Na jihu Čech se nebude hrát Chance liga. Tábor ukončil sezonu barážovou porážkou v Šumperku

21.04.2022


Táborší „kohouti“ jako poslední z jihočeských týmů v dospělé kategorii ukončili mistrovskou sezonu čestným, ale výsledkově neúspěšným vystoupením v barážové sérii o účast v Chance 1. lize. Svěřenci Arpáda Györiho a Miloslava Čecha podlehli na ledě Šumperka 0:3 a celkově z jejich pohledu skončilo play off 1:4 na zápasy. Herně však nepropadli. Proti zachraňujícím se Drakům se snažili hrát útočný hokej a sklidili od soupeře komplimenty za předvedený výkon.


ŠUMPERK – Trenéři Jihočechů poslali do boje přeskládané útočné formace a velmi brzy museli sáhnout k dalším improvizacím, neboť po třetím střídání odstoupil zraněný Jan Matiášek. Úvodní perioda byla vyrovnaná herně i počtem šancí. Ve druhé otevřel skóre nikým nehlídaný Aleš Furch, druhý gól padl po ráně Tomáše Drtila od modré čáry při zakrytém výhledu Kristiána Koláře. Pečetící trefu přidal u pravé tyčky znovu nepokrytý Aleš Furch. „Po obdržených gólech jsme se museli tlačit do soupeře, ale ten si počínal dobře takticky. Trochu nám docházely síly, měli jsme delší cestu do baráže, než Šumperk. Ale klobouk dolů před klukama za to, co předvedli v letošní sezoně,“ řekl Arpád Györi.    

Baráž o účast v Chance lize, 5. zápas:

Draci Pars Šumperk – HC Tábor 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Góly a nahrávky:
23. A. Furch (Macuh, Spratek), 29. Drtil (Březák, D. Kohút), 35. A. Furch (Spratek).
Rozhodčí: Kika, Hucl – Zídek, Komínek.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 25:30.
Diváků: 2 159.
HC Tábor: K. Kolář – L. Kříž, Hajič, D. Havelka, K. Černý, T. Pařízek, Radoš – Prášek, P. Zíb, Matiášek, Endál, Mil. Dančišin, Hasman, Šulek, J. Matušík, Seidl, Chocholoušek, Zayml, Jan Bárta. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 21. dubna 2022.
Konečný stav série:
4:1.  

(lho)


Krátké zprávy
26. 05. 2022 Pracovitý útočník Jiří Smejkal z českobudějovické hokejové líhně se připojil ke skórující hvězdné trojce Pastrňák, Červenka, Krejčí a čtvrtým gólem při soupeřově power play pečetil vítězství českých barev 4:1 nad Německem ve čtvrtfinále MS v Helsinkách.
26. 05. 2022 Na pozici hlavního kouče extraligového dorostu HC Tábor čerstvě nastoupil jednapadesátiletý Arpád Györi, jenž dosud vedl úspěšné táborské áčko ve 2. lize. Vystřídal Tomáše Matušíka, který působil u dorostenců čtyři sezony. Ve funkcích asistentů zůstali Petr Bačo a René Skalický.
26. 05. 2022 Třicetiletý gólman Pavel Kantor, rodák z Českých Budějovic a zdejší odchovanec, opustil brankoviště Znojemských Orlů a zamířil na Slovensko, kde bude hrát extraligu za HC Nové Zámky.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie