Motor měl Spartu na lopatě. Pražanům pomohl k obratu pětiminutový trest Milana Gulaše

07.04.2022

Velké naděje vkládali hokejisté Motoru spolu se svými fanoušky ve vyprodané Budvar aréně do třetího semifinálového duelu s pražskou Spartou, který byl zároveň první v sérii na budějovickém ledě. Úkolem domácích bylo odčinit dvě porážky z libeňské O2 arény. Rýsovalo se vítězství. Čtyři a půl minuty před třetí sirénou vedli Jihočeši 2:0 a měli soupeře na lopatě, jenže kapitán Milan Gulaš nafasoval trest pět minut plus do konce. Hosté vyrovnali a rozhodli v prodloužení.

Č. BUDĚJOVICE – Osudová situace nastala v obranném pásmu Motoru poblíž domácí střídačky. Sparťan David Tomášek v souboji povalil Milana Gulaše a jak se oba hráči zvedali z ledu, doplatil domácí kapitán na držení hole v obou rukách a krosčekovým úderem zasáhl Tomáška do obličeje. Pražané snížili v drtivé přesilovce a vyrovnali z power play šest na čtyři. Nutno přiznat, že větší část zápasu měla navrch Sparta včetně prodloužení, kdy rozhodl Filip Chlapík pohotovým švihem z pravého kruhu po vyhraném vhazování. Jihočechům patří uznání za bojovnost. Mimořádný respekt si vysloužil Daniel Voženílek, jenž nastoupil odvážně pár dnů po operaci zlomené čelisti a podal výborný výkon.

Generali Česká pojišťovna play off, semifinále, 3. zápas:

Motor Č. Budějovice – HC Sparta Praha 2:3 (1:0, 0:0, 1:2 – 0:1)
9. Gulaš (Pech, D. Voženílek), 51. D. Voženílek (J. Ondráček) – 57. Řepík (Moravčík, Šmerha), 59. Chlapík (Matuškin), 72. Chlapík (Tomášek).
Rozhodčí: Hejduk, Kika – Lhotský, J. Svoboda.
Vyloučení: 4:5, navíc Gulaš (Motor) 5 minut + do konce.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 16:42.
Diváků: 6 421 (vyprodáno).
Nejlepší hráči: Daniel Voženílek – Filip Chlapík.
Motor: Hrachovina – R. Vráblík, Štencel, Percy, Piskáček, Bučko, Šenkeřík, Štich – Valský, J. Novotný, D. Voženílek – Gulaš, Pech, Vondrka – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek – J. Ondráček, Holec, Abdul. Trenéři Jaroslav Modrý, Patrik Martinec a Roman Fousek.
Hrálo se 7. dubna 2022.
Stav série:
0:3.

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.