Motor inkasoval od Kladna druhý semifinálový úder a ocitl se v těžké situaci

14.03.2018

Kladenští Rytíři překvapivě uspěli ve vyprodané Budvar aréně také na druhý semifinálový pokus, přestože prohrávali do 59. minuty a rozhodnutí v jejich prospěch padlo až v prodloužení. Pomohla jim lepší efektivita v přesilovkách a snad i kousek štěstí. Hráči Motoru prokázali mnohem větší úsili, než v prvním souboji, naráželi však na velkou překážku, kterou byl výborný brankář Lukáš Cikánek. Třetí a čtvrtý zápas uvidí kladenské publikum v sobotu 17. resp. neděli 18. března.

Č. BUDĚJOVICE – Domácí trenéři po předchozím nezdaru přeskládali formace. V obraně se místo Pavla Pýchy objevil Jiří Kučný, do útoku naskočili Michal Bárta a Richard Nejezchleb. Chyběli Filip Vlček s Martinem Novákem. Hvězdou úvodních vteřin se stal Miloslav Čermák, jenž po buly lehce atakoval odjíždějícího Jaromíra Jágra, poté zabojoval v kladenském pásmu a když Lukáš Cikánek neudržel kotouč, sklepl ho budějovický křídelník pohotově za brankovou čáru (čas 00.18). V dalším průběhu ale Jihočeši doplatili na častá vyloučení a hosté vyrovnali díky dlouhé přesilovce.

Více než minutová výhoda pět na tři v podání Motoru ve druhém dějství naopak zůstala bez efektu, přestože si střídačka předtím vzala oddechový čas. V roli falešného křídla ve 46. minutě vrátil domácím vedení Zdeněk Čáp, jenž dotlačil puk do klece ze skrumáže. Protesty Rytířů, do nichž se zapojil na ledě i Jaromír Jágr, nebrali rozhodčí v potaz. Za Středočechy srovnal v 59. minutě Švéd Linus Svedlund švihem od modré čáry. Petr Kváča měl zakrytý výhled. V prodloužení nevyužili domácí přesilovku, zato hostům posloužil trest Lukáše Květoně za špatné střídání k zisku druhého bodu v sérii.

WSM 1. liga, semifinále play off, 2. zápas:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Rytíři Kladno 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
1. M. Čermák (F. Novák), 46. Čáp – 19. Kružík (Redlich), 59. Svedlund (Zikmund, Machač), 64. Kloz (Tůma, M. Hořava).
Rozhodčí: Dědek, Obadal – Lukš, Gancarčík.
Vyloučení: 10:10, navíc Kučný, Kutlák (Motor) oba 10 minut, F. Novák (Motor) 5 minut + do konce.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 33:22.
Diváků: 6 421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Kváča – F. Novák, Kutlák, Kučný, Fillman, Pavlin, Čáp – M. Čermák, Vampola, V. Nedorost, M. Bárta, L. Rob ml., Jonák, Dostálek, Mikyska, M. Heřman, Nejezchleb, Galamboš, L. Květoň. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 14. března.
Stav série: 0:2.

Ladislav Lhota

16. 10. 2018 Působení v prvoligovém Motoru ukončil forvard Rok Pajić, poslední hráčský pamětník sezony 2013 - 14, kdy se rozjížděl znovuzrozený budějovický klub. Třiatřicetiletý rodák ze slovinské Jesenice nenastupoval k zápasům od února. V závěru minulé sezony laboroval se zraněním, v úvodu letošní ho pozlobily ledvinové kameny. Po rekonvalescenci mu trenéři nabídli rozehrání ve 2. lize nebo u prvoligové konkurence, ale hráč se rozhodl pro hledání nového angažmá. Za Motor odehrál celkem 224 zápasů a nasbíral 159 kanadských bodů. Vedení klubu naopak prodloužilo smlouvy do konce sezony s dalšími útočníky Davidem Gilbertem a Jakubem Doktorem, kteří uspěli při try outu.
16. 10. 2018 Prvoligový ČEZ Motor vydal tiskovou zprávu, v níž se ústy generálního manažera Stanislava Bednaříka důrazně ohrazeje proti vyjádření trenéra reprezentační osmnáctky Aloise Hadamczika, který na portálu hokej.cz uvedl, že budějovický klub neuvolnil útočníka Martina Beránka pro sérii třech utkání s Ruskem. Stanislav Bednařík označil toto tvrzení za naprostý nesmysl.
15. 10. 2018 Výsledky HC Tábor v Regionální lize juniorů: 8. kolo: HC Tábor - IHC Písek 3:4 (za poražené skórovali Prášek 2x, Adamec). 9. kolo: HC Tábor - HC Strakonice 9:1 (Adamec, Chocholoušek a Škrdleta po 2, Prášek, Duda, Berka). Další výsledek 9. kola: IHC Písek - Motor Č. Budějovice B (Soběslav) 1:4 (0:0, 1:2, 0:2). Góly a nahrávky: 40. V. Šuhaj (Hora, Buchta) - 22. Remta (Janoch), 26. Máca (Vávra), 49. Slabý (Čížek, Janoch), 60. Řezáč (Remta).