Mužstvo Strakonic třikrát týdně pracuje na bruslích. Kabina dýchá mládím

10.08.2017

Do plného tréninku na letním ledě vstoupili první srpnový pátek hokejisté A-týmu HC Strakonice, účastníci Krajské ligy, kteří se mohou pochlubit rovněž úspěšnou druholigovou minulostí. Pod vedením nové trenérské dvojice Milan Řehoř – Stanislav Kašpar (první z nich si aktuálně vybírá dovolenou) přeskakují mantinel třikrát týdně a chystají se na přípravné zápasy. Mužstvu se nevyhnuly personální změny a další omlazení díky přísunu domácích juniorů.


STRAKONICE – Tréninkové jednotky v délce hodinu a čtvrt pod střechou Knürr arény si Strakoničtí rozvrhli v rytmu pondělí – středa – pátek. Od následujícího týdne se prostřední trénink posune na čtvrtek. První utkání, které bude mít ryze cvičný charakter, sehraje A-tým proti domácímu staršímu dorostu v neděli 13. srpna od 17 hodin, ostrý zápas ho čeká v sobotu 19. srpna na vlastním ledě proti HC Příbram. Zahraje si také odvetu v Příbrami, představí se v Milevsku a přivítá bavorský Pasov. Generálku před startem Krajské ligy absolvuje 17. září s Vimperkem.    

Strakonický celek se zřejmě bude muset obejít bez služeb dlouholeté opory Marka Klouda. Další obránce Ladislav Gross se neobjeví kvůli pracovním povinnostem v Praze. Brankář David Havelec se přestěhoval do Hluboké nad Vltavou, útočník Jakub Šimoník se vrací do Radomyšle. Pokračování v červenobílém dresu zvažuje zkušený forvard Jan Čadek. Staronovou tváří je naopak Martin Müller, jenž pamatuje druholigovou epochu na strakonickém ledě, po roční pauze se vrací Jan Topinka.

Na Motor bude vyprodáno?

Premiérovou šanci v dospělém hokeji dostane obránce Filip Hanus, který nastupoval v juniorce HC Tábor. Kádr rozšířil i Lukáš Netolička po svém působení v brněnské mládeži a vzhledem ke zrušení Ligy juniorů zaklepalo na dveře strakonických dospěláků několik dalších perspektivních borců z vlastní líhně. Všední hokejové dění u břehu Otavy přeruší duel extraligové Škody Plzeň s prvoligovým Motorem České Budějovice v úterý 22. srpna zasazený do rámce oslav 650 let města Strakonic.

Fanoušci se těší na mimořádný zážitek. Čeká se vyprodaná hala. Pilně se chystají i pořadatelé. „Příjezd ohlásily dvě stovky skalních příznivců z krajské metropole. Snažíme se zorganizovat předprodej vstupenek, aby se nám před pokladnou nevytvořil kilometrový had. Plánujeme také oslovit naši odchovankyni a reprezentační hráčku Terezu Vanišovou, aby se ujala čestného vhazování,“ hlásí strakonický manažer Roman Heimlich a současně oznamuje návrat další reprezentantky Veroniky Bucifalové ze zámoří. Bude hrát za starší dorostence.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
25. 05. 2018 Jihočeská krajská konference ČSLH se koná v českobudějovickém hotelu Malý pivovar v pondělí 28. května od 17 hodin. Na jednání bezprostředně naváže losovací aktiv týkající se soutěží řízených JčKVV ČSLH. Do Krajské ligy mužů se přihlásilo třináct týmů (stejný počet se zúčastnil uplynulého ročníku), do Regionální ligy juniorů podalo přihlášku sedm celků, do Regionální ligy dorostu se hlásí pět družstev. Losovat se budou také žákovské soutěže. Návrh soutěží řízených JčKVV ČSLH pro sezonu 2018 - 19 lze prostudovat v sekci úředních zpráv.
24. 05. 2018 Českobudějovický odchovanec Milan Gulaš (nyní Plzeň) se díky hlasům hokejových expertů ocitl v desítce nejlepších hráčů v tradiční anketě Zlatá hokejka. Závěrečné kolo hlasování se uzavře 11. června po skončení Stanleyova poháru a konečné pořadí top ten se hráči a fanoušci dozví na slavnostním večeru v pražském Foru Karlín 19. června. Pořadí od 11. místa už je známé, ve druhé desítce figurují další tři Jihočeši: 11. Jan Rutta (Písek - Chicago), 13. Tomáš Mertl (Č. Budějovice - Plzeň), 15. Jan Kovář (Písek - Magnitogorsk).
23. 05. 2018 Mužstvo druholigového David Servisu absolvovalo přátelský fotbalový zápas na půdě TJ Nová Ves u Č. Budějovic a dokázalo s premiantem A skupiny I. B. třídy remizovat 4:4. Góly hokejistů dávali Jiří Bárta 2, Jakub Marek a Roman Šulčík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web