Mužstvo Telče utnulo sérii Humpolce. Strakonice zdolaly Č. Krumlov v prodloužení a udržely čelo

10.12.2017

Jihočeská Krajská liga s účastí týmů z Vysočiny nakousla program 15. kola čtyřmi sobotními zápasy. Loňský nováček z Telče ukončil sérii šesti vítězství humpolecké Jiskry a druhým úspěchem v řadě, upozornil konkuremnty, že s ním musejí počítat vážně. V boji o čelo si Strakonice poradily s Č. Krumlovem v prodloužení. Zbývající dvojice v neděli 10. prosince vytvoří Vajgar J. Hradec a Pelhřimov B resp. Radomyšl se Soběslaví. Volno si vybírají Rytíři z Hluboké.

JIŽNÍ ČECHY / VYSOČINA – V sousedském derby se mužstvo Telče vytáhlo na Humpolec hladkým skóre, které otevřel Jaroslav Cech z trestného střílení. V polovině utkání skóroval Josef Berka a po něm Milan Sokolík ve vlastním oslabení. Gólovou pečeť přidal Vojtěch Kret. „V úvodu trefil Lukáš Hejl tyčku, před první sirénou jsme v jízdě tři na dva zahodili tutovku,“ doplnil vedoucí týmu František Čermák a pochválil všechny hráče za disciplinovanost. „Zpočátku se nám nechtělo a když jsme od druhé třetiny vyvinuli tlak, domácí nám z toho vyskakovali a dávali góly,“ líčil kouč poražených Jiří Zour.

V duelu Strakonic a Českého Krumlova nešlo o nic méně, než o první místo. Ve vyrovnaném utkání nadprůměrné úrovně vedli domácí o dva góly, ale chybami nabídli soupeři vyrovnání. Na konci prodloužení rozhodl tečovanou střelou od modré čáry David Kovář. „Po dvě třetiny jsme měli víc šancí. V závěru nás hosté přitlačili,“ konstatoval strakonický manažer Roman Heimlich, jenž doprovázel do nemocnice útočníka Jakuba Majora. Ten dostal pukem do úst a přišel o zuby. „Půlku zápasu byli lepší domácí, potom zase my. Výborný výkon podal Lukáš Pícha v brance,“ uvedl krumlovský asistent Vilém Migl ml.

Nastoupil veterán Vladimír Pešl

Konfrontace mezi Milevskem a Vimperkem, prehistorickými aspiranty na postup do extraligy, nabídla hokej plný rutiny v podání řady zkušených borců na obou stranách. Dres hostí oblékl po pauze také forvard Vladimír Pešl (ročník 1965). Domácí urvali výhru v prodloužení, přestože jim chyběl brankář Michael Panec, který dlel na krátké stáži v KHL díky pozvání reprezentanta Pavla Francouze. Statečně ho zastoupil mladík Jan Kolář. „Děkuji chlapcům za dva body proti silnému Vimperku,“ byl stručný milevský trenér Emil Švec st. „Zodpovědným výkonem jsme chtěli získat body. Byli jsme na cestě, ale platili jsme za chyby,“ mrzelo vimperského dirigenta Pavla Předotu.

Prestižní souboj veselské Lokomotivy a táborského béčka o vládu nad řekou Lužnicí zvládli lépe Veselští, na jejichž straně stálo nejen domácí prostředí, ale i větší hráčská vyzrálost, což potvrdil již ve 4. minutě Martin Čáp exekucí trestného střílení. V barvách hostí si odbyl premiéru starší dorostenec Jonáš Adamec. „Měli jsme dobrý vstup, ale potom jsme polevili v důrazu a musel nás podržet gólman. Důležitý byl náš gól na 2:1 sedm vteřin před druhou sirénou. V závěru jsme čekali na chyby soupeře a hlídali výsledek,“ popisoval kouč vítězů David Šošovica. „Nezasloužili jsme si prohrát. Trestné střílení proti nám nemělo být, třetí gól byl kopnutý nohou, čtvrtý jsme dostali v power play,“ počítal smolné momenty táborský Štěpán Kadilák st.

Krajská liga, 15. kolo:

SK Telč – TJ Jiskra Humpolec 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
19. Cech TS, 27. Berka (Taras), 32. Sokolík (Kret), 55. Kret (Sokolík, Hejl).
Rozhodčí: J. Stach – Soukup, J. Macháček.
Vyloučení: 4:4.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 313.
SK Telč: Vacek – Tušer, D. Šebesta, Taras (41. J. Havlík), P. Prokop – Koreš, Bína, Berka, Kret, Sokolík, Hejl, J. Havlík (41. Šalanda), Kubát, Cech. Trenéři Josef Prášek a Pavel Podolský.
J. Humpolec: Jan Zour – Zadina, Loučka, J. Šerák, Hurda – T. Dvořák, Mart. Jelínek, Š. Prokop, Hubata, Vitera (41. Hlavnička), Kavka, Hendrych, Dolejš, Brázda. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.
Hráno 9. prosince.

