Oba poslední duely v přípravě ztratil HC Tábor na domácím ledě o gól

07.09.2018

Druholigový celek Tábora absolvoval poslední dva přípravné duely před ostrým startem nové sezony na domácím ledě. Jednomu z favoritů skupiny Jih, kterým je bezesporu Havlíčkův Brod, podlehl až po samostatných nájezdech. V generálce proti týmu Kobry Praha, účastníkovi skupiny Sever, se zrodila porážka po šedesáti minutách. Táborské trenéry znepokojovala špatná herní disciplína jejich svěřenců, zejména v obranné činnosti.


TÁBOR – Proti Havlíčkovu Brodu se postavil do brankoviště Milan Dudáček a udržel čisté konto pouze do 4. minuty. Jihočeši stahovali ztrátu a dokázali otočit výsledek, ale hosté si vynutili prodloužení a nakonec se prosadili v nájezdech. V generálce s Kobrou domácí sice otevřeli skóre, ale po 48. minutách prohrávali 2:5. Nebývalou gólovou smrští přesto srovnali stav, jenže hrubou individuální chybou v rozehrávce pustili soupeře před brankáře Michala Nováka a dostali rozhodující gól.

Proti Kobře nenastoupil zkušený bek Martin Havran, jenž bude chybět i v úvodních mistrovských zápasech kvůli trestu z minulé sezony. V obraně byla znát neúčast rekonvalescenta Marcela Dvořáka a také skutečnost, že po zranění se teprve zvedal Ladislav Hlaveš. Premiéru na modré čáře si odbyl dvacetiletý Tomáš Hajič, jenž dosud nastupoval za juniorku chomutovských Pirátů. „V obou duelech nás trápila obranná činnost. Střelecky jsme produktivní, ale hráči si neplní povinnosti v obraně. Dělají hrubé chyby, bohužel i ti starší, a to nás dostává zbytečně pod tlak,“ smutnil hlavní kouč Arpád Györi.       

Příprava:

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 4:5 sn (0:2, 2:1, 2:1 – 0:0)
Góly a nahrávky:
29. Blažek (R. Heřman), 36. Blažek (J. Matušík, K. Černý), 42. Točík (J. Matušík), 43. Hrala (Hlaveš) – 4. Milfait (Beneš), 14. Michálek (Beneš), 30. Třetina, 45. Blinka (Třetina), rozh. nájezd Procházka.
Rozhodčí: Macák – Matějček, Lang.
Vyloučení: 3:7.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 23:55.
Diváků: 300.
HC Tábor: M. Dudáček – M. Havran, Duben, K. Černý, Raiterman, Hlaveš, Košař (21. Pípal), Tesař – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Točík, Kalaš, J. Březina, Hrala, Kadilák, Prášek. Trenéři Arpád Györi, Zdeněk Šťastný a Miloslav Čech.
Hráno 4. září.

HC Tábor – HC Kobra Praha 5:6 (2:1, 0:3, 3:2)
Góly a nahrávky:
4. Blažek (L. Hlaveš), 8. Kalaš (J. Březina, Seidl), 56. L. Hlaveš (R. Heřman), 57. R. Pechánek (Duben), 57. Kalaš (Hrala, K. Černý) – 9. Jedlička (Drahorád), 31. Hlinka, 37. Šťastný (Drahorád), 40. Tůma (Jedlička), 48. Matějka (Schejbal, Drahorád), 59. Šťastný.
Rozhodčí:
Matějček, Lang, P. Šimánek.
Vyloučení:
1:10, navíc Seidl (Tábor) a Ryzák (Kobra) oba 5 minut + do konce.
Využití:
2:1.
V oslabení: 0:2.
Střely na branku:
40:30.
Diváků:
300.
HC Tábor:
Mich. Novák – L. Hlaveš, Tesař, K. Černý, Raiterman, Košař, Hajič, Duben, Pípal – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Seidl, Kalaš, J. Březina, Hrala, Kadilák (21. Točík), Prášek (41. R. Pechánek). Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hráno 7. září. 

(lho)Krátké zprávy
16. 07. 2019 Hráči prvoligového Motoru, kteří jsou pod smlouvou, spolu s trenéry a celým realizačním týmem, aktuálně pobývají ve Frymburku na čtyřdenním soustředění od 15. do 18. července. V pátek 19. července se k nim připojí hokejisté angažovaní na try out a společně v Českých Budějovicích podstoupí testy fyzické připravenosti. Širší kádr doplněný některými juniory začne od pondělí 22. července trénovat ve dvou skupinách na ledě. Tréninky budou pokračovat denně vyjma víkendů do prvního přípravného utkání s extraligovou Plzní, které se uskuteční v Milevsku 6. srpna od 17.30 hodin.
15. 07. 2019 Hokejisté druholigového IHC Písek v rámci přípravy na nadcházející sezonu obují kopačky v přátelském utkání s béčkem fotbalového klubu Čížové. Akce se uskuteční na čížovském hřišti v sobotu 20. července od 13 hodin a bude součástí oslav 100 let tamního fotbalu.
14. 07. 2019 Obránce Tomáš Cibulka z budějovického Motoru dostal pozvánku na tréninkový kemp reprezentačního celku U16, který se uskuteční v Břeclavi od 27. července do 1. srpna. Mezi náhradníky figuruje jeho oddílový spoluhráč, útočník Filip Petrásek.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web