Mužstvo David Servisu touží po páté účasti ve finále Krajské ligy. A nechce se tam zastavit

02.09.2015

Jedním z největších favoritů nadcházejícícho ročníku Krajské ligy bude bezesporu českobudějovický HC David Servis. Mužstvo, jehož domovským stánkem je Hokejové centrum Pouzar na okraji jihočeské metropole, se čtyřikrát za sebou probojovalo do finále play off a znovu se chce poprat o nejcennější medaile. Vedení klubu však vzhlíží ještě výš – za postupem do 2. ligy. Odpovídá tomu stabilizace hráčského kádru i realizačního týmu.


ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ze čtyř finálových účastí vzešel jediný postup do druholigové kvalifikace. Bylo to v sezoně 2013 – 14. O soutěž výš šel nakonec Trutnov. Servismani vnímali křivdu ze strany hokejového svazu, odkud přicházely telefonické příkazy o změnách postupových regulí dokonce i v průběhu kvalifikačního zápasu. Loni v play off Budějovičtí ztratili výhodu prvních utkání na domácím ledě, neboť administrativním zásahem přišli o devět bodů a spadli z konečné první příčky po základní části na pátou.

Trest za neoprávněný start útočníka Františka Mrázka (neukončený limitovaný transfer po návratu z krátkého angažmá v Německu) byl pro tým ze Čtyř Dvorů krutý a podepsal se na jeho výkonech i výsledcích. „Prošli jsme si řadou nepříznivých situací a získali poučení, které vychází i z našich vlastních chyb,“ konstatuje vedoucí týmu Bohumil Lidral, jehož se podařilo udržet ve funkci, přestože se cítil unavený a chtěl skončit. Nepokračuje však jeho dosavadní kolega Václav Baťka.

Realizační tým David Servisu se naopak rozrostl o Milana Šestáka staršího, jenž vedle trénování B-týmu nastupuje do funkce organizačního pracovníka. Na podobné pozici zůstává Josef Fleischmann, ekonomem je i nadále Karel Šnajdr. Podstatná změna nastala na střídačce, kde v rovnocenné trenérské dvojici s Jiřím Fedurem (v úvodu sezony si bude odpykávat distanc z loňského play off) bude místo Romana Fouska působit Rudolf Suchánek starší.

Chystají překvapení

Fanoušci však pozorněji sledují změny v hráčském kádru. Odešel jeden klíčových beků František Bombic (nyní kondiční trenér Motoru) a zatím chybí z rodinných důvodů také další zkušený obránce Ondřej Cikán. V sestavě nebude ani forvard František Mrázek, jenž si koncem srpna zahrál na rozloučenou první třetinu přípravného utkání s Českým Krumlovem a zamířil do bavorského Pasova.

Na uvolněná místa přišly zajímavé posily. Hvězdou mezi nimi je juniorský mistr světa z roku 2000, budějovický odchovanec Josef Jindra (hostování z Mladé Boleslavi). Do obranné linie se k němu přiřadí i Petr Zich (loni Jindřichův Hradec). V útoku se objeví výborný bruslař Milan Šesták mladší, jenž loni a ještě letos v letní přípravě nosil dres hradeckého Vajgaru. Předtím působil v zámoří. Naskočí také Jan Trummer mladší, který dosud hrál 1. ligu za Motor. Všichni jsou budějovickými odchovanci.

Před prvním mistrovským utkáním Krajské ligy, které David Servis sehraje 19. září doma s Vimperkem, chce vedení klubu doladit ještě jeden příchod. „Bude to překvapení. Jméno zatím neprozradíme, ale troufám si říct, že ruka už je v rukávu,“ usmívá se Jiří Fedur, jenž po finále play off  dostal od krajské disciplinárky trest vykonávat všechny funkce na střídačce až do 31. prosince 2015. „Zúčastňuji se tréninků a všeho dění a zařizování v klubu. Při zápasech budu na tribuně. Ruda Suchánek to odkaučuje,“ říká stručně Fedur.

