Odpočinutí kladenští Rytíři otočili doma výsledek s Motorem a vystřídali ho na druhé příčce

11.10.2017

Stejně jako předchozí, 11. kolo, nevyčerpalo kompletní program zápasů (zbývá sehrát duel Havířov – Kladno), i tentokrát zůstal jeden stadion osiřelý (Benátky a Vsetín se poměří až 9. ledna), neboť se stává módou, že kluby si domlouvají náhradní termíny za účelem snížit cestovní náklady. Budějovický Motor se představil na kladenském ledě, kde získal vedení, po dvou třetinách ještě držel nerozhodný stav, ale nakonec padl 2:4.


KLADNO – Proti vítěznému střetnutí s Karlovými Vary (2:1) učinili budějovičtí trenéři jedinou změnu v sestavě, když místo Davida Gáby poslali do brankoviště Petra Kváču. Jejich svěřencům se povedl vstup do utkání, když svůj tlak proměnili již v 5. minutě ve vedoucí trefu z hole Vlastimila Dostálka, čímž skončilo devadesát pět minut čekání na gól v cizím prostředí. „Mohli jsme být rádi, že po prvních deseti minutách to nebylo 0:2 nebo 0:3. Podržel nás gólman Kopřiva,“ přiznal kladenský asistent Pavel Patera.

V prostředním dějství ale Rytíři vyskočili na koně a dvěma zásahy během necelých dvou minut otočili stav. Střelou od modré čáry při přesilovce zanedlouho srovnal Žiga Pavlin a rozhodnutí o výsledku se odložilo na třetí periodu. Šťastnější byli Středočeši, jimž se podařilo bodovat popáté za sebou a před domácím publikem uspěli posedmé ze všech sedmi vystoupení. „Ve třetí třetině jsme měli využít některou z nabídnutých šancí,“ uvědomoval si budějovický kouč Antonín Stavjaňa. Celek Motoru dal víc než dva góly naposledy v 9. kole ve Vsetíně 30. září (4:1).

WSM 1. liga, 12. kolo:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
25. J. Kloz (Lorraine, P. Machač), 27. Kubík (Kehar, R. Přikryl), 43. J. Strnad (Kubík, Štindl), 59. Redlich (Kehar, Kružík) – 5. Dostálek (Pavlin), 33. Pavlin (M. Čermák).
Rozhodčí: P. Přikryl, Kašík – Kotlík, Polák.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 23:26.
Diváků: 2 003.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, Marcel, R. Vráblík, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, Pajić, V. Nedorost, Dostálek, Galamboš, L. Květoň, Crowder, Mat. Toman, M. Heřman, Šulek, J. Doktor, J. Marek. Trenéři Antonín Stavjaňa, Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 11. října.

(red)Krátké zprávy
22. 11. 2017 ČEZ Motor Č. Budějovice se aktivně zapojí do II. charitativního týdne WSM Ligy. Před utkáním s Kladnem ve středu 22. listopadu se uskuteční sbírka školních pomůcek, které díky iniciativě Motorfans dostanou děti v MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Riegrově ulici. Vybírat se bude u všech vchodů do Budvar arény. V rámci Charitativního týdne doje rovněž na internetovou dražbu hokejových propriet, mezi nimiž nebude chybět ani podepsaný dres Výtěžek poputuije na konto Klokánka, který je projektem Fondu ohrožených děti.
22. 11. 2017 Starší dorostenci budějovického Motoru v prvním utkání na zájezdu do Ruska podlehli v Jekatěrinburgu domácímu týmu 3:10 (0:2, 2:5, 1:3). Góly a nahrávky: 26. Krcho (Škola, Vávra), 33. Vávra (Řezáč), 60. Masopust.
21. 11. 2017 Českobudějovičtí a exbudějovičtí veteráni byli znovu v akci. Do reprezentačního dresu Old Timers České republiky v mezistátním utkání proti týmu Izraele na kladenském zimním stadionu se oblékli brankář Martin Altrichter, obránci František Ptáček, Miroslav Dvořák ml., Kamil Ťoupal, útočníci Filip Turek, Radek Ťoupal, Václav Král, František Mrázek a společně s dalšími spoluhráči zvučných jmen pomohli k dosažení vítězství v poměru 11:6.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web