Oba poslední duely v přípravě ztratil HC Tábor na domácím ledě o gól

07.09.2018

Druholigový celek Tábora absolvoval poslední dva přípravné duely před ostrým startem nové sezony na domácím ledě. Jednomu z favoritů skupiny Jih, kterým je bezesporu Havlíčkův Brod, podlehl až po samostatných nájezdech. V generálce proti týmu Kobry Praha, účastníkovi skupiny Sever, se zrodila porážka po šedesáti minutách. Táborské trenéry znepokojovala špatná herní disciplína jejich svěřenců, zejména v obranné činnosti.

TÁBOR – Proti Havlíčkovu Brodu se postavil do brankoviště Milan Dudáček a udržel čisté konto pouze do 4. minuty. Jihočeši stahovali ztrátu a dokázali otočit výsledek, ale hosté si vynutili prodloužení a nakonec se prosadili v nájezdech. V generálce s Kobrou domácí sice otevřeli skóre, ale po 48. minutách prohrávali 2:5. Nebývalou gólovou smrští přesto srovnali stav, jenže hrubou individuální chybou v rozehrávce pustili soupeře před brankáře Michala Nováka a dostali rozhodující gól.

Proti Kobře nenastoupil zkušený bek Martin Havran, jenž bude chybět i v úvodních mistrovských zápasech kvůli trestu z minulé sezony. V obraně byla znát neúčast rekonvalescenta Marcela Dvořáka a také skutečnost, že po zranění se teprve zvedal Ladislav Hlaveš. Premiéru na modré čáře si odbyl dvacetiletý Tomáš Hajič, jenž dosud nastupoval za juniorku chomutovských Pirátů. „V obou duelech nás trápila obranná činnost. Střelecky jsme produktivní, ale hráči si neplní povinnosti v obraně. Dělají hrubé chyby, bohužel i ti starší, a to nás dostává zbytečně pod tlak,“ smutnil hlavní kouč Arpád Györi.

Příprava:

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 4:5 sn (0:2, 2:1, 2:1 – 0:0)
29. Blažek (R. Heřman), 36. Blažek (J. Matušík, K. Černý), 42. Točík (J. Matušík), 43. Hrala (Hlaveš) – 4. Milfait (Beneš), 14. Michálek (Beneš), 30. Třetina, 45. Blinka (Třetina), rozh. nájezd Procházka.
Rozhodčí: Macák – Matějček, Lang.
Vyloučení: 3:7.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 23:55.
Diváků: 300.
HC Tábor: M. Dudáček – M. Havran, Duben, K. Černý, Raiterman, Hlaveš, Košař (21. Pípal), Tesař – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Točík, Kalaš, J. Březina, Hrala, Kadilák, Prášek. Trenéři Arpád Györi, Zdeněk Šťastný a Miloslav Čech.
Hráno 4. září.

HC Tábor – HC Kobra Praha 5:6 (2:1, 0:3, 3:2)
4. Blažek (L. Hlaveš), 8. Kalaš (J. Březina, Seidl), 56. L. Hlaveš (R. Heřman), 57. R. Pechánek (Duben), 57. Kalaš (Hrala, K. Černý) – 9. Jedlička (Drahorád), 31. Hlinka, 37. Šťastný (Drahorád), 40. Tůma (Jedlička), 48. Matějka (Schejbal, Drahorád), 59. Šťastný.
Rozhodčí:
Matějček, Lang, P. Šimánek.
Vyloučení:
1:10, navíc Seidl (Tábor) a Ryzák (Kobra) oba 5 minut + do konce.
HC Tábor:
Mich. Novák – L. Hlaveš, Tesař, K. Černý, Raiterman, Košař, Hajič, Duben, Pípal – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Seidl, Kalaš, J. Březina, Hrala, Kadilák (21. Točík), Prášek (41. R. Pechánek). Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hráno 7. září.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.