Na Lapači sklidil potlesk vsetínský odchovanec Jiří Kučný, ale jeho současný tým odejel s prázdnou

27.12.2017

Po vítězstvích 4:1 venku a 8:0 doma byli hokejisté Motoru žhavým favority i ve třetím duelu se Vsetínem, ale odejeli ze stadionu Na Lapači s prázdnou a ztratili čelní postavení v tabulce (vystřídaly je Karlovy Vary). Jediný gól hostujícího týmu dal Filip Vlček, a to bylo málo. Potlesk však sklidil jeho spoluhráč Jiří Kučný, odchovanec domácího klubu, jenž v úvodním dějství učinil gesto fair play a pobídl rozhodčího k odvolání trestu za domnělý faul na svoji osobu.

VSETÍN – Jihočechům znovu chyběl pochroumaný Petr Vampola a těsně před utkáním odstoupil další zkušený forvard Rok Pajić. Na vedoucí gól domácího Vojtěcha Šilhavého z přesilové hry v 8. minutě dokázali hosté odpovědět za pouhé tři minuty, když se před brankářem Michalem Šurým prosadil šikula Filip Vlček. Předcházelo tomu gesto Jiřího Kučného popisované v perexu a také zvonící tyčka za zády vsetínského gólmana.

Zbývající dva góly padly do budějovické klece, kterou hájil David Gába. Autorem byl střelecky disponovaný David Vítek, jenž korunoval nápor Valachů ve 37. minutě a suverénně zakončil sólo devět minut před třetí sirénou. Převahu Vsetína potvrzoval celkový poměr střel, byť v závěru se zvedli také Jihočeši. Jejich power play však záhy skončila vyloučením Václava Nedorosta. „Nebylo to vítězství šťastné, ale vybojované,“ prohlásil kouč domácích Luboš Jenáček. „Nedali jsme do hry tu hokejovost, která nás zdobí,“ poznamenal jeho protějšek Marian Jelínek.

WSM 1. liga, 34. kolo:

VHK Robe Vsetín – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
8. Šilhavý (Dundáček, Podešva), 37. Vítek (Illéš, Karafiát), 51. Vítek (Illéš, Ostrčil) – 12. F. Vlček (Pavlin, M. Čermák).
Rozhodčí: Vrba, Jan Doležal – Beneš, Polák.
Vyloučení: 2:5.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 39:20.
Diváků: 4 821.
ČEZ Motor: D. Gába – Kučný, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, R. Vráblík, F. Novák – M. Heřman, Galamboš, Jonák, Dostálek, F. Vlček, V. Nedorost, M. Bárta, L. Rob ml., M. Čermák, J. Doktor, L. Květoň. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 27. prosince.

(red)

21. 01. 2018 Mladý útočník Lukáš Bednařík se při utkání 19. kola Krajské ligy Strakonice vers. Pelhřimov B rozloučil s domácími fanoušky, neboť zbytek sezony absolvuje v nižší německé soutěži. Spolu s ním odchází také další strakonický odchovanec Václav Pašek, jenž dosud nastupoval za druholigový Písek.
21. 01. 2018 Sobotní večerní duel winter classic v hlubocké Kuki aréně mezi vysokoškolskými týmy Budweis Black Dogs a HC Akademici Plzeň skončil vítězstvím hostí 4:3 po samostatných nájezdech. Za domácí, kteří reprezentují VŠTE České Budějovice, skórovali Jiřinec, Vlach a Klimeš.
20. 01. 2018 Extraliga juniorů, 34. kolo: Dukla Jihlava - Motor Č. Budějovice 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Góly nahrávky poražených: 10. Káník (Dančišin), 47. Rolínek (Dosek, V. Doktor). Extraliga staršího dorostu, o pořadí v play off, 16. kolo: Motor Č. Budějovice - Sparta Praha 3:2 (0:0, 1:0, 2:2). Góly a nahrávky vítězného celku: 39. Beránek (Kubíček), 50. V. Krcho (Egert, Hubata), 53. Silný (V. Krcho, Řezáč). Extraliga mladšího dorostu, 2. část, skupina A, 9. kolo: Bílí Tygřii Liberec - Motor Č. Budějovice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Čestný úspěch Jihočechů zaznamenal osmnáct vteřin před třetí sirénou Václav Svach, asistoval Jahor Hracholski.