Nervózní prvoligový duel s Frýdkem-Místkem rozhodli Budějovičtí v přesilovkách

22.12.2017

Osmačtyřicet hodin před Štědrým večerem přivítal prvoligový Motor v téměř vyprodané Budvar aréně mužstvo Frýdku-Místku a nadělil mu čtvrtou porážku v řadě. Zároveň odčinil první letošní neúspěch na domácím ledě z minulého vystoupení s Prostějovem. V nervózním duelu, který domácí zvládli především díky třem využitým přesilovkám, nadělovali také rozhodčí – osmdesát osm trestných minut, z toho pět desítek, to nebývá příliš častý jev na českém profesionálním ledě.


Č. BUDĚJOVICE – Celek Motoru nastoupil bez Petra Vampoly, který se zranil v předchozím utkání v Kadani. Místo něho se začlenil do čtyřech útočných formací po delší době junior Jakub Káník. Chyběl také Lukáš Květoň, kterého nahradil Jakub Doktor. Jako první skórovali již v 5. minutě hosté, ale gól nebyl uznaný kvůli hře vysokou holí. Vedení pro domácí zařídil střelou švihem při přesilovce Václav Nedorost. Na začátku prostředního dějství promarnili Jihočeši výhodu pět na tři, ale brzy nato zvýšil šikovnou tečí Rok Pajić.

Dvojnásobnou přesilovku nevyužili ani hosté, načež Václav Nedorost při hře pět na čtyři přidal třetí trefu. Ve 47. minutě neproměnil trestné střílení Miloslav Čermák. Zbývající čas vyplnily potyčky a dohady s rozhodčími, jimž se poněkud vymkly z rukou emoce zaplňující ledovou plochu a obě střídačky. Trestná lavice nevychladla ani na jedné straně. V jednom z mála hokejových momentů snížil za hosty jejich kapitán Rostislav Martynek, ale poslední slovo si vzal znovu v přesilovce Martin Heřman, jenž zakončoval do odkryté klece po nezištné přihrávce Luboše Roba.

WSM 1. liga, 33. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly a nahrávky:
15. V. Nedorost (L. Rob ml., F. Novák), 29. Pajić (Kutlák, Kučný), 37. V. Nedorost (F. Novák, Kutlák), 55. M. Heřman (L. Rob ml., V. Nedorost) – 52. Martynek (Kofroň, Pechanec).
Rozhodčí: Mich. Kostourek, M. Sýkora – Malý, Šimán.
Vyloučení: 9:10, navíc Mich. Bárta (Motor), Martynek, Zahradníček, M. Růžička, Christov (Frýdek-Místek) všichni 10 minut.
Využití: 3:0.
Střely na branku: 28:21.
Diváků: 6 047.
ČEZ Motor: Kváča – Fillman, R. Vráblík, Kučný, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., F. Novák – M. Heřman, Galamboš, Jonák, Dostálek, Pajić, V. Nedorost, Mich. Bárta, L. Rob ml., M. Čermák, Káník, F. Vlček, J. Doktor. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 22. prosince.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web