Mužstvo David Servisu touží po páté účasti ve finále Krajské ligy. A nechce se tam zastavit

02.09.2015

Jedním z největších favoritů nadcházejícícho ročníku Krajské ligy bude bezesporu českobudějovický HC David Servis. Mužstvo, jehož domovským stánkem je Hokejové centrum Pouzar na okraji jihočeské metropole, se čtyřikrát za sebou probojovalo do finále play off a znovu se chce poprat o nejcennější medaile. Vedení klubu však vzhlíží ještě výš – za postupem do 2. ligy. Odpovídá tomu stabilizace hráčského kádru i realizačního týmu.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ze čtyř finálových účastí vzešel jediný postup do druholigové kvalifikace. Bylo to v sezoně 2013 – 14. O soutěž výš šel nakonec Trutnov. Servismani vnímali křivdu ze strany hokejového svazu, odkud přicházely telefonické příkazy o změnách postupových regulí dokonce i v průběhu kvalifikačního zápasu. Loni v play off Budějovičtí ztratili výhodu prvních utkání na domácím ledě, neboť administrativním zásahem přišli o devět bodů a spadli z konečné první příčky po základní části na pátou.

Trest za neoprávněný start útočníka Františka Mrázka (neukončený limitovaný transfer po návratu z krátkého angažmá v Německu) byl pro tým ze Čtyř Dvorů krutý a podepsal se na jeho výkonech i výsledcích. „Prošli jsme si řadou nepříznivých situací a získali poučení, které vychází i z našich vlastních chyb,“ konstatuje vedoucí týmu Bohumil Lidral, jehož se podařilo udržet ve funkci, přestože se cítil unavený a chtěl skončit. Nepokračuje však jeho dosavadní kolega Václav Baťka.

Realizační tým David Servisu se naopak rozrostl o Milana Šestáka staršího, jenž vedle trénování B-týmu nastupuje do funkce organizačního pracovníka. Na podobné pozici zůstává Josef Fleischmann, ekonomem je i nadále Karel Šnajdr. Podstatná změna nastala na střídačce, kde v rovnocenné trenérské dvojici s Jiřím Fedurem (v úvodu sezony si bude odpykávat distanc z loňského play off) bude místo Romana Fouska působit Rudolf Suchánek starší.

Chystají překvapení

Fanoušci však pozorněji sledují změny v hráčském kádru. Odešel jeden klíčových beků František Bombic (nyní kondiční trenér Motoru) a zatím chybí z rodinných důvodů také další zkušený obránce Ondřej Cikán. V sestavě nebude ani forvard František Mrázek, jenž si koncem srpna zahrál na rozloučenou první třetinu přípravného utkání s Českým Krumlovem a zamířil do bavorského Pasova.

Na uvolněná místa přišly zajímavé posily. Hvězdou mezi nimi je juniorský mistr světa z roku 2000, budějovický odchovanec Josef Jindra (hostování z Mladé Boleslavi). Do obranné linie se k němu přiřadí i Petr Zich (loni Jindřichův Hradec). V útoku se objeví výborný bruslař Milan Šesták mladší, jenž loni a ještě letos v letní přípravě nosil dres hradeckého Vajgaru. Předtím působil v zámoří. Naskočí také Jan Trummer mladší, který dosud hrál 1. ligu za Motor. Všichni jsou budějovickými odchovanci.

Před prvním mistrovským utkáním Krajské ligy, které David Servis sehraje 19. září doma s Vimperkem, chce vedení klubu doladit ještě jeden příchod. „Bude to překvapení. Jméno zatím neprozradíme, ale troufám si říct, že ruka už je v rukávu,“ usmívá se Jiří Fedur, jenž po finále play off  dostal od krajské disciplinárky trest vykonávat všechny funkce na střídačce až do 31. prosince 2015. „Zúčastňuji se tréninků a všeho dění a zařizování v klubu. Při zápasech budu na tribuně. Ruda Suchánek to odkaučuje,“ říká stručně Fedur.

