Nářez od Českého Krumlova dostal i Stadion Cheb na svém ledě v kvalifikaci o 2. ligu

18.03.2017

Mužstvo Slavoje navázalo na úvodní vítězství nad Letci Letňany v kvalifikační skupině B a připsalo si druhý úspěch, tentokrát v podobě dvouciferného výsledku na ledě západočeského Chebu. Jihočeši přitom nastoupili jen se čtrnácti bruslaři a jediným gólmanem (bez náhradníka). Od rozhodnutého stavu ve druhé třetině už nehráli naplno a šetřili síly, neboť měli v nohách druhý zápas během necelých čtyřiadvaceti hodin plus dlouhou cestu, navíc je čeká nedělní semifinále play off.


CHEB – Po pátečním večerním duelu v Písku s Radomyšlí (první semifinále play off Krajské ligy vyhrál Slavoj 7:1) se Krumlovští vypravili k sobotnímu odpolednímu zápasu kvalifikační skupiny B o 2. ligu do západočeského Chebu. Zranění nepustilo Romana Uhlíře, angína na poslední chvíli zastavila náhradního brankáře Lukáše Píchu, a protože volno dostala brankářská jednička Tomáš Vojta, obránce Roman Štěrba a útočník Jiří Vondřich, cestoval jediný gólman Radek Lukeš (nastoupil po delší pauze a chytal výborně) a čtrnáct bruslařů včetně hrajícího kouče Kamila Šťastného.

Zápas proti týmu, jehož dres obléká Jan Stoklásek, který část letošní sezony odehrál za Spartak Soběslav a dříve působil rovněž v Táboře, J. Hradci nebo Milevsku, rozhodli krumlovští „medvědi“ pěti góly již v úvodní třetině. „Krásný stadion v Chebu by si zasloužil 2. ligu, ale herní úroveň domácího týmu by v jihočeské Krajské lize sotva stačila na play off. Dal nám jeden náhodný gól, druhý byla ve skutečnosti tyčka. Když soupeř zjistil, že neuspěje hokejově, uchýlil se k agresivní a místy záludné hře,“ líčil trenérský asistent Vilém Migl ml. V 58. minutě se poprali Jan Stoklásek a Roman Šulčík.   

Kvalifikace o 2. ligu, skupina B, 2. zápas:

HC Stadion Cheb – HC Slavoj Č. Krumlov 2:10 (0:5, 2:3, 0:2)
Góly a nahrávky:
22. Studnický, 35. Šafařík – 6. Unger (R. Šulčík), 9. R. Šulčík (M. Lukeš), 17. Z. Uhlíř (Klíma), 17. M. Lukeš (R. Šulčík, P. Šulčík), 19. Z. Uhlíř (K. Šťastný), 21. R. Šulčík (Malovec), 33. P. Šulčík (R. Šulčík), 40. K. Šťastný (Cifreund), 50. Čížek (P. Šulčík, M. Lukeš), 58. R. Šulčík (M. Lukeš, P. Šulčík).
Rozhodčí: Jechoutek – P. Marek, Fiala.
Vyloučení: 10:6, navíc Stoklásek (Cheb) 5 minut + do konce, R. Šulčík (Č. Krumlov) do konce.
Využití: 1:1.
Diváků: 439.
Č. Krumlov: R. Lukeš – Malovec, Čížek, Andrýsek, Cifreund, Machálek – M. Lukeš, P. Šulčík, R. Šulčík, Z. Uhlíř, K. Šťastný, Klíma, Svěchota, Unger, Gallistl. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.
Hráno 18. března.

(lho)


Krátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web