Motor zvládl nelehkou úlohu favorita a vstoupil do WSM ligy vítězstvím v Litoměřicích

09.09.2017

Den po startu Tipsposrt extraligy, v níž stále chybí jihočeský zástupce, roztočila první kolo také WSM 1. liga s ostře sledovaným týmem budějovického Motoru, náležícím mezi horké favority. Nelehkou a zodpovědnou roli naštěstí zvládl a díky výsledku 5:2 na litoměřickém ledě si připsal první tři body do tabulky. Doma se svěřenci trenérů Stavjani, Štrby a Bombice představí ve 2. kole ve středu 13. září, kdy přivítají pražskou Slavii.


LITOMĚŘICE – Hosté bez brankáře Petra Kváči dlícího na kempu Colorada otevřeli skóre v přesilovce zásluhou Martina Nováka. Brzy však srovnal Filip Jirásek. Celek Motoru potom přežil dvojnásobné oslabení a ve druhé části získal znovu vedení Filip Vlček. Z vyrovnání Ondřeje Smetany ve 42. minutě se radovali Severočeši jen krátce, jejich soupeř zvrátil zápas třemi góly. V závěru se porvali Aleš Pavlas a Filip Novák. „Předvedli jsme parádní výkon. Absolutně mu neodpovídá výsledek,“ uvedl litoměřický kouč Miloš Říha ml. „Ve třetí třetině jsme domácí přehráli a zvítězili zaslouženě,“ konstatoval Antonín Stavjaňa.   

Druhá nejvyšší soutěž odstartovala s řadou novinek včetně změny hracího systému. Z WSM 1. ligy nikdo nesestupuje, aby vznikl větší prostor pro mladé hokejisty. Neuskuteční se předkolo, do play off jde pouze osm týmů. Pro zbylou šestici skončí sezona po základní části. Do 10. prosince mohou týmy do zápasu nasadit maximálně dvacet hráčů  – dva brankáře, sedmnáct mužů bez věkového omezení a jednoho juniora. Od 11. prosince se počet míst v sestavě zvýší na jednadvacet. 

Všechna utkání odřídí čtyři soudci. Statistický servis ve WSM 1. lize bude stejný jako v Tipsport extralize, tudíž nejmodernější v Evropě. Bude sledovat čas na ledě, zblokované střely, vyhraná vhazování, ale i Corsi statistiku převzatou z NHL. Pro zajímavost, prvním skórujícím Jihočechem v novém ročníku nebyl nikdo z Motoru, ale písecký odchovanec Lukáš Volf v barvách Ústí nad Labem, jenž se trefil na začátku utkání ve Vsetíně.

WSM 1. liga, 1. kolo:

HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Góly a nahrávky:
14. Jirásek (Pavlas, Jeřábek), 42. Smetana (Pavlas, Kalla) – 7. M. Novák (Kutlák, P. Pýcha ml.), 36. F. Vlček (M. Čermák), 47. F. Vlček (Pavlin, V. Nedorost), 53. V. Nedorost (M. Čermák, P. Pýcha ml.), 54. Galamboš (M. Novák).
Rozhodčí: Zubzanda, Mich. Kostourek – Coubal, O. Kokrment.
Vyloučení: 8:10, navíc F. Novák (Motor) 10 minut.
Využití: 1:1.
Diváků: 1 120.
ČEZ Motor: D. Gába – Fillman, F. Novák, Kutlák, R. Vráblík, Pavlin, P. Pýcha ml. – M. Čermák, F. Vlček, V. Nedorost, Crowder, Galamboš, M. Novák, Dostálek, Pajić, M. Heřman, Šulek, Káník, Marcel. Trenéři Antonín Stavjaňa, Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 9. září.

(red)


Krátké zprávy
22. 09. 2017 Pokutu ve výši šest tisíc korun, kterou svazová disciplinárka vyměřila prvoligovému ČEZ Motor Č. Budějovice za užití pyrotechniky jihočeskými fanoušky po utkání v Litoměřicích, se rozhodli uhradit v plné výši sami fanoušci. Vydali k tomu písemné prohlášení, ve kterém ujišťují, že smyslem jejich povzbuzování není poškodit klub.
21. 09. 2017 Slovenský extraligový klub MHK Žilina podle svého chvályhodného zvyku na startu nové sezony zveřejnil platy jednotlivých hráčů. V kádru figuruje i trojlístek borců, kteří prošli ligovou šatnou v Českých Budějovicích. Jejich měsíční gáže aktuálně dosahuje následující výše: Tomáš Harant 2 644 eur, Michal Švihálek 2 500 eur a Emil Švec 1 000 eur.
21. 09. 2017 Českobudějovický gólman Jiří Patera se neprosadil do A-týmu Vegas Golden Knigts, který je nováčkem zámořské NHL. Odchovanec pražské Slavie, jenž loni chytal za juniorku Motoru, absolvoval se Zlatými Rytíři pouze jedno přípravné utkání jako náhradník na střídačce a klub ho odeslal do juniorské USHL, kde Patera oblékne dres týmu Cedar Rapids.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web