Na ledě Budvar arény získali Black Dogs vedení, ale nakonec podlehli lídrovi tabulky

29.10.2019

Úvodní zápas 6. kola Univerzitní ligy navedl proti sobě týmy Black Dogs Budweis a Engineers Prague. Jihočeši namísto Hokejového centra Pouzar vybruslili tentokrát na hlavní plochu Budvar arény a do hlediště vedle tři sta třiatřiceti platících diváků přilákali několik dalších stovek přihlížejících s volnými vstupenkami, které rozdali mládeži ve školách a hokejových oddílech. Dvě třetiny drželi krok s lídrem tabulky a získali vedení, ale v závěru platili za chyby.

Č. BUDĚJOVICE – Domácí vysokoškoláci šli do boje v nabité sestavě, do níž zakomponovali sedm současných či bývalých hráčů druholigového David Servisu a táborského forvarda Lukáše Práška, jenž krátce před druhou sirénou otevřel skóre. V rozpětí šestadvaceti vteřin ve 43. minutě ale Black Dogs dvakrát inkasovali a silný pražský celek si pohlídal náskok, který ještě potvrdil třetí trefou z přesilovky a čtvrtým gólem při power play Jihočechů. „Na začátku třetí periody jsme udělali dvě drobnější chyby a přišel trest. Dvě třetiny byly vyrovnané, hráli jsme dobře. Proto je škoda, že jsme nakonec nedosáhli na body,“ litoval trenérský asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, 6. kolo:

Black Dogs Budweis (VŠTE) – Engineers Prague 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
39. Prášek (Rolínek) – 43. Burda (Fabiánek), 43. Chlouba (Josefus), 50. Vopat (Janata), 60. Vobořil (Fabiánek).
Rozhodčí: Šperl – M. Jindra, Zíka.
Vyloučení: 9:9, navíc Chlouba (Engineers) 10 minut, Vostracký (Engineers) 5 minut + do konce.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 37:34.
Diváků: 333.
Black Dogs: Spáčil – R. Sitter, Škopek, J. Kříž, Hubata, Hrůša, Grauer – E. Bahula, Sumerauer, Vochozka, Prášek, J. Šuhaj, Rolínek, Grossmann, J. Šafář, Š. Masopust, Matěj Dvořák, Mart. Šesták. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 28. října 2019.

22. 11. 2019 Turnaj O Pohár DHL (junioři), 20. kolo: Motor Č. Budějovice - Energie Karlovy Vary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Góly a nahrávky: 7. Jak. Novák (J. Čížek, Řezáč), 50. J. Čížek (Svach). Čisté konto vychytal brankář Marek Dvořák. Extraliga juniorů, skupina Západ, 19. kolo: HC Chrudim - IHC Králové Písek 0:9 (0:2, 0:1, 0:6). Góly a nahrávky: 5. Kovařík (Fríd), 19. Krýner (Karbulka, M. Novotný), 23. M. Novotný (Krýner, Karbulka), 41. Karbulka (Krýner, Remta), 44. Krýner (Karbulka, Remta), 47. Petřík (Tampier), 47. Krýner (Karbulka), 53. Lamač (M. Šafář, M. Přibyl), 58. Karbulka (Krýner). Čisté konto si vysloužil brankář Lukáš Novotný.
22. 11. 2019 Bývalý reprezentační gólman Petr Bříza, jenž svoji kariéru ve vrcholovém hokeji odstartoval jako hráč ligového Motoru České Budějovice, bude kandidovat na člena nejužšího vedení IIHF. Nominaci schválilo vedení Českého hokeje, volby se uskuteční na generálním kongresu IIHF v Petrohradu v září 2020.
22. 11. 2019 Výběr Jihočeského kraje U15 se v rámci projektu VTM utká na jihlavském ledě v neděli 24. listopadu s výběrem Vysočiny. V nominaci trenérů Jana Boháče a Romana Vlčka jsou brankáři Jansa (Tábor), Punda (J. Hradec), obránci Willmann (Č. Budějovice), Buzek (J. Hradec), Cícha, Eichler, Šťastný (Tábor), Šíma (Strakonice), útočníci Hohenberger, Bělohlav, Kotalík, Kučera (Č. Budějovice), Šachl (J. Hradec), Řehoř, Šindelář, Sabiniok, Kofroň (Tábor).