Nářez od Českého Krumlova dostal i Stadion Cheb na svém ledě v kvalifikaci o 2. ligu

18.03.2017

Mužstvo Slavoje navázalo na úvodní vítězství nad Letci Letňany v kvalifikační skupině B a připsalo si druhý úspěch, tentokrát v podobě dvouciferného výsledku na ledě západočeského Chebu. Jihočeši přitom nastoupili jen se čtrnácti bruslaři a jediným gólmanem (bez náhradníka). Od rozhodnutého stavu ve druhé třetině už nehráli naplno a šetřili síly, neboť měli v nohách druhý zápas během necelých čtyřiadvaceti hodin plus dlouhou cestu, navíc je čeká nedělní semifinále play off.

CHEB – Po pátečním večerním duelu v Písku s Radomyšlí (první semifinále play off Krajské ligy vyhrál Slavoj 7:1) se Krumlovští vypravili k sobotnímu odpolednímu zápasu kvalifikační skupiny B o 2. ligu do západočeského Chebu. Zranění nepustilo Romana Uhlíře, angína na poslední chvíli zastavila náhradního brankáře Lukáše Píchu, a protože volno dostala brankářská jednička Tomáš Vojta, obránce Roman Štěrba a útočník Jiří Vondřich, cestoval jediný gólman Radek Lukeš (nastoupil po delší pauze a chytal výborně) a čtrnáct bruslařů včetně hrajícího kouče Kamila Šťastného.

Zápas proti týmu, jehož dres obléká Jan Stoklásek, který část letošní sezony odehrál za Spartak Soběslav a dříve působil rovněž v Táboře, J. Hradci nebo Milevsku, rozhodli krumlovští „medvědi“ pěti góly již v úvodní třetině. „Krásný stadion v Chebu by si zasloužil 2. ligu, ale herní úroveň domácího týmu by v jihočeské Krajské lize sotva stačila na play off. Dal nám jeden náhodný gól, druhý byla ve skutečnosti tyčka. Když soupeř zjistil, že neuspěje hokejově, uchýlil se k agresivní a místy záludné hře,“ líčil trenérský asistent Vilém Migl ml. V 58. minutě se poprali Jan Stoklásek a Roman Šulčík.

Kvalifikace o 2. ligu, skupina B, 2. zápas:

HC Stadion Cheb – HC Slavoj Č. Krumlov 2:10 (0:5, 2:3, 0:2)
22. Studnický, 35. Šafařík – 6. Unger (R. Šulčík), 9. R. Šulčík (M. Lukeš), 17. Z. Uhlíř (Klíma), 17. M. Lukeš (R. Šulčík, P. Šulčík), 19. Z. Uhlíř (K. Šťastný), 21. R. Šulčík (Malovec), 33. P. Šulčík (R. Šulčík), 40. K. Šťastný (Cifreund), 50. Čížek (P. Šulčík, M. Lukeš), 58. R. Šulčík (M. Lukeš, P. Šulčík).
Rozhodčí: Jechoutek – P. Marek, Fiala.
Vyloučení: 10:6, navíc Stoklásek (Cheb) 5 minut + do konce, R. Šulčík (Č. Krumlov) do konce.
Využití: 1:1.
Diváků: 439.
Č. Krumlov: R. Lukeš – Malovec, Čížek, Andrýsek, Cifreund, Machálek – M. Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík, Z. Uhlíř, K. Šťastný, Klíma, Svěchota, Unger, Gallistl. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hráno 18. března.

19. 09. 2017 Anna Kotounová a Kristýna Bláhová z HC Tábor obléknou dres reprezentačního týmu dívek do osmnácti let, který absolvuje přípravný kemp ve Slaném a zúčastní se Turnaje čtyř ve finském Kuortane. Obě navazující akce se uskuteční v termínu od 2. do 8. října. Na seznamu náhradnic figurují další Jihočešky: Eva Štumbaurová (Č. Krumlov), Anna Fabšicová (Strakonice) a Šárka Krejníková (DDM Č. Budějovice).
18. 09. 2017 Rezervní tým HC Tábor ve víkendové generálce na Krajskou ligu zvítězil v Soběslavi nad domácím Spartakem 6:4 (2:2, 2:1, 2:1). Hosté byli úspěšní navzdory početné marodce - do utkání nastoupilo pouze jedenáct hráčů a brankář Michal Novák. Góly vítězů: Pospíchal a Kadilák po 2, Syrovátka, F. Hubáček.
18. 09. 2017 Výsledky mládežnických týmů HC Tábor z uplynulého víkendu: Regionální liga staršího dorostu: Tábor - IHC Písek 3:2 (góly za domácí Přívozník, Bouška, Kratochvíl), HC Strakonice - Tábor 3:8 (za vítěze skórovali Zavadil, Škoda a Himpan 2x, Bouška a Škrdleta). Regionální liga mladšího dorostu: HC Vlašim - Tábor 2:16 (góly hostů dávali Berka a Kundrát po 3, Eremiáš a Slabý po 2, Křepelka, Šrubař, Ent, Kovařík, Máca a Šťastný).