Porážku krumlovského Slavoje v Letňanech stanovil náskok domácích z první třetiny

25.03.2017

Krumlovský Slavoj v kvalifikaci o 2. ligu absolvoval svoje třetí vystoupení ve skupině B, kde hrají tři týmy systémem každý s každým doma – venku. Jihočeši se v pražských Letňanech v sobotu pozdě večer ždímali na ledě podruhé během třízápasového víkendu (páteční a nedělní termín měli rezervovaný pro finále Krajské ligy s Hlubokou), přičemž takto náročnou sérii si vystřihli druhý víkend po sobě. Porážka v hale bratří Kučerových je odsunula na druhé místo.

PRAHA – Zbývající duely Č. Krumlov – Stadion Cheb ve středu 29. března a Stadion Cheb – Letci Letňany v sobotu 1. dubna pravděpodobně nepřinesou změnu do tabulky, neboť výkonnostní úroveň Západočechů citelně zaostává za oběma favority a předpoklad, že Chebští zabodují, se jeví nereálně. Do Hlavního města cestovali Jihočeši bez Jiřího Vondřicha, Zdeňka Uhlíře a Romana Štěrby, kteří nebyli úplně fit. Do zbraně proto sám sebe již poněkolikáté v sezoně povolal trenér Kamil Šťastný.

Na stadionu, který vybudovali bratři Vojtěch a František Kučerové (druhý z nich je olympijským vítězem z Nagana), určil ráz celého utkání rychlý úvodní gól Letců a další tři slepené trefy dosažené při pětiminutovém vyloučení Ivo Gallistla, po jehož předčasném odchodu do šatny zůstala k dispozici pouze čtveřice obránců. Krumlovský tým přesto bojoval. Podařilo se mu stáhnout ztrátu na 4:6, naneštěstí patnáct vteřin po zahájení třetí části Roman Šulčík v oslabení neproměnil trestné střílení.

Při Šulčíkově úspěchu by to spolu s předchozí domácí výhrou 5:4 znamenalo celkové skóre 10:10. V pokračující přesilovce Pražané zvýšili na 7:4. „Tam se to zlomilo. Začali jsme ztrácet síly. Vyčerpal nás předchozí souboj s Hlubokou, ale musím pochválit kluky, že se prali o výsledek až do konce. S výjimkou prvních deseti minut jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem,“ konstatoval asistent Vilém Migl po utkání, které provázela značná nervozita i vzhledem k těsnému kontaktu obou střídaček. Náhradní brankář Radek Lukeš přišel o registrační průkaz kvůli potyčce s domácím funkcionářem.

Kvalifikace o 2. ligu, skupina B, 4. zápas:

HC Letci Letňany – HC Slavoj Č. Krumlov 9:5 (4:1, 2:3, 3:1)
3. Mišner (Valder), 6. Mrázek (L. Rousek), 8. Major (Kadaně), 9. Štěpán (Mišner), 21. L. Rousek (B. Uhlíř), 28. L. rousek (Kadaně), 41. Mrázek (L. Rousek), 43. Mišner (Štěpán), 47. Mrázek (L. Rousek) – 17. Machálek (Andrýsek, R. Uhlíř), 21. P. Šulčík (R. Šulčík), 27. K. Šťastný (Machálek, Malovec), 31. R. Uhlíř, 53. M. Lukeš (Andrýsek, R. Šulčík).
Rozhodčí: Horinek – Gabriel, Zmeškal.
Vyloučení: 6:7, navíc Gallistl (Č. Krumlov) 5 minut + do konce, B. Uhlíř (Letňany), R. Šulčík (Č. Krumlov) oba 10 minut, Malovec (Č. Krumlov) 10 + 10 minut, R. Lukeš (Č. Krumlov) do konce (trest ve hře).
Využití: 5:1.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 397.
Č. Krumlov: Vojta – Čížek, Malovec, Andrýsek, Machálek, Cifreund – M. Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík (41. – 50. Řepa), Fučík, R. Uhlíř, K. Šťastný, Svěchota, Unger, Klíma. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hráno 25. března.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.