Motor proti Přerovu udržel domácí neporazitelnost i bez odvolaného kouče Stavjani

14.10.2017

Poprvé po pětaosmdesáti mistrovských zápasech nastoupili Jihočeši v 1. lize bez hlavního kouče Antonína Stavjani. Osiřelá dvojice bývalých asistentů Martin Štrba – František Bombic proházela útoky i dvě ze třech stálých obranných dvojic, povolala centra Filipa Vlčka z vyhnanství v Písku a přivedla tým k cennému vítězství nad nebezpečným celkem Přerova. Poprvé od 9. kola dali Jihočeši alespoň o jeden gól víc, než dva. V tabulce bodově dostihli druhé Kladno.

Č. BUDĚJOVICE – Do posledního duelu úvodní čtvrtiny soutěže vyrukovali domácí bez marodící čtveřice Ján Mucha, Filip Novák, Martin Novák a Lukáš Květoň. V přeskládané sestavě dostal velký prostor člen reprezentační sedmnáctky Matěj Toman, jenž se posunul na pravé křídlo první formace k Václavu Nedorostovi a Miloslavu Čermákovi a strávil na ledě téměř jednadvacet minut. Střelou z úhlu otevřel skóre Žiga Pavlin a v úvodu prostřední části přidal druhou trefu další obránce Zdeněk Kutlák.

Pečetící gól dal zásahem ze vzduchu ve 35. minutě Tim Crowder. Hosté si vytvořili řadu šancí, ale nevyužili přesilovku pět na tři ve druhé třetině, zkušený Milan Procházka se poté neprosadil po Kutlákově chybě ve vlastním oslabení a trestné střílení v závěru nedal Jan Václavek. Budějovický trenér Martin Štrba na pozápasové tiskovce vyjádřil spokojenost. „Byl to krásný zápas i pro diváky. Musím pochválit hráče za předevedenou hru. Nevím, jestli budu pokračovat u týmu, takže mě těší, že to kluci odmakali,“ uvedl.

WSM 1. liga, 13. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Zubr Přerov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góla a nahrávky:
4. Pavlin, 22. Kutlák (F. Vlček), 35. Crowder (Kutlák).
Rozhodčí: Grech, T. Veselý – Malý, Šimán.
Vyloučení: 3:6, navíc Fořt (Přerov) 10 minut.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 38:23.
Diváků: 5 695.
ČEZ Motor: Kváča – R. Vráblík, Fillman, Marcel, Kutlák, Pavlin, P. Pýcha ml. – Mat. Toman, V. Nedorost, M. Čermák, Dostálek, Gaůamboš, M. Heřman, Crowder, F. Vlček, Šulek, J. Marek, Pajić, J. Doktor. Trenéři Martin Štrba a František Bombic.
Hráno 14. října.

22. 11. 2017 ČEZ Motor Č. Budějovice se aktivně zapojí do II. charitativního týdne WSM Ligy. Před utkáním s Kladnem ve středu 22. listopadu se uskuteční sbírka školních pomůcek, které díky iniciativě Motorfans dostanou děti v MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Riegrově ulici. Vybírat se bude u všech vchodů do Budvar arény. V rámci Charitativního týdne doje rovněž na internetovou dražbu hokejových propriet, mezi nimiž nebude chybět ani podepsaný dres Výtěžek poputuije na konto Klokánka, který je projektem Fondu ohrožených děti.
22. 11. 2017 Starší dorostenci budějovického Motoru v prvním utkání na zájezdu do Ruska podlehli v Jekatěrinburgu domácímu týmu 3:10 (0:2, 2:5, 1:3). Góly a nahrávky: 26. Krcho (Škola, Vávra), 33. Vávra (Řezáč), 60. Masopust.
21. 11. 2017 Českobudějovičtí a exbudějovičtí veteráni byli znovu v akci. Do reprezentačního dresu Old Timers České republiky v mezistátním utkání proti týmu Izraele na kladenském zimním stadionu se oblékli brankář Martin Altrichter, obránci František Ptáček, Miroslav Dvořák ml., Kamil Ťoupal, útočníci Filip Turek, Radek Ťoupal, Václav Král, František Mrázek a společně s dalšími spoluhráči zvučných jmen pomohli k dosažení vítězství v poměru 11:6.