Motor zvládl nelehkou úlohu favorita a vstoupil do WSM ligy vítězstvím v Litoměřicích

09.09.2017

Den po startu Tipsposrt extraligy, v níž stále chybí jihočeský zástupce, roztočila první kolo také WSM 1. liga s ostře sledovaným týmem budějovického Motoru, náležícím mezi horké favority. Nelehkou a zodpovědnou roli naštěstí zvládl a díky výsledku 5:2 na litoměřickém ledě si připsal první tři body do tabulky. Doma se svěřenci trenérů Stavjani, Štrby a Bombice představí ve 2. kole ve středu 13. září, kdy přivítají pražskou Slavii.


LITOMĚŘICE – Hosté bez brankáře Petra Kváči dlícího na kempu Colorada otevřeli skóre v přesilovce zásluhou Martina Nováka. Brzy však srovnal Filip Jirásek. Celek Motoru potom přežil dvojnásobné oslabení a ve druhé části získal znovu vedení Filip Vlček. Z vyrovnání Ondřeje Smetany ve 42. minutě se radovali Severočeši jen krátce, jejich soupeř zvrátil zápas třemi góly. V závěru se porvali Aleš Pavlas a Filip Novák. „Předvedli jsme parádní výkon. Absolutně mu neodpovídá výsledek,“ uvedl litoměřický kouč Miloš Říha ml. „Ve třetí třetině jsme domácí přehráli a zvítězili zaslouženě,“ konstatoval Antonín Stavjaňa.   

Druhá nejvyšší soutěž odstartovala s řadou novinek včetně změny hracího systému. Z WSM 1. ligy nikdo nesestupuje, aby vznikl větší prostor pro mladé hokejisty. Neuskuteční se předkolo, do play off jde pouze osm týmů. Pro zbylou šestici skončí sezona po základní části. Do 10. prosince mohou týmy do zápasu nasadit maximálně dvacet hráčů  – dva brankáře, sedmnáct mužů bez věkového omezení a jednoho juniora. Od 11. prosince se počet míst v sestavě zvýší na jednadvacet. 

Všechna utkání odřídí čtyři soudci. Statistický servis ve WSM 1. lize bude stejný jako v Tipsport extralize, tudíž nejmodernější v Evropě. Bude sledovat čas na ledě, zblokované střely, vyhraná vhazování, ale i Corsi statistiku převzatou z NHL. Pro zajímavost, prvním skórujícím Jihočechem v novém ročníku nebyl nikdo z Motoru, ale písecký odchovanec Lukáš Volf v barvách Ústí nad Labem, jenž se trefil na začátku utkání ve Vsetíně.

WSM 1. liga, 1. kolo:

HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Góly a nahrávky:
14. Jirásek (Pavlas, Jeřábek), 42. Smetana (Pavlas, Kalla) – 7. M. Novák (Kutlák, P. Pýcha ml.), 36. F. Vlček (M. Čermák), 47. F. Vlček (Pavlin, V. Nedorost), 53. V. Nedorost (M. Čermák, P. Pýcha ml.), 54. Galamboš (M. Novák).
Rozhodčí: Zubzanda, Mich. Kostourek – Coubal, O. Kokrment.
Vyloučení: 8:10, navíc F. Novák (Motor) 10 minut.
Využití: 1:1.
Diváků: 1 120.
ČEZ Motor: D. Gába – Fillman, F. Novák, Kutlák, R. Vráblík, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, F. Vlček, V. Nedorost, Crowder, Galamboš, M. Novák, Dostálek, Pajić, M. Heřman, Šulek, Káník, Marcel. Trenéři Antonín Stavjaňa, Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 9. září.

(red)


Krátké zprávy
20. 04. 2018 Českobudějovický obránce Vojtěch Doktor byl v sestavě reprezentačního týmu osmnáctiletých, který na úvod světového šampionátu této věkové kategorie v ruském Čeljabinsku podlehl Slovákům 2:5.
19. 04. 2018 Vedení prvoligového Motoru nechce zveřejňovat jména hráčských posil před 1. květnem, než dojde k zaregistrování smluvních dokumentů. Na veřejnost však již pronikly indicie o možném návratu dvaatřicetiletého obránce René Vydareného, jenž ukončil angažmá v extraligovém Hradci Králové. Spolu s bývalým slovenským reprezentantem se rozloučil na východě Čech i exbudějovický útočník Jiří Šimánek.
18. 04. 2018 Českobudějovický odchovanec Roman Horák zůstává nadále jediným Jihočechem v širším kádru reprezentačního A-týmu, který se připravuje na květnové MS v Dánsku. Nejbližší akcí jsou Carlson Hockey Games v Pardubicích, následují Sweden Hockey Games ve Stockholmu a Södertaljë.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web