Navzdory kolapsu v závěrečné periodě odvezli Black Dogs tři body z Ostravy

25.10.2021


V zahajovacím utkání 5. kola Univerzitní ligy (ULLH) se tým Black Dogs Budweis (reprezentuje českobudějovickou VŠTE) představil na ploše ostravské RT Torax arény proti domácímu BO Vítkovice Steel. Vedení Jihočechů 7:1 po čtyřiceti minutách se v závěrečném dějství scvrklo na rozdíl jediného gólu. Moravané zkusili ještě power play, ale již nedosáhli na vyrovnání. Hosté si připsali druhé vítězství v sezoně s plným bodovým ziskem a poskočili na sedmé místo.


OSTRAVA – Českobudějovičtí se čtyřmi obránci a jedenácti útočníky se rychle stali pány na kluzišti. Utěšeně narůstal jejich náskok, přičemž trefu na 2:0 zaznamenal Radek Rolínek dokonce ve vlastním oslabení, když za katrem seděl kapitán týmu Tomáš Vochozka. Dva góly inkasované v rozmezí sedmdesáti sedmi vteřin na počátku třetí části nečekaně zamávaly s jihočeským celkem, který vypadl z tempa. Domácí stahovali ztrátu a mocný finiš znásobili hrou bez brankáře. Poslední tři vteřiny bojovali v šesti proti čtyřem, ale nedosáhli na vyrovnání. „Třetí třetinu jsme chtěli odehrát stejně koncentrovaně jako ty předchozí. Místo toho jsme připustili drama,“ litoval trenérský asistent Jiří Irra.   

Univerzitní liga, 5. kolo:

BO Ostrava Vítkovice Steel – Black Dogs Budweis 6:7 (0:2, 1:5, 5:0)
Góly a nahrávky:
22. Moravčík (Mich. Dvořák, Baca), 43. Baca (Moravčík, Kovařík), 45. Kovalski (Sysala), 50. Moravčík (Szturc), 52. Bernát (Moravčík, Kovařík), 59. Bernát (Baca) – 8. Tejko (Kronus), 14. Rolínek (J. Šuhaj), 28. J. Šafář (Vochozka), 31. E. Bahula (J. Šuhaj, Jiří Kubeš), 33. D. Svoboda (Tejko), 36. Tejko (Vochozka, Petr Bouška), 39. Rolínek (Grauer).
Rozhodčí: Šutara – Klimek, Návrat.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 107.
Black Dogs: Marek Dvořák – Jiří Kubeš, Grauer, Petr Bouška, D. Svoboda – J. Prokop, Pinkas, Vochozka, Tejko, Kronus, Přívozník, Kaisler, J. Šuhaj, Rolínek, E. Bahula, J. Šafář. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 25. října 2021.

(lho)


Krátké zprávy
19. 01. 2022 Třiadvacetiletý centr Milan Dančišin se vrátil ze studijního pobytu v zahraničí a bude znovu k dispozici druholigovému HC Tábor. Nastoupit by měl již v domácím utkání 32. kola skupiny Jih proti HC Příbram.
18. 01. 2022 Strakonický rodák a odchovanec Alexander Salák údajně porušil podmínky smlouvy v pražské Spartě a předčasně se rozloučí s klubem. Pětatřicetiletý gólman podle čerstvých informací oblékne dres Djurgaardenu Stockholm.
18. 01. 2022 Městská rada v krajské metropoli schválila navýšení neinvestičního příspěvku v celkové výši 165 tisíc korun pro mateřské a základní školy zapojené do projektu Děti do bruslí. Uvedená částka slouží k podpoře platby pronájmu ledové plochy v Hokejovém centru Pouzar od ledna do března. Děti se učí bruslit a mnohé získávají základy pro hokejový růst pod odborným metodickým a trenérským vedením. Premiérového kurzu v roce 2019 se zúčastnilo přes 500 malých adeptů.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie