Motor inkasoval od Kladna druhý semifinálový úder a ocitl se v těžké situaci

14.03.2018

Kladenští Rytíři překvapivě uspěli ve vyprodané Budvar aréně také na druhý semifinálový pokus, přestože prohrávali do 59. minuty a rozhodnutí v jejich prospěch padlo až v prodloužení. Pomohla jim lepší efektivita v přesilovkách a snad i kousek štěstí. Hráči Motoru prokázali mnohem větší úsili, než v prvním souboji, naráželi však na velkou překážku, kterou byl výborný brankář Lukáš Cikánek. Třetí a čtvrtý zápas uvidí kladenské publikum v sobotu 17. resp. neděli 18. března.

Č. BUDĚJOVICE – Domácí trenéři po předchozím nezdaru přeskládali formace. V obraně se místo Pavla Pýchy objevil Jiří Kučný, do útoku naskočili Michal Bárta