HC Strakonice – HC Slavoj Č. Krumlov 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)
20. Ruda (L. Bednařík, M. Všetečka), 27. Major, 27. D. Kovář (Ruda, T. Růžička), 65. D. Kovář – 9. Fučík (Ungr), 35. Vondřich, 52. Andrýsek (Fučik, Berný).
Rozhodčí: F. Svoboda – Mašek, Karlín.
Vyloučení: 6:8.
Diváků: 420.
HC Strakonice: Myslivec – Jarosl. Hřebíček, M. Hrubý, D. Škoda, M. Všetečka, Topinka, D. Kovář, od 41. navíc Jan Hřebíček – T. Růžička, L. Bednařík, Ruda, Samohejl, M. Müller, Dlouhý, Křenek, Major, P. Šebesta. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
Č. Krumlov: Pícha – Malovec, Andrýsek, Břečka, Řepa, Gallistl, M. Šimek – Kadlec, Krcho, Vondřich, Svěchota, K. Šťastný, Klíma, Berný, Ungr, Fučík. Trenéři Kamil Šťastný a Vilém Migl ml.

HC Milevsko 2010 – HC Vimperk 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
20. Suchan, 54. J. Müller, 64. Radosta (T. Novotný) – 16. Paule (J. Hanzal), 24. Paule (Binder).
Rozhodčí:
Trnka – Brůha, F. Strnad.
Vyloučení: 1:6, navíc J. Předota (Vimperk) 10 minut.
Střely na branku: 40:34.
Diváků: 460.
HC Milevsko: Jan Kolář – J. Havran, Čunát, Hamerle, Jíška, T. Hošek, Votruba – Nevolný, J. Müller, Kořánek, T. Novotný, Suchan, Fořt, T. Bílek, Radosta, Fencl, Sláma, Buriánek, Pletka. Trenér Emil Švec st.
HC Vimperk: Podskalský (47. – 48. Robl) – Vítovec, Chaloupka, J. Sitter, J. Předota, R. Sitter, Jan Lang – Binder, J. Hanzal, Paule, Jiří Lang, R. Suchánek ml., Vl. Pešl st., Jan Bárta, Fleischman, P. Novotný. Trenér Pavel Předota.

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Tábor B 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
4. M. Čáp TS, 40. J. Míchal (Mikeska), 54. Dušák (J. Míchal), 60. M. Čáp (Mikeska) – 34. Syrovátka (R. Ježek).
Rozhodčí: D. Čáp – Knor, Mart. Šesták.
Vyloučení: 5:7, navíc Nehoda (Veselí) 10 minut.
Diváků: 180.
Loko Veselí: F. Dvořák – Nehoda, Chlaň, J. Benda, L. Míchal, Lomský, Malecha, od 21. navíc Kyml – J. Míchal, Mikeska, Bůžek, M. Čáp, Arnold, Dušák, Klimeš, R. Benda, Vlach. Trenéři David Šošovica a Michal Špička.
Tábor B: Lekeš – Bouška, Hlaváč, Ošmyk, Raiterman, F. Hubáček, Dudák, P. Hošek – Syrovátka, R. Ježek, D. Hubáček, T. Kratochvíl, Pospíchal, Jankovský, Mich. Jelínek, J. Škoda, Mart. Novák, Adamec. Trenéři Štěpán Kadilák st. a Petr Škulina.

24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
24. 04. 2024 Českobudějovický odchovanec Pavel Kantor (32) změnil klubové barvy v rámci slovenské extraligy. Po dvouletém působení v Nových Zámcích se přestěhoval do brankoviště Zvolena.
23. 04. 2024 Zakládající členky reprezentačního týmu žen absolvovaly tradiční setkání, k němuž tentokrát zvolily jihočeskou metropoli. Od pátečního podvečera 19. dubna do nedělního dopoledne 21. dubna si vedle přátelských posezení, exkurze do Budvaru či slavnostního oběda v hotelu Zvon dopřály také veteránské utkání v Hokejovém centru Pouzar, ve kterém tým Bílých porazil Červené 6:0. Čestné vhazování provedl exmistr světa Jaroslav Pouzar. Následovaly ještě dovednostní soutěže, z nichž jednu vyhrála strakonická odchovankyně Zuzana Králová, bývalá útočnice a nyní vynikající masérka.