Motor skončil na kolenou i v Kladně. Šance na postup do baráže se scvrkly na minimum

17.03.2018

Podobně jako v předchozím utkání na ledě Budvar arény, také mezi kladenskými mantinely Jihočeši bleskově vedli. Kladenský tým ale do první přestávky otočil stav, poté zvýšil náskok a dostal situaci pod kontrolu. Na každé straně padlo ještě po jednom gólu, hosté marně zkoušeli power play. Rytíři v semifinálové sérii play off WSM 1. ligy upevnili vedení na celkových 3:0 a jediná výhra je může posunout do baráže o extraligu. Naopak šance Motoru se scvrkly na minimum.

KLADNO – Do obranných řad budějovického týmu naskočil po překonání zdravotních trablů Roman Vráblík a nahradil distancovaného Jiřího Kučného. V útoku se objevil bojovník Martin Novák místo nevýrazného Richarda Nejezchleba. Po devětadvaceti vteřinách hry rozjásali hráči Motoru početnou skupinu fanoušků, kteří je přijeli podpořit na kladenský stadion, když Vít Jonák zblízka úspěšně doklepl kotouč do odkryté klece po nahození Filipa Nováka. Jenže v 7. minutě z úniku srovnal domácí kapitán David Tůma a tentýž hráč o deset minut později otočil stav s nešťastným přispěním Žigy Pavlina.

Na začátku druhé části Matěj Pekr tečoval střelu David Šticha a hosté poněkud rezignovali. Naději jim vrátil korigující trefou po buly Miloslav Čermák a následně je podržel Petr Kváča, když ve 35. minutě kryl trestné střílení Davida Tůmy. Necelých šest minut po startu třetí periody skóroval ze skrumáže kladenský Patrik Machač a víc už se neměnilo skóre. Na ledě byl patrný rozdíl ve vnitřní síle obou soupeřů. „Děláme nevynucené chyby ve chvílích, kdy ani moc nejsme pod tlakem. Najednou je z toho šance. Hned z první jsme dnes dostali gól. Pak jsme se nechali třikrát zbytečně vyloučit,“ smutně konstatoval asistent Luboš Rob st.

WSM 1. liga, semifinále play off, 3. zápas:

HC Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
7. D. Tůma (J. Kloz), 17. D. Tůma (J. Kloz, Kubík), 24. Pekr (Štich, J. Strnad), 46. Machač (Štindl) – 1. Jonák (L. Rob ml., F. Novák), 31. M. Čermák (V. Nedorost, Kutlák).
Rozhodčí: Kašík, Wagner – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 4:7.
Střely na branku: 32:37.
Diváků: 5 200 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Kváča – F. Novák, Kutlák, Fillman, R. Vráblík, Pavlin, Čáp – M. Čermák, Vampola, V. Nedorost, Dostálek, L. Rob ml., Jonák, M. Heřman, J. Mikyska, L. Květoň, M. Bárta, Galamboš, Martin Novák. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 17. března.
Stav série:
3:0.

(red)

18. 04. 2024 Osmdesátiny si připomněl 18. dubna českobudějovický rodák Jaroslav Kačírek, jenž na postu obránce hokejově vyrůstal v mateřském Slavoji a probojoval se až do A-týmu, v jehož dresu odehrál svoji jedinou sezonu mezi domácí elitou 1962-63. během vojenské služby vystřídal celky Dukly Litoměřice, Dukly Košice a Dukly Písek. Potom se vrátil do druholigového Motoru, ale již v pětadvaceti ukončil kariéru. Jako zřejmě jediný hokejista v budějovické historii se vyučil v oboru klavírní technik.
18. 04. 2024 Centrální scouting NHL zveřejnil finální žebříček mladých hráčů před letošním vstupním draftem. Figurují v něm také gólman Matyáš Mařík z Motoru Č. Budějovice a exbudějovický forvard Samuel Drančák (nyní Red Deer, WHL).
17. 04. 2024 Sedmadvacetiletý útočník a odchovanec budějovického hokeje Jiří Smejkal sklidil odměnu za svoji vytrvalost a na závěr základní části NHL vstřelil svůj první gól v nejslavnější klubové soutěži. Týmu Ottawa Senators pomohl k vítězství 3:1 v Bostonu. Byl to jeho dvacátý start v první sezoně mezi mantinely NHL. Větší část letošního ročníku bojoval o svoji pozici na farmě v Belleville Senators (AHL), kde v 45 zápasech zaznamenal 9 gólů a 13 asistencí.