Oba poslední duely v přípravě ztratil HC Tábor na domácím ledě o gól

07.09.2018

Druholigový celek Tábora absolvoval poslední dva přípravné duely před ostrým startem nové sezony na domácím ledě. Jednomu z favoritů skupiny Jih, kterým je bezesporu Havlíčkův Brod, podlehl až po samostatných nájezdech. V generálce proti týmu Kobry Praha, účastníkovi skupiny Sever, se zrodila porážka po šedesáti minutách. Táborské trenéry znepokojovala špatná herní disciplína jejich svěřenců, zejména v obranné činnosti.


TÁBOR – Proti Havlíčkovu Brodu se postavil do brankoviště Milan Dudáček a udržel čisté konto pouze do 4. minuty. Jihočeši stahovali ztrátu a dokázali otočit výsledek, ale hosté si vynutili prodloužení a nakonec se prosadili v nájezdech. V generálce s Kobrou domácí sice otevřeli skóre, ale po 48. minutách prohrávali 2:5. Nebývalou gólovou smrští přesto srovnali stav, jenže hrubou individuální chybou v rozehrávce pustili soupeře před brankáře Michala Nováka a dostali rozhodující gól.

Proti Kobře nenastoupil zkušený bek Martin Havran, jenž bude chybět i v úvodních mistrovských zápasech kvůli trestu z minulé sezony. V obraně byla znát neúčast rekonvalescenta Marcela Dvořáka a také skutečnost, že po zranění se teprve zvedal Ladislav Hlaveš. Premiéru na modré čáře si odbyl dvacetiletý Tomáš Hajič, jenž dosud nastupoval za juniorku chomutovských Pirátů. „V obou duelech nás trápila obranná činnost. Střelecky jsme produktivní, ale hráči si neplní povinnosti v obraně. Dělají hrubé chyby, bohužel i ti starší, a to nás dostává zbytečně pod tlak,“ smutnil hlavní kouč Arpád Györi.       

Příprava:

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 4:5 sn (0:2, 2:1, 2:1 – 0:0)
Góly a nahrávky:
29. Blažek (R. Heřman), 36. Blažek (J. Matušík, K. Černý), 42. Točík (J. Matušík), 43. Hrala (Hlaveš) – 4. Milfait (Beneš), 14. Michálek (Beneš), 30. Třetina, 45. Blinka (Třetina), rozh. nájezd Procházka.
Rozhodčí: Macák – Matějček, Lang.
Vyloučení: 3:7.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 23:55.
Diváků: 300.
HC Tábor: M. Dudáček – M. Havran, Duben, K. Černý, Raiterman, Hlaveš, Košař (21. Pípal), Tesař – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Točík, Kalaš, J. Březina, Hrala, Kadilák, Prášek. Trenéři Arpád Györi, Zdeněk Šťastný a Miloslav Čech.
Hráno 4. září.

HC Tábor – HC Kobra Praha 5:6 (2:1, 0:3, 3:2)
Góly a nahrávky:
4. Blažek (L. Hlaveš), 8. Kalaš (J. Březina, Seidl), 56. L. Hlaveš (R. Heřman), 57. R. Pechánek (Duben), 57. Kalaš (Hrala, K. Černý) – 9. Jedlička (Drahorád), 31. Hlinka, 37. Šťastný (Drahorád), 40. Tůma (Jedlička), 48. Matějka (Schejbal, Drahorád), 59. Šťastný.
Rozhodčí:
Matějček, Lang, P. Šimánek.
Vyloučení:
1:10, navíc Seidl (Tábor) a Ryzák (Kobra) oba 5 minut + do konce.
Využití:
2:1.
V oslabení: 0:2.
Střely na branku:
40:30.
Diváků:
300.
HC Tábor:
Mich. Novák – L. Hlaveš, Tesař, K. Černý, Raiterman, Košař, Hajič, Duben, Pípal – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Seidl, Kalaš, J. Březina, Hrala, Kadilák (21. Točík), Prášek (41. R. Pechánek). Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hráno 7. září. 

(lho)Krátké zprávy
20. 09. 2018 Bývalý reprezentační kapitán Jiří Novotný, odchovanec Jindřichova Hradce a Českých Budějovic, se nedávno vrátil do české extraligy a po dlouhých šestnácti létech zde odehrál čtyři zápasy. Aktuálně zakončil hostování v Plzni a zamířil do švýcarského Ambri-Piotta.
20. 09. 2018 Mužstvo SK Telč vstoupí do své třetí sezony v jihočeské Krajské lize s půltuctem posil. Do města s hokejovou tradicí a moderní halou přišli David Vacek (hostování z Moravských Budějovic), Martin Tobola (hostování z Jiskry Humpolec), Martin Lupač (návrat do mateřského klubu), Lukáš Křížek, Jakub Rubner (oba hostování z BK Havlíčkův Brod) a Jiří Lander (hostování z HC Orli Znojmo). Telčskou kabinu naopak opustili Martin Švec, Jan Lupač, Zdeněk Kubát a Jiří Havlík. Poslední dva jmenovaní jsou vytížení v trenérských funkcích, ale mohou pomoci mužstvu jako hráči v případě nouze.
19. 09. 2018 Pětadvacetiletý brankář David Honzík, který je odchovancem Milevska a před nedávnem byl k dispozici na střídavý start budějovickému Motoru, dostal znovu příležitost ukázat se v 1. lize. Aktuální zaměstnavatel Sparta Praha jej uvolnil na výpomoc pražské Slavii.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web