Nažhavil se Motor v pravý čas? Ve Vsetíně podruhé dominoval s nulou

16.03.2019

Zcela vyrovnaná bilance vzájemných zápasů mezi Vsetínem a Motorem v základní části Chance ligy vytvářela předpoklad rovněž pro vyrovnané semifinále. Úvodní duel na Lapači, který hosté vyhráli 2:0, tomu ještě odpovídal. Ve druhém souboji se rivalové jakžtakž sblížili v poměru střel, ale produktivitu ovládli Jihočeši. Pro domácí byl výsledek 0:6 krutý. Nedá se vyloučit, že doplatili na určitou uvolněnost, neboť postupem do semifinále splnili předsezonní cíl.


VSETÍN – Českobudějovičtí trenéři ani tentokrát neučinili výjimku v pravidelné rotaci brankářů, kterou kdysi praktikovali Kanaďané na světových šampionátech. Řada byla na Janu Strmeňovi. Ten se nenechal zahanbit a stejně jako den předtím Petr Kváča uhájil čisté konto. Ze standardní sestavy nezasáhl do hry Jakub Doktor, jehož ice time v prvním utkání byl pouze symbolický. Střelnici hostí otevřel dorážkou u pravé tyčky Martin Novák. V přesilovce ho napodobil bekhendem Lukáš Endál. Na 3:0 zvýšil po úniku Zdeněk Doležal, který později dal pátý gól a vytáhl svoji bodovou bilanci v play off na 6 + 4. Čtvrtou trefu zařídil z brejku Martin Heřman, šestou švihem z mezikruží Zdeněk Kutlák.

Chance 1. liga, semifinále play off, 2. zápas:

VHK Robe Vsetín – ČEZ Motor Č. Budějovice 0:6 (0:0, 0:3, 0:3)
Góly a nahrávky:
22. M. Novák (Endál, Gilbert), 30. Endál (M. Novák, P. Pýcha ml.), 37. Zd. Doležal (Bradley, Kutlák), 49. M. Heřman (Kutlák, Plášil), 51. Zd. Doležal (Karabáček, Vydarený), 53. Kutlák (Babka, Strmeň).
Rozhodčí: Souček, Mich. Kostourek – Zídek, Otáhal.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 30:34.
Diváků: 4 360.
Nejlepší hráči: Vít Jonák – Jan Strmeň.
ČEZ Motor: Strmeň – M. Jandus, Vydarený, Pavlin, P. Pýcha ml., Plášil, Kutlák – Babka, R. Přikryl, M. Čermák, Zd. Doležal, Bradley, Karabáček, Endál, Gilbert, M. Novák, M. Heřman, Dančišin, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 16. března 2019.
Stav série:
0:2.
Příští zápasy se uskuteční v Budvar aréně 19. a 20. března.

Druhá dvojice: Jihlava – Kladno 3:1 (celkově 1:1)

(red)


Krátké zprávy
17. 06. 2019 Dva Jihočeši se umístili v první desítce prestižní ankety Zlatá hokejka. Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš skončil desátý, písecký odchovanec Jan Kovář byl osmý. V uplynulé sezoně spolu bojovali v barvách extraligové Plzně i v reprezentaci na světovém šampionátu v Bratislavě. Milan Gulaš zůstává v Plzni, Jan Kovář se přesouvá do švýcarského Zugu. Celkovým vítězem 51. ročníku Zlaté hokejky se stal David Pastrňák z Bostonu Bruins.
16. 06. 2019 Hokejisté prvoligového Motoru obuli kopačky a představili se divákům ve Strunkovicích nad Blanicí. Tradiční exhibice mezi Motorem a domácím Blaníkem, který účinkuje v 1. B třídě, skončila remízou 5:5, přestože domácí už vedli 5:2. Góly za budějovický tým dávali Jan Veselý 2, Lukáš Endál, Zdeněk Doležel a Pavel Novák. Sestava hostí: Šimánek - Čížek, Kachyňa, Christov, Rýpar - Hrubec, P. Novák, Zd. Doležal, Endál - J. Veselý, Holec.
16. 06. 2019 Oddlí ledního hokeje Spartak Soběslav, jehož A-tým je účastníkem jihočeské Krajské ligy, si v průběhu nadcházející sezony připomene devadesáté výročí svého založení. Při této příležitosti dojde k úpravám na zimním stadionu a do rámce oslav se má zařadit přátelské utkání reprezentačních výběrů do šestnácti let mezi Českou republikou a Ruskem v závěru kalendářního roku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web