Na šumperském ledě se nezdařil Písku ani třetí pokus. Týmu od Otavy skončila čtvrtfinálová pouť

11.03.2019

Mladý celek Písku ve čtvrtfinálové sérii druholigových skupin Jih a Východ na třetí pokus neuspěl na ledě Šumperka a celkovým poměrem zápasů 2:3 se rozloučil s letošním play off. Svěřenci Karla Herra a Václava Šrámka prohráli závěrečný duel vysokým skóre, ale přes polovinu základní hrací doby drželi krok se svými hostiteli. Ani potom přes obdržené góly neudělali ostudu. Pokud se mužstvo udrží pohromadě a naváže na poctivou práci, čeká ho dobrá budoucnost.


ŠUMPERK – Jihočechům chyběl zkušený obránce Dominik Bílek, jenž místo hokejky vyfasoval berle. Nedohrál již předchozí zápas doma a do rozhodujícího samostatného nájezdu šel přes bolest. Jeho pozici zaujal Šimon Červinský, v útoku se zapojili Karel Strnad a Matěj Fríd. Písečtí obstáli po herní stránce, ale skórovat dokázal pouze nejlepší střelec Jan Sýbek až v závěru, kdy byl výsledek jasný. „Do 36. minuty to bylo z naší strany docela slušné. Sice jsme měli minimum šancí, ale mohli jsme využít přesilovku. Potom jsme byli třikrát vyloučení a domácí se dostali do laufu. Ve třetí třetině jsme to trochu srovnali, ale Šumperk vyhrál zaslouženě,“ uznal asistent Václav Šrámek. 

2. liga Jih a Východ, čtvrtfinále play off, 4. zápas:

Draci Šumperk – IHC Písek 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Góly a nahrávky:
12. Pokorný (Vachutka), 26. Sedlák (Pokorný), 36. Kuťák, 36. Vorobjev (Ostřanský), 41. Králík (Kuťák), 55. Čuřík (Vachutka) – 49. Sýbek (Polata, Koupal).
Rozhodčí: Šutara, Cabák – Konvička, Hranoš. 
Vyloučení: 1:4.  
Využití: 1:0. 
Střely na branku: 39:17. 
Diváků: 1 200.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Turek, Suda, Červinský, Tintěra – Polata, Hučko, Sýbek, A. Novák, Koupal, Marcilis, J. Volf, V. Šuhaj, Strnad, Fríd. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 10. března 2019.
Konečný stav série: 3:2.  

(lho)


Krátké zprávy
17. 07. 2019 Dvaatřicetiletý forvard David Kuchejda se v lednu 2016 vypravil z mateřského Motoru České Budějovice na německý led a bude tam pokračovat i v následující sezoně. Postupně v nižších soutěžích vystřídal kluby EHC Bayreuth Tigers, EC Kassel Huskies, EHC Lausitzer Füchse. Nyní se chystá do týmu Eispiraten Crimmitschau. V minulosti hrával také za jihočeské celky Tábora a Písku.
16. 07. 2019 Hráči prvoligového Motoru, kteří jsou pod smlouvou, spolu s trenéry a celým realizačním týmem, aktuálně pobývají ve Frymburku na čtyřdenním soustředění od 15. do 18. července. V pátek 19. července se k nim připojí hokejisté angažovaní na try out a společně v Českých Budějovicích podstoupí testy fyzické připravenosti. Širší kádr doplněný některými juniory začne od pondělí 22. července trénovat ve dvou skupinách na ledě. Tréninky budou pokračovat denně vyjma víkendů do prvního přípravného utkání s extraligovou Plzní, které se uskuteční v Milevsku 6. srpna od 17.30 hodin.
15. 07. 2019 Hokejisté druholigového IHC Písek v rámci přípravy na nadcházející sezonu obují kopačky v přátelském utkání s béčkem fotbalového klubu Čížové. Akce se uskuteční na čížovském hřišti v sobotu 20. července od 13 hodin a bude součástí oslav 100 let tamního fotbalu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web