Porážku krumlovského Slavoje v Letňanech stanovil náskok domácích z první třetiny

25.03.2017

Krumlovský Slavoj v kvalifikaci o 2. ligu absolvoval svoje třetí vystoupení ve skupině B, kde hrají tři týmy systémem každý s každým doma – venku. Jihočeši se v pražských Letňanech v sobotu pozdě večer ždímali na ledě podruhé během třízápasového víkendu (páteční a nedělní termín měli rezervovaný pro finále Krajské ligy s Hlubokou), přičemž takto náročnou sérii si vystřihli druhý víkend po sobě. Porážka v hale bratří Kučerových je odsunula na druhé místo.


PRAHA – Zbývající duely Č. Krumlov – Stadion Cheb ve středu 29. března a Stadion Cheb – Letci Letňany v sobotu 1. dubna pravděpodobně nepřinesou změnu do tabulky, neboť výkonnostní úroveň Západočechů citelně zaostává za oběma favority a předpoklad, že Chebští zabodují, se jeví nereálně. Do Hlavního města cestovali Jihočeši bez Jiřího Vondřicha, Zdeňka Uhlíře a Romana Štěrby, kteří nebyli úplně fit. Do zbraně proto sám sebe již poněkolikáté v sezoně povolal trenér Kamil Šťastný.

Na stadionu, který vybudovali bratři Vojtěch a František Kučerové (druhý z nich je olympijským vítězem z Nagana), určil ráz celého utkání rychlý úvodní gól Letců a další tři slepené trefy dosažené při pětiminutovém vyloučení Ivo Gallistla, po jehož předčasném odchodu do šatny zůstala k dispozici pouze čtveřice obránců. Krumlovský tým přesto bojoval. Podařilo se mu stáhnout ztrátu na 4:6, naneštěstí patnáct vteřin po zahájení třetí části Roman Šulčík v oslabení neproměnil trestné střílení.

Při Šulčíkově úspěchu by to spolu s předchozí domácí výhrou 5:4 znamenalo celkové skóre 10:10. V pokračující přesilovce Pražané zvýšili na 7:4. „Tam se to zlomilo. Začali jsme ztrácet síly. Vyčerpal nás předchozí souboj s Hlubokou, ale musím pochválit kluky, že se prali o výsledek až do konce. S výjimkou prvních deseti minut jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem,“ konstatoval asistent Vilém Migl po utkání, které provázela značná nervozita i vzhledem k těsnému kontaktu obou střídaček. Náhradní brankář Radek Lukeš přišel o registrační průkaz kvůli potyčce s domácím funkcionářem.  

Kvalifikace o 2. ligu, skupina B, 4. zápas:

HC Letci Letňany – HC Slavoj Č. Krumlov 9:5 (4:1, 2:3, 3:1)
Góly a nahrávky:
3. Mišner (Valder), 6. Mrázek (L. Rousek), 8. Major (Kadaně), 9. Štěpán (Mišner), 21. L. Rousek (B. Uhlíř), 28. L. rousek (Kadaně), 41. Mrázek (L. Rousek), 43. Mišner (Štěpán), 47. Mrázek (L. Rousek) – 17. Machálek (Andrýsek, R. Uhlíř), 21. P. Šulčík (R. Šulčík), 27. K. Šťastný (Machálek, Malovec), 31. R. Uhlíř, 53. M. Lukeš (Andrýsek, R. Šulčík).
Rozhodčí: Horinek – Gabriel, Zmeškal.
Vyloučení: 6:7, navíc Gallistl (Č. Krumlov) 5 minut + do konce, B. Uhlíř (Letňany), R. Šulčík (Č. Krumlov) oba 10 minut, Malovec (Č. Krumlov) 10 + 10 minut, R. Lukeš (Č. Krumlov) do konce (trest ve hře).
Využití: 5:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 397.
Č. Krumlov: Vojta – Čížek, Malovec, Andrýsek, Machálek, Cifreund – M. Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík (41. – 50. Řepa), Fučík, R. Uhlíř, K. Šťastný, Svěchota, Unger, Klíma. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hráno 25. března.

(lho)


Krátké zprávy
22. 09. 2017 Pokutu ve výši šest tisíc korun, kterou svazová disciplinárka vyměřila prvoligovému ČEZ Motor Č. Budějovice za užití pyrotechniky jihočeskými fanoušky po utkání v Litoměřicích, se rozhodli uhradit v plné výši sami fanoušci. Vydali k tomu písemné prohlášení, ve kterém ujišťují, že smyslem jejich povzbuzování není poškodit klub.
21. 09. 2017 Slovenský extraligový klub MHK Žilina podle svého chvályhodného zvyku na startu nové sezony zveřejnil platy jednotlivých hráčů. V kádru figuruje i trojlístek borců, kteří prošli ligovou šatnou v Českých Budějovicích. Jejich měsíční gáže aktuálně dosahuje následující výše: Tomáš Harant 2 644 eur, Michal Švihálek 2 500 eur a Emil Švec 1 000 eur.
21. 09. 2017 Českobudějovický gólman Jiří Patera se neprosadil do A-týmu Vegas Golden Knigts, který je nováčkem zámořské NHL. Odchovanec pražské Slavie, jenž loni chytal za juniorku Motoru, absolvoval se Zlatými Rytíři pouze jedno přípravné utkání jako náhradník na střídačce a klub ho odeslal do juniorské USHL, kde Patera oblékne dres týmu Cedar Rapids.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web