Motor vykročí na led také s juniory, mladými krajánky a pěticí hráčů na zkoušku

16.07.2020


Závěr třetího červencového týdne vnesl zvýšený ruch do Budvar arény, kde členy širšího kádru extraligového Motoru po individuální letní přípravě čekaly testy fyzické připravenosti a dobrovolné tréninky na ledě. V pondělí 20. července si trenéři Václav Prospal s Alešem Totterem vezmou na povel pořádně našlapanou rotu více než čtyřiceti hokejistů, kteří mezi sebou zabojují o místo v sestavě. Vedle hráčů se smlouvami se objeví junioři, mladí krajánci a pětice borců na try out.


Č. BUDĚJOVICE – Systém try outů se osvědčil v předešlých sezonách. Pokračování má logiku. Vedle již avizovaného odchovance Lukáše Vopelky (24) se na jihu Čech budou ucházet o angažmá další čtyři borci. Bratři Malo Ville (25) a Gabin Ville (22) pocházejí z francouzského zimního střediska Chamonix. Hrával tam i jejich otec Christophe Ville, účastník třech olympijských turnajů. Jeho synové, také reprezentanti, zatím spojovali kariéru hlavně s Finskem. Gabin v uplynulém ročníku hrál druhou finskou ligu za Kokkolan Hermes (42 zápasů, 24 kanadských bodů), Malo se vrátil z Rovaniemi do Chamonix (39 zápasů, 33 kanadských bodů v nejvyšší francouzské soutěži).

Zkoušku podstoupí rovněž zlínský odchovanec Pavel Klhůfek (28), jenž si zahrál extraligu za mateřský klub, pražskou Slavii a Piráty Chomutov, prošel nadnárodní soutěží EBEL a loni nastupoval za východoslovenské Košice (53 zápasů, 23 kanadských bodů). Stejně jako tři před ním jmenovaní nastupuje v útoku. Aspirantem do obranných řad Motoru je ústecký rodák Marek Baránek (25), jenž absolvoval pět extraligových sezon v barvách Litvínova (loni 34 zápasů, 5 kanadských bodů). Další zkušenosti si odnesl z angažmá v Karlových Varech. Z domácích juniorů se zapojí brankář Marek Dvořák, obránce Jiří Remta nebo útočník Matouš Hrubec.

V přípravě s áčkem Motoru nebudou chybět nedávné juniorské posily z Chomutova, obránce Dominik Vaněk a útočník Vojtěch Bárta. Nepřehledná situace zámořských soutěží vehnala do přípravy další mladíky. Gólman Jiří Patera patří týmu NHL Vegas Golden Knights, ale potit se bude v Motoru, který drží jeho evropská práva. Doma začne i forvard Jáchym Kondelík z Nashville Predators. Opačný problém trápí beka Conora Allena, který musí pokračovat v tréninku za oceánem, protože zatím nemá možnost dorazit z USA. Na českém jihu zatím prodlévá i trojice dorosteneckých mistrů republiky z roku 2018, obránce Šimon Kubíček a útočníci Matěj Toman s Pavlem Novákem.

(red, tzm)

Kádr ČEZ Motor pro přípravu na ledě:

Brankáři: Marek Dvořák, Marek Čiliak, Jiří Patera, Jan Strmeň
Obránci: Conor Allen, Marek Baránek, Ondřej Kachyňa, Šimon Kubíček, Ivan Lytvynov, Niklas Pavel, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Jiří Remta, Ondřej Slováček, Jakub Suchánek, Václav Svach, Dominik Vaněk, René Vydarený
Útočníci: Vojtěch Bárta, Martin Beránek, Jakub Čížek, Zdeněk Doležal, David Gilbert, Miroslav Holec, Matouš Hrubec, Vít Christov, Miroslav Indrák, Vít Jonák, Václav Karabáček, Pavel Klhůfek, Jáchym Kondelík, Albert Michnáč, Martin Novák, Pavel Novák, Radek Prokeš, Roman Přibyl, Adam Raška, Matěj Toman, Matouš Venkrbec, Gabin Ville, Malo Ville, Lukáš Vopelka, Daniel Voženílek


Krátké zprávy
18. 09. 2020 Vedení HC Vimperk krátce před startem Krajské ligy mužů získalo posilu. Do týmu přichází třicetiletý vimperský odchovanec Jaroslav Šaršok, univerzální hráč schopný nastupovat v obraně i útoku. Loňskou sezonu zahájil v barvách druholigového Písku, zbytek strávil na německém ledě. Během kariéry prošel řadou klubů od mládeže Motoru přes Tatranské Vlky Poprad a jejich tehdejší áčko v KHL po týmy ve Švédsku, Maďarsku, Polsku či Anglii.
18. 09. 2020 Jihočeská krajská disciplinárka potrestala klub HC Vajgar Jindřichův Hradec za odhlášení A-týmu z Krajské ligy mužů finančním postihem ve výši pět tisíc korun, za odhlášení týmu ze soutěže 5. tříd finančním postihem ve výši dva tisíce korun. Složené startovné se v těchto případech nevrací v souladu s článkem 206 SDŘ.
18. 09. 2020 Disciplinární komise Českého hokeje pod vedením Viktora Ujčíka řešila dvě provinění budějovického forvarda Víta Christova v utkání 1. kola extraligy proti Hradci Králové. Trest na 5 minut + do konce za podkopnutí protihráče uznala komise jako adekvátní a ukončila další řízení v tomto bodu. Naopak vulgární urážky, které Vít Christov adresoval hlavnímu rozhodčímu po inkasování výše uvedeného trestu, ohodnotila disciplinárka pokutou ve výši pět tisíc korun.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Retrogalerie