Na Lapači sklidil potlesk vsetínský odchovanec Jiří Kučný, ale jeho současný tým odejel s prázdnou

27.12.2017

Po vítězstvích 4:1 venku a 8:0 doma byli hokejisté Motoru žhavým favority i ve třetím duelu se Vsetínem, ale odejeli ze stadionu Na Lapači s prázdnou a ztratili čelní postavení v tabulce (vystřídaly je Karlovy Vary). Jediný gól hostujícího týmu dal Filip Vlček, a to bylo málo. Potlesk však sklidil jeho spoluhráč Jiří Kučný, odchovanec domácího klubu, jenž v úvodním dějství učinil gesto fair play a pobídl rozhodčího k odvolání trestu za domnělý faul na svoji osobu.

VSETÍN – Jihočechům znovu chyběl pochroumaný Petr Vampola a těsně před utkáním odstoupil další zkušený forvard Rok Pajić. Na vedoucí gól domácího Vojtěcha Šilhavého z přesilové hry v 8. minutě dokázali hosté odpovědět za pouhé tři minuty, když se před brankářem Michalem Šurým prosadil šikula Filip Vlček. Předcházelo tomu gesto Jiřího Kučného popisované v perexu a také zvonící tyčka za zády vsetínského gólmana.

Zbývající dva góly padly do budějovické klece, kterou hájil David Gába. Autorem byl střelecky disponovaný David Vítek, jenž korunoval nápor Valachů ve 37. minutě a suverénně zakončil sólo devět minut před třetí sirénou. Převahu Vsetína potvrzoval celkový poměr střel, byť v závěru se zvedli také Jihočeši. Jejich power play však záhy skončila vyloučením Václava Nedorosta. „Nebylo to vítězství šťastné, ale vybojované,“ prohlásil kouč domácích Luboš Jenáček. „Nedali jsme do hry tu hokejovost, která nás zdobí,“ poznamenal jeho protějšek Marian Jelínek.

WSM 1. liga, 34. kolo:

VHK Robe Vsetín – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
8. Šilhavý (Dundáček, Podešva), 37. Vítek (Illéš, Karafiát), 51. Vítek (Illéš, Ostrčil) – 12. F. Vlček (Pavlin, M. Čermák).
Rozhodčí: Vrba, Jan Doležal – Beneš, Polák.
Vyloučení: 2:5.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 39:20.
Diváků: 4 821.
ČEZ Motor: D. Gába – Kučný, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml., Fillman, R. Vráblík, F. Novák – M. Heřman, Galamboš, Jonák, Dostálek, F. Vlček, V. Nedorost, M. Bárta, L. Rob ml., M. Čermák, J. Doktor, L. Květoň. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 27. prosince.

(red)

19. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová jedním gólem přispěla k vítězství ženské reprezentace nad Finskem 6:2 ve čtvrtfinále mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Semifinálovým soupeřem Češek budou dnes večer Kanaďanky.
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?