Nebrání se postupu

Dlouholetý kormidelnik servismanů, jemuž se při finále play off v Písku vymstila návštěva střídačky, na níž měl tehdy zakázaný přístup, prožil zklamání v úvodu letní přípravy. Proti tradici ji neodstartovalo soustředění na Lipně. „Nedali jsme dohromady dostatečný počet hráčů a nejeli jsme nikam. S majitelem klubu Jaroslavem Davidem nás to hodně mrzelo, ale na druhou stranu musíme vzít v úvahu, že děláme amatérský hokej a kluci mají svá zaměstnání a rodiny,“ vysvětluje.

Hráčský kádr – bohužel, nekompletní – se přes léto scházel k suché přípravě dvakrát týdně v areálu SKP České Budějovice. „Měli jsme k dispozici hřiště a tělocvičnu. Chceme poděkovat lidem z SKP, že nám to umožnili,“ doplňuje Jiří Fedur, jehož svěřenci šli na led až koncem srpna a po dvou trénincích porazili doma Český Krumlov 7:5. Pokračují v rytmu tréninků úterý – čtvrtek a 12. září si zajedou k odvetě do Krumlova.

Do soutěže možná nepůjdou hráči David Servisu nadupaní, ale zato budou hladoví po hokeji. „Věřím, že kluci udělají maximum a když se to povede, zahrají si druhou ligu. Rozhodně se nebráníme postupu. Uvítali bychom spolupráci s Motorem, odkud by k nám mohli chodit mládežníci. Chceme jim nabídnout druhou ligu doma, aby nemuseli dojíždět do jiných týmů v kraji nebo i mimo kraj,“ uzavírá Jiří Fedur.

Širší kádr HC David Servis před sezonou 2015 – 16:

Brankáři: Jaroslav Jágr ml., Tomáš Vojta, Daniel Kavka
Obránci: Lukáš Chaloupka, Lukáš Vomela, Josef Jindra, Petr Zich, Jakub Zíka, Tomáš Tupý, Michal Mrázek, Zdeněk Brus, Ondřej Cikán (?)
Útočníci: Daniel Mikeš, Rudolf Suchánek ml., David Nedorost, Jaroslav Korbela ml., Jiří Hanzal, Roman Šulčík, David Janda, Lukáš Sumerauer, Dalibor Mikeš, Milan Šesták ml., Daniel Pražák, Petr Fleischmann, Milan Michel.

Ladislav Lhota

 


Krátké zprávy
26. 02. 2020 Pozoruhodný rekord se zrodil při retro utkání Motor versus Litoměřice, kde se obecenstvu Budvar arény představila osmička hráčů, kteří hráli za budějovický Slavoj v sezoně 1959-60. Byl mezi nimi také Jaroslav Fleischmann (jeho vnuk Tomáš se prosadil v zámořské NHL a české reprezentaci), jenž roku 1960 opustil rodnou jihočeskou metropoli a hokejová kariéra ho zavedla přes Hodonín do Kopřivnice. Tam se usadil natrvalo. Zmíněný duel mezi Motorem a Litoměřicemi byl první od roku 1960, který Jaroslav Fleischmann sledoval na českobudějovickém zimním stadionu. Pauza trvala bez pár měsíců rovných šedesát let.
25. 02. 2020 Nejlepší střelci po skončení základní části Krajské ligy mužů (22. kol): 1. Martin Hraňo (Soběslav) 26 gólů, 2. Bohumil Svoboda (Pelhřimov) 25, 3. Josef Krcho (Č. Krumlov) 25, 4. Josef Vlk (Radomyšl) 22, 5. Martin Hadrava (Pelhřimov) 17, 6. Martin Klimeš (Veselí) 17, 7. Petr Votápek (Pelhřimov) 17, 8. Tomáš Dvořák (Humpolec) 16, 9. Frederic Hakl (Č. Krumlov) 15, 10. Marek Hadrava (Pelhřimov) 14. V případě stejného počtu gólů rozhodovalo o pořadí postavení hráče v kanadském bodování, případně počet odehraných zápasů.
24. 02. 2020 Extraliga juniorů, skupina Západ, 38. kolo: IHC Králové Písek - BK Havlíčkův Brod 5:4 v prodl. (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0). Góly a nahrávky vítězného celku: 17. Egert (Petřík, M. Přibyl), 24. Krýner (Jan Karbulka, M. Novotný), 50. Egert (Jan Karbulka, M. Šafář), 52. Cibuzar (Jan Karbulka, Krýner), 63. Petřík (Egert, Krýner).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web