Porážku krumlovského Slavoje v Letňanech stanovil náskok domácích z první třetiny

25.03.2017

Krumlovský Slavoj v kvalifikaci o 2. ligu absolvoval svoje třetí vystoupení ve skupině B, kde hrají tři týmy systémem každý s každým doma – venku. Jihočeši se v pražských Letňanech v sobotu pozdě večer ždímali na ledě podruhé během třízápasového víkendu (páteční a nedělní termín měli rezervovaný pro finále Krajské ligy s Hlubokou), přičemž takto náročnou sérii si vystřihli druhý víkend po sobě. Porážka v hale bratří Kučerových je odsunula na druhé místo.


PRAHA – Zbývající duely Č. Krumlov – Stadion Cheb ve středu 29. března a Stadion Cheb – Letci Letňany v sobotu 1. dubna pravděpodobně nepřinesou změnu do tabulky, neboť výkonnostní úroveň Západočechů citelně zaostává za oběma favority a předpoklad, že Chebští zabodují, se jeví nereálně. Do Hlavního města cestovali Jihočeši bez Jiřího Vondřicha, Zdeňka Uhlíře a Romana Štěrby, kteří nebyli úplně fit. Do zbraně proto sám sebe již poněkolikáté v sezoně povolal trenér Kamil Šťastný.

Na stadionu, který vybudovali bratři Vojtěch a František Kučerové (druhý z nich je olympijským vítězem z Nagana), určil ráz celého utkání rychlý úvodní gól Letců a další tři slepené trefy dosažené při pětiminutovém vyloučení Ivo Gallistla, po jehož předčasném odchodu do šatny zůstala k dispozici pouze čtveřice obránců. Krumlovský tým přesto bojoval. Podařilo se mu stáhnout ztrátu na 4:6, naneštěstí patnáct vteřin po zahájení třetí části Roman Šulčík v oslabení neproměnil trestné střílení.

Při Šulčíkově úspěchu by to spolu s předchozí domácí výhrou 5:4 znamenalo celkové skóre 10:10. V pokračující přesilovce Pražané zvýšili na 7:4. „Tam se to zlomilo. Začali jsme ztrácet síly. Vyčerpal nás předchozí souboj s Hlubokou, ale musím pochválit kluky, že se prali o výsledek až do konce. S výjimkou prvních deseti minut jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem,“ konstatoval asistent Vilém Migl po utkání, které provázela značná nervozita i vzhledem k těsnému kontaktu obou střídaček. Náhradní brankář Radek Lukeš přišel o registrační průkaz kvůli potyčce s domácím funkcionářem.  

Kvalifikace o 2. ligu, skupina B, 4. zápas:

HC Letci Letňany – HC Slavoj Č. Krumlov 9:5 (4:1, 2:3, 3:1)
Góly a nahrávky:
3. Mišner (Valder), 6. Mrázek (L. Rousek), 8. Major (Kadaně), 9. Štěpán (Mišner), 21. L. Rousek (B. Uhlíř), 28. L. rousek (Kadaně), 41. Mrázek (L. Rousek), 43. Mišner (Štěpán), 47. Mrázek (L. Rousek) – 17. Machálek (Andrýsek, R. Uhlíř), 21. P. Šulčík (R. Šulčík), 27. K. Šťastný (Machálek, Malovec), 31. R. Uhlíř, 53. M. Lukeš (Andrýsek, R. Šulčík).
Rozhodčí: Horinek – Gabriel, Zmeškal.
Vyloučení: 6:7, navíc Gallistl (Č. Krumlov) 5 minut + do konce, B. Uhlíř (Letňany), R. Šulčík (Č. Krumlov) oba 10 minut, Malovec (Č. Krumlov) 10 + 10 minut, R. Lukeš (Č. Krumlov) do konce (trest ve hře).
Využití: 5:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 397.
Č. Krumlov: Vojta – Čížek, Malovec, Andrýsek, Machálek, Cifreund – M. Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík (41. – 50. Řepa), Fučík, R. Uhlíř, K. Šťastný, Svěchota, Unger, Klíma. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hráno 25. března.

(lho)


Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web