Motor skončil na kolenou i v Kladně. Šance na postup do baráže se scvrkly na minimum

17.03.2018

Podobně jako v předchozím utkání na ledě Budvar arény, také mezi kladenskými mantinely Jihočeši bleskově vedli. Kladenský tým ale do první přestávky otočil stav, poté zvýšil náskok a dostal situaci pod kontrolu. Na každé straně padlo ještě po jednom gólu, hosté marně zkoušeli power play. Rytíři v semifinálové sérii play off WSM 1. ligy upevnili vedení na celkových 3:0 a jediná výhra je může posunout do baráže o extraligu. Naopak šance Motoru se scvrkly na minimum.

KLADNO – Do obranných řad budějovického týmu naskočil po překonání zdravotních trablů Roman Vráblík a nahradil distancovaného Jiřího Kučného. V útoku se objevil bojovník Martin Novák místo nevýrazného Richarda Nejezchleba. Po devětadvaceti vteřinách hry rozjásali hráči Motoru početnou skupinu fanoušků, kteří je přijeli podpořit na kladenský stadion, když Vít Jonák zblízka úspěšně doklepl kotouč do odkryté klece po nahození Filipa Nováka. Jenže v 7. minutě z úniku srovnal domácí kapitán David Tůma a tentýž hráč o deset minut později otočil stav s nešťastným přispěním Žigy Pavlina.

Na začátku druhé části Matěj Pekr tečoval střelu David Šticha a hosté poněkud rezignovali. Naději jim vrátil korigující trefou po buly Miloslav Čermák a následně je podržel Petr Kváča, když ve 35. minutě kryl trestné střílení Davida Tůmy. Necelých šest minut po startu třetí periody skóroval ze skrumáže kladenský Patrik Machač a víc už se neměnilo skóre. Na ledě byl patrný rozdíl ve vnitřní síle obou soupeřů. „Děláme nevynucené chyby ve chvílích, kdy ani moc nejsme pod tlakem. Najednou je z toho šance. Hned z první jsme dnes dostali gól. Pak jsme se nechali třikrát zbytečně vyloučit,“ smutně konstatoval asistent Luboš Rob st.

WSM 1. liga, semifinále play off, 3. zápas:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
7. D. Tůma (J. Kloz), 17. D. Tůma (J. Kloz, Kubík), 24. Pekr (Štich, J. Strnad), 46. Machač (Štindl) – 1. Jonák (L. Rob ml., F. Novák), 31. M. Čermák (V. Nedorost, Kutlák).
Rozhodčí: Kašík, Wagner – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 4:7.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 32:37.
Diváků: 5 200 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Kváča – F. Novák, Kutlák, Fillman, R. Vráblík, Pavlin, Čáp – M. Čermák, Vampola, V. Nedorost, Dostálek, L. Rob ml., Jonák, M. Heřman, J. Mikyska, L. Květoň, M. Bárta, Galamboš, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 17. března.
Stav série:
3:0.

(red)

26. 04. 2018 Českobudějovický obránce Vojtěch Doktor patřil ke strůjcům senzačního vítězství reprezentačního týmu nad Kanadou 2:1 ve čtvrtfinále mistrovství světa osmnáctiletých na ruském ledě. Semifinálovým soupeřem našeho výběru budou Američané.
26. 04. 2018 Na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci se v sobotu 28. dubna od 18.30 hodin uskuteční benefiční zápas vybraných týmů domácího Vajgaru a HC Milevsko. Akci nazvanou Hokejem pro Tupku pořádají Vajgarfans ve prospěch nemocného beka Tomáše Tupého, jenž nosil dres Vajgaru v sezoně 2003 - 2004 a období 2009 až 2014. Do loňska nastupoval za HC Vimperk. Na straně domácích se v exhibici představí mj. Jaroslav Jágr ml., Milan Němec, Robert Procházka, Luboš Voříšek, Zdeněk Ondřej, Milan Kostourek či Jaroslav Kocar, za Milevsko přislíbili účast Šimon Hrubec, Bohumil Jank (oba čerstvě stříbrní v extralize s Třincem), Michael Panec, Michal Štych, Stanislav Polodna či Emil Švec ml.
25. 04. 2018 Obránci Peter Frühauf a Lukáš Bohunický, kteří v nedávné minulosti prošli extraligovým resp. prvoligovým klubem v Českých Budějovicích, aktuálně spolu pomohli vybojovat extraligové stříbro na Slovensku pro Duklu Trenčín.