Mužstvo Tábora nepochodilo u břehu Nisy a ztratilo ve čtvrtfinále 2. ligy také druhý zápas

14.03.2017

Jihočeši bez několika dlouhodobých marodů a také dvou čerstvě zraněných borců z minulého utkání Dominika Točíka a Tomáše Černého nastoupili jen se třemi ortodoxními zadáky, kteří paradoxně chybovali víc, než jejich z nouze přeškolení kolegové, a podepsali se pod inkasovanými góly. Herní převaha nebyla Jihočechům příliš platná a ztratili také druhý zápas v sérii hrané na tři vítězství. Třetí duel se uskuteční na táborském ledě ve čtvrtek 16. března.

Vstup do zápasu byl z pohledu Jihočechů tristní. Na začátku 2. minuty, kdy na hanbě seděl hrající kouč domácích Tomáš Demel, se utrhl jeho spoluhráč Vojtěch Havlas, byl faulovaný a následně otevřel skóre z trestného střílení. Druhý gól dostali „kohouti“ ve 26. minutě, ale dokázali odpovědět po třiceti vteřinách. Na startu třetího dějství proměnili jablonečtí Vlci přesilovku a s hosty začalo být zle. Vyměnili brankáře, jenže domácí ve 46. minutě znovu skórovali v oslabení, když nuceně odpočíval Demel a střílel Havlas.

Hráči Tábora snížili z přesilovky na 2:4, ale při trestu Aleše Krátošky v 54. minutě dostali pátý gól. To jim sebralo vítr z plachet. „Dvě třetiny jsme hráli dobře, měli jsme převahu. Porazili jsme se sami. Vinou zranění nám zůstali jenom tři beci, které musíme doplňovat útočníky. Dva z těch tří dělali strašné chyby, po nichž jsme inkasovali. Útočníci hráli vzadu líp, než obránci,“ zlobil se hlavní kouč Tomáš Matušík. Pro příští utkání hodlají Táborští povolat do obrany svého odchovance Marka Dubna z juniorky pražské Sparty, která vypadla z play off.

2. liga, čtvrtfinále play off, 2. zápas:

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Tábor 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
2. Havlas TS, 26. Babec (Mulač, Pavlů), 41. Pavlů (Bříška, Havlas), 47. Havlas (Nevyhoštěný), 54. Babec (Mulač, Demel) – 26. Vaniš (J. Matušík, R. Pechánek), 50. R. Pechánek (Kellner, Kýhos).
Rozhodčí: Sv. Kopeček, Barek – Potůček, J. Pechánek.
Vyloučení: 12:9.
Využití: 2:1.
V oslabení: 2:0.
Střely na branku: 27:32.
Diváků: 400.
HC Tábor:
Klestil (41. D. Novák) – L. Hlaveš, Tesař, R. Pechánek, Krätzer, Blažek, L. Heršálek, Seidl – Kýhos, Mrkvička, Kellner, Vaniš, J. Matušík, Severa, Krátoška, J. Boháč, J. Březina. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 14. března.
Stav série:
2:0.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.