Motor sledge padl ve Studénce i ve Zlíně. Skončil sedmý a v play out narazí na Olomouc

24.01.2017

Česká sledge hokejová liga uzavřela základní část posledním víkendovým dvoukolem, ve kterém pět týmů do posledního okamžiku bojovalo o čtyři místa v play off, zatímco tři zbývající celky se dávno smířily s účastí v play out. Budějovický Motor sledge patřil do druhé skupiny. Ve Studénce a Zlíně neměl teoreticky co ztratit. Přesto ztratil. Dvě porážky ho srazily ze šestého místa na sedmou příčku horším skóre za Olomoucké Kohouty, s nimiž se utká v první sérii play out.


STUDÉNKA / ZLÍN – Sobotní duel ve Studénce byl veledůležitý pro domácí tým, který se stal překvapivou štikou letošního ročníku a patřil ke zmíněným pěti kandidátům na play off. Přestože Moravané nebyli kompletní, dokázali s jistotou splnit svůj cíl a naplno bodovat. Jejich údernou silou byl tandem Sylvester Flis (někdejší americký reprezentant) – Erik Fojtík (současný český reprezentant). Dohromady nasbíral dvanáct kanadských bodů. „Tihle dva nás prakticky zničili,“ měl jasno vedoucí jihočeského týmu Michal Havelka.

Studénku zdobila větší aktivita a útoky se valily na budějovickou branku jeden za druhým. Osm kotoučů za zády gólmana Davida Švece vyjádřilo převahu domácího celku, ale také hosté se dokázali třikrát trefit. „Z minima jsme vytěžili maximum,“ poukázal Michal Havelka na skutečnost, že Motor si vytvořil jen hrstku příležitostí. Citelně byla znát absence nejlepšího střelce Sandra Kalegerise, chyběly i další rakouské posily získané před sezonou. Naopak teprve ke druhému víkendu nastoupil Kai Habeler a podílel se na dvou gólech.

Zlepšili obranu, ale neskórovali

Proti obhájci posledních dvou mistrovských titulů ve Zlíně neměli Jihočeši moc velkou naději na úspěch, přesto brali relativně přijatelný výsledek. Valaši byli jasně lepší, což dokazuje nejen závěrečné skóre 5:0, ale také statistika střelby nebo úspěšnosti na buly připojená pod textem. „Odehráli jsme lepší zápas, než ve Studénce. Zlepšili jsme hlavně obranu. Gólman Michael Ossmitz byl po zásluze vyhlášený naším nejlepším hráčem. Zato v útoku jsme působili neškodně a zmohli se jen na pár propagačních střel,“ přiznal Michal Havelka. 

Do play off se vedle Zlína, který vyhrál základní část s dvaatřiceti body, kvalifikovali o jeden bod druzí karlovarští Žraloci, o další bod třetí pardubičtí Mustangové a se ztrátou bodu čtvrtá Sparta Praha po rozhodujícím nedělním vítězství 1:0 ve Studénce. Semifinálové dvojice vytvoří Zlín a Sparta resp. Karlovy Vary a Pardubice. Série best of two začínají na ledě hůře umístěného celku v sobotu 6. února. O dva týdny později budou hrát doma Zlín a Vary, případný třetí zápas se uskuteční následující den znovu u nich. Stejný systém má play out. Jihočeši začnou doma s Olomoucí, Studénka s Litvínovem.

E. P. C. Management Česká sledge hokejová liga, 13. a 14. kolo:

HC KES Studénka – Motor sledge Č. Budějovice 8:3 (3:1, 1:1, 4:1)
Góly a nahrávky:
5. Flis (Staněk), 6. Flis (Mlčák), 13. Fojtík (Flis), 24. Filipowski (Flis), 31. Flis (Fojtík), 35. Fojtík (Flis), 39. Flis (Staněk), 42. Flis (Mlčák) – 13. Klíma (Habeler), 18. Rumplík, 45. Habeler (David).
Rozhodčí: Moravec, Dahel.
Vyloučení: 0:1.
Využití: 0:0.
Diváků:
27.
Motor sledge: Švec – Rumplík, Ebendorfer, Schichler – Klíma, David, Habeler, Jos. Dvořák. Trenér Jan Janda. Vedoucí Michal Havelka.
Hráno ve Studénce, 21. ledna 2017.

SHK LAPP Zlín – Motor sledge Č. Budějovice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Góly a nahrávky:
7. Šafránek (Z. Hábl, Stodůlka), 14. D. Hábl (Stodůlka, Z. Hábl), 21. Z. Hábl (Palát), 33. Rauš (Palát), 38. Ligda (Z. Hábl).
Rozhodčí: Pospíšil, Wesley.
Vyloučení: 0:0.
Střely na branku: 38:5.
Vyhraná buly: 20:0.
Diváků: 30.
Motor sledge: Ossmitz – Rumplík, Ebendorfer, Schichler – Klíma, David, Habeler, Jos. Dvořák. Trenér Jan Janda. Vedoucí Michal Havelka.
Hráno ve Zlíně, 22. ledna 2017.

Příští utkání:

Play out, 1. série:
sobota 4. února
Motor sledge Č. Budějovice – SOHO Olomoučtí Kohouti
Sobota 18. února
SOHO Olomoučtí Kohouti – Motor sledge Č. Budějovice
Neděle 19. února (případný 3. zápas)
SOHO Olomoučtí Kohouti – Motor sledge Č. Budějovice

Ladislav LhotaKrátké zprávy
18. 07. 2018 V Domově pro seniory v jihočeské Kaplici se dnes dožil devadesáti osmi let Václav Lenc, jenž od roku 1941 do roku 1958 hrával ligovou soutěž za českobvudějovický AC Stadion, posléze přejmenovaný na Slavoj, předchůdce pozdějšího Motoru. Střídavě nastupoval také za SK Meteor, se kterým dvakrát absolvoval kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Výborně si počínal i jako fotbalista.
17. 07. 2018 Strakonická Tereza Vanišová je součástí ženského reprezentačního týmu, který aktuálně bojuje na mistrovství světa v in line hokeji v italském Asiagu. Turnaj vyvrcholí 21. července. Kam dokráčejí Češky, na jejichž hokejkách v závěrečném utkání základní skupiny ztroskotal i obhájce titulu, celek USA (výsledek 5:1) ?
16. 07. 2018 Po týdnu seznamování s prázdninovým ledem pod střechou Hokejového centra Pouzar se prvoligový Motor od pondělí 15. července přesunul na hlavní plochu Budvar arény a zahájil třítýdenní cyklus dopoledních intenzivních tréninků. Trenéři Václav Prospal, Aleš Totter, František Bombic a Stanislav Hrubec si rozdělili tým na dvě skupiny, první pracuje od 10 do 11 hodin, druhá v čase 11.15 - 12.15. Každou středu se pro zpestření uskuteční minizápas. Kádr se v úvodní den sešel kompletní s výjimkou zraněného obránce Vojtěcha Doktora a veterána Roka Pajiće, který se připojí příští týden. Naskočil již také Jiří Šimánek a Cody Bradley, pohostinsky trénují zámořští krajánci Lukáš Sedlák či Jáchym Kondelík.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Videogalerie Ikona pro váš web