Nečekali zázrak, ale ani takovou sprchu. Jihočeši na sledgích dostali za víkend osmnáct gólů

25.10.2016

Dlužno dodat, že nedali ani jeden. Od Studénky, která vede tabulku České sledge hokejové ligy, inkasovali v sobotu sedmkrát, loňský mistr ze Zlína (aktuálně třetí) jim k nedělnímu obědu naservíroval pořádně vykvašenou jedenáctku. Celek Motoru poskládaný napůl z jihočeských, napůl z rakouských hráčů, získal v dosavadních šesti utkáních jediné vítězství a krčí se na předposlední příčce. Cíle před sezonou byly poněkud smělejší.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Posily z Vídně a Klagenfurtu sice výrazně rozšířily soupisku, ale z desítky Rakušanů se k jednotlivým zápasům dostaví vždycky jen polovina. A co je podstatnější, Češi a Rakušané trénují odděleně na svých stadionech (lze to pochopit s ohledem na časové a finanční možnosti) a sejdou se až před utkáním. Není divu, že jim vázne souhra. K posledním dvěma duelům se Studénkou a Zlínem navíc nepřicestoval Sandro Kalegeris, dosud jasně nejlepší střelec budějovického týmu. 

Do branky se tentokrát postavila loňská jednička David Švec. Jeho kolegové Michael Ossmitz a Michal Havelka odpočívali (druhý z nich v roli vedoucího týmu). V sestavě už druhý herní víkend chyběl kapitán Jiří Rumplík a mladík Filip Paclík – oba se uzdravují, příště snad budou k dispozici – a dlouhodobě zraněný Václav Paclík (po operaci kolena). Úvodní třetina (hraje se třikrát patnáct minut čistého času) proti Studence ještě vyhlížela slibně, ale potom začal do domácí klece padat jeden kotouč za druhým.

Neohrozili zlínskou branku

Jihočechy dokázal skoro sám zničit dvaačtyřicetiletý polský rodák Syvester Flis, jenž roku 2001 získal americké občanství a rok nato v paralympijském turnaji v Salt Lake City pomohl týmu USA vybojovat zlato. Za záda Davida Švece se trefil pětkrát za sebou a přidal jednu asistenci. „Po třetím gólu jsme trochu rezignovali. Povedlo se nám sice několik pěkných závarů v soupeřově pásmu, ale nedokázali jsme zmírnit nepříznivý stav,“ litoval Michal Havelka.

Konfrontace se Zlínem na hlavní ploše Budvar arény (první zápas se uskutečnil na „plechovce“) dopadla ještě hůř. Katem domácích se stal reprezentant Zdeněk Hábl, jenž byl u šesti gólů (třetí třetinu nehrál), spolu s pětigólovým střelcem Martinem Joppou. „V podstatě jsme neohrozili zlínského brankáře. Skoro jsme se nedostali za půlku,“ smutnil Michal Havelka. Jeho slova potvrdila statistika. Střely na branku 3:40, vyhraná vhazování 6:38. Polovinu soutěže zakončí Budějovičtí doma se Spartou, do druhé vstoupí proti stejnému soupeři na jeho ledě.     

E. P. C. Management Česká sledge hokejová liga, 5. a 6. kolo:

Motor sledge Č. Budějovice – HC KES Studénka 0:7 (0:1, 0:5, 0:1)
Góly a nahrávky:
13. Flis (Kudrna), 18. Flis (Kudrna, Fojtík), 20. Flis (Kudrna), 22. Flis (Kudrna), 23. Flis (Fojtík), 25. Fojtík (Kudrna, Mlčák), 38. Staněk (Flis).
Rozhodčí: Mareš – Strnad, Ruprecht.
Vyloučení: 1:3.
Využití: 0:1.
Diváků: 20.
Motor sledge: Švec – Klíma, Ebendorfer, Schichler – Kalina, David, Burtcher, Haindl, J. Dvořák. Trenér Jan Janda, vedoucí Michal Havelka.
Hráno v Budvar aréně Č. B., 22. října 2016.

Motor sledge Č. Budějovice – SHK LAPP Zlín 0:11 (0:5, 0:3, 0:3)
Góly a nahrávky:
4. Zd. Hábl (Julina, Palát), 5. Joppa (Zd. Hábl, Rauš), 10. Joppa (Zd. Hábl), 13. Joppa (Ligda, Zd. Hábl), 14. Palát (Zd. Hábl), 17. Joppa (Ligda), 24. Šafránek (Ligda), 27. Šafránek (Zd. Hábl), 40. Joppa (Šafránek), 43. Ligda (Slováček, Joppa), 45. Ligda (Joppa).
Rozhodčí: Trnka – Němec, Šesták.
Vyloučení: 1:2.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:2.
Diváků: 30.
Motor sledge: Švec – Klíma, Ebendorfer, Schichler – Kalina, David, Burtcher, Haindl, J. Dvořák. Trenér Jan Janda, vedoucí Michal Havelka.
Hráno v Budvar aréně Č. B., 23. října 2016.

Příští utkání:

7. kolo, sobota 5. listopadu
Motor sledge – HC Sparta Praha sledge
8. kolo, neděle 6. listopadu
HC Sparta Praha sledge – Motor sledge

(lho)Krátké zprávy
20. 01. 2018 Extraliga juniorů, 34. kolo: Dukla Jihlava - Motor Č. Budějovice 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Góly nahrávky poražených: 10. Káník (Dančišin), 47. Rolínek (Dosek, V. Doktor). Extraliga staršího dorostu, o pořadí v play off, 16. kolo: Motor Č. Budějovice - Sparta Praha 3:2 (0:0, 1:0, 2:2). Góly a nahrávky vítězného celku: 39. Beránek (Kubíček), 50. V. Krcho (Egert, Hubata), 53. Silný (V. Krcho, Řezáč). Extraliga mladšího dorostu, 2. část, skupina A, 9. kolo: Bílí Tygřii Liberec - Motor Č. Budějovice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Čestný úspěch Jihočechů zaznamenal osmnáct vteřin před třetí sirénou Václav Svach, asistoval Jahor Hracholski.
20. 01. 2018 Pětadvacetiletý obránce Zdeněk Čáp se stal další posilou budějovického Motoru na cestě za postupem do extraligy. Rodák z Kolína a odchovanec Pardubic přišel ke břehu Vltavy na hostování do konce sezony z Hradce Králové, kam má zpětně vyřízené střídavé starty. V letošní sezoně nastupoval za extraligové týmy Hradce a Olomouce. Hrál také WSM 1. ligu za Přerov.
19. 01. 2018 Extraliga juniorů, 33. kolo: Kometa Brno - Motor Č. Budějovice 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1). Góly a nahrávky vítězného celku: 3. Beránek (Dančišin, Toman), 40. Dančišin (Šulek, Kachyňa), 40. J. Doktor (Jan Bárta), 61. Šulek. Extraliga staršího dorostu, o pořadí v play off, 15. kolo: Motor Č. Budějovice - Bílí Tygři Liberec 3:2 sn (1:1, 0:0, 1:0 - 0:0). Góly a nahrávky domácích: 2. Řezáč (Hrubec, A. Čížek), 58. P. Novák (J. Čížek, Vávra), rozh. nájezd J. Čížek.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web