Odložené jihočeské derby ve 2. lize na píseckém ledě skončilo jasným vítězstvím Tábora

13.10.2021

Dlouho očekávané druholigové derby letitých jihočeských rivalů se hrálo v Písku s týdenním odkladem proti původnímu losu. Stalo se tak na žádost domácích, jejichž kabinu navštívila viróza. Uzdravený tým (bez zraněných Lukáše Volfa a Tomáše Roda ml.) držel krok se svými hosty pouze v úvodní třetině. Ve druhé periodě odskočili táborští hokejisté o čtyři góly a nebylo již pochyb o vítězi. Ozdobou zápasu se staly výborné výkony brankářů na obou stranách.

PÍSEK – V dresu Králů se objevil na rozbruslení útočník Lukáš Volf, ale svalové zranění mu ještě nedovolilo zasáhnout do hry. Po delší době se naopak zapojil jeho jmenovec Jakub Volf. Domácí otevřeli skóre a v první třetině si počínali jako Jágr tým. Krátce po polovině utkání však inkasovali tři góly za necelých šest minut – jeden v oslabení, druhý ve vlastní přesilovce, třetí při hře čtyři na čtyři – a byli na lopatě. „Seběhlo se to rychle a položili jsme se. Soupeř zkušeně využíval naše chyby, neměli jsme den. Přes obdržené góly výborně zachytal David Novák,“ řekl asistent Václav Šrámek. „Vývoj se zlomil ve druhé části, kdy jsme byli aktivnější a měli víc šancí,“ dodal kouč hostí Arpád Györi.

2. liga, skupina Jih, dohrávka 6. kola:

IHC Králové Písek – HC Tábor 2:8 (1:1, 0:4, 1:3)
3. L. Bednařík (Sýbek, Dosek), 53. L. Bednařík (Dosek, Matějček) – 9. Hasman (Vl. Škoda, Mil. Dančišin), 23. J. Matušík (D. Havelka), 31. Endál (J. Matušík, Šulek), 34. Seidl (J. Matušík, T. Pařízek), 37. Radoš (Mi. Dančišin, Vl. Škoda), 43. Šulek (Seidl, K. Černý), 43. Prášek (Vl. Škoda, Hajič), 54. K. Černý (Vl. Škoda, Seidl).
Rozhodčí: Mejzlík – Nechvátal, Berger.
Vyloučení: 7:5, navíc J. Čížek (Písek), Endál (Tábor) oba 5 minut + do konce.
Využití: 1:1.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 24:50.
Nejlepší hráči: Lukáš Bednařík – Kristián Kolář.
Diváků: 505.
IHC Písek: D. Novák – Dosek, Marcel Dvořák, D. Dudáček, F. Novák, J. Turek, D. Bílek – L. Bednařík, V. Šuhaj, Sýbek, J. Čížek, D. Matějka, Matějček, M. Novotný, V. Brož, Januška, J. Volf. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
HC Tábor: K. Kolář – Hajič, L. Kříž, T. Pařízek, Radoš, D. Havelka, K. Černý, Mart. Mazanec – Matiášek, Vl. Škoda, Prášek, Endál, Mil. Dančišin, Hasman, Šulek, J. Matušík, Seidl, Zayml, P. Zíb. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 13. října 2021.

19. 10. 2021 Extraliga juniorů, dohrávka 4. kola: Vítkovice - Motor Č. Budějovice 5:2 (0:1, 2:0, 3:1). Góly a nahrávky poražených: 12. Remeš (M. Masopust, L. Pavlát), 55. M. Masopust (L. Pavlát, Remta). Jihočeši stále čekají na první tříbodové vítězství a zůstávají přikovaní ke dnu tabulky.
19. 10. 2021 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec byl vyhlášený nejlepším gólmanem KHL za uplynulý týden. Třicetiletý reprezentant vychytal v barvách Avangardu Omsk tři vítězství s úspěšností zákroků 94.79 procenta a průměrem obdržených gólů 1.67.
18. 10. 2021 Křídelní útočník Martin Hraňo oblékl dres Spartaku Soběslav v Krajské lize letos poprvé až v 5. kole, kdy jeho tým zvítězil 9:1 ve Veselí nad Lužnicí. Třiatřicetiletého rodáka ze Slovenska nepustily předtím na led potíže s krční páteří. V lužnickém derby proti veselské Lokomotivě naskočil pouze třikrát na přesilovou hru, přesto se stihl prezentovat gólem na 8:1 v 57. minutě.