kluby si domlouvají náhradní termíny za účelem snížit cestovní náklady. Budějovický Motor se představil na kladenském ledě, kde získal vedení, po dvou třetinách ještě držel nerozhodný stav, ale nakonec padl 2:4.


KLADNO – Proti vítěznému střetnutí s Karlovými Vary (2:1) učinili budějovičtí trenéři jedinou změnu v sestavě, když místo Davida Gáby poslali do brankoviště Petra Kváču. Jejich svěřencům se povedl vstup do utkání, když svůj tlak proměnili již v 5. minutě ve vedoucí trefu z hole Vlastimila Dostálka, čímž skončilo devadesát pět minut čekání na gól v cizím prostředí. „Mohli jsme být rádi, že po prvních deseti minutách to nebylo 0:2 nebo 0:3. Podržel nás gólman Kopřiva,“ přiznal kladenský asistent Pavel Patera.

V prostředním dějství ale Rytíři vyskočili na koně a dvěma zásahy během necelých dvou minut otočili stav. Střelou od modré čáry při přesilovce zanedlouho srovnal Žiga Pavlin a rozhodnutí o výsledku se odložilo na třetí periodu. Šťastnější byli Středočeši, jimž se podařilo bodovat popáté za sebou a před domácím publikem uspěli posedmé ze všech sedmi vystoupení. „Ve třetí třetině jsme měli využít některou z nabídnutých šancí,“ uvědomoval si budějovický kouč Antonín Stavjaňa. Celek Motoru dal víc než dva góly naposledy v 9. kole ve Vsetíně 30. září (4:1).

WSM 1. liga, 12. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
25. J. Kloz (Lorraine, P. Machač), 27. Kubík (Kehar, R. Přikryl), 43. J. Strnad (Kubík, Štindl), 59. Redlich (Kehar, Kružík) – 5. Dostálek (Pavlin), 33. Pavlin (M. Čermák).
Rozhodčí: P. Přikryl, Kašík – Kotlík, Polák.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 23:26.
Diváků: 2 003.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Marcel, R. Vráblík, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, Pajić, V. Nedorost, Dostálek, Galamboš, L. Květoň, Crowder, Mat. Toman, M. Heřman, Šulek, J. Doktor, J. Marek. Trenéři Antonín Stavjaňa, Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 11. října.

(red)Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web