Nebrání se postupu

Dlouholetý kormidelnik servismanů, jemuž se při finále play off v Písku vymstila návštěva střídačky, na níž měl tehdy zakázaný přístup, prožil zklamání v úvodu letní přípravy. Proti tradici ji neodstartovalo soustředění na Lipně. „Nedali jsme dohromady dostatečný počet hráčů a nejeli jsme nikam. S majitelem klubu Jaroslavem Davidem nás to hodně mrzelo, ale na druhou stranu musíme vzít v úvahu, že děláme amatérský hokej a kluci mají svá zaměstnání a rodiny,“ vysvětluje.

Hráčský kádr – bohužel, nekompletní – se přes léto scházel k suché přípravě dvakrát týdně v areálu SKP České Budějovice. „Měli jsme k dispozici hřiště a tělocvičnu. Chceme poděkovat lidem z SKP, že nám to umožnili,“ doplňuje Jiří Fedur, jehož svěřenci šli na led až koncem srpna a po dvou trénincích porazili doma Český Krumlov 7:5. Pokračují v rytmu tréninků úterý – čtvrtek a 12. září si zajedou k odvetě do Krumlova.

Do soutěže možná nepůjdou hráči David Servisu nadupaní, ale zato budou hladoví po hokeji. „Věřím, že kluci udělají maximum a když se to povede, zahrají si druhou ligu. Rozhodně se nebráníme postupu. Uvítali bychom spolupráci s Motorem, odkud by k nám mohli chodit mládežníci. Chceme jim nabídnout druhou ligu doma, aby nemuseli dojíždět do jiných týmů v kraji nebo i mimo kraj,“ uzavírá Jiří Fedur.

Širší kádr HC David Servis před sezonou 2015 – 16:

Brankáři: Jaroslav Jágr ml., Tomáš Vojta, Daniel Kavka
Obránci: Lukáš Chaloupka, Lukáš Vomela, Josef Jindra, Petr Zich, Jakub Zíka, Tomáš Tupý, Michal Mrázek, Zdeněk Brus, Ondřej Cikán (?)
Útočníci: Daniel Mikeš, Rudolf Suchánek ml., David Nedorost, Jaroslav Korbela ml., Jiří Hanzal, Roman Šulčík, David Janda, Lukáš Sumerauer, Dalibor Mikeš, Milan Šesták ml., Daniel Pražák, Petr Fleischmann, Milan Michel.

Ladislav Lhota

 


Krátké zprávy
26. 04. 2018 Na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci se v sobotu 28. dubna od 18.30 hodin uskuteční benefiční zápas vybraných týmů domácího Vajgaru a HC Milevsko. Akci nazvanou Hokejem pro Tupku pořádají Vajgarfans ve prospěch nemocného beka Tomáše Tupého, jenž nosil dres Vajgaru v sezoně 2003 - 2004 a období 2009 až 2014. Do loňska nastupoval za HC Vimperk. Na straně domácích se v exhibici představí mj. Jaroslav Jágr ml., Milan Němec, Robert Procházka, Luboš Voříšek, Zdeněk Ondřej, Milan Kostourek či Jaroslav Kocar, za Milevsko přislíbili účast Šimon Hrubec, Bohumil Jank (oba čerstvě stříbrní v extralize s Třincem), Michael Panec, Michal Štych, Stanislav Polodna či Emil Švec ml.
25. 04. 2018 Obránci Peter Frühauf a Lukáš Bohunický, kteří v nedávné minulosti prošli extraligovým resp. prvoligovým klubem v Českých Budějovicích, aktuálně spolu pomohli vybojovat extraligové stříbro na Slovensku pro Duklu Trenčín.
24. 04. 2018 Trojnásobné jihočeské zastoupení měl druhý ročník exhibičního souboje reprezentačních veteránek, ve kterém na Zimním stadionu v Berouně zvítězily Bílé nad Červenými 8:4 (první duel před rokem v Litvínově skončil 7:7). Za vítězky na berounském ledě dvakrát skórovala strakonická forvardka Zuzana Králová a v obraně nastoupila českobudějovická Hana Kubešová (původem z Litvínova), která je hlavní organizárokou akce. V obranné linii Červených se představila českobudějovická Lucie Heindlová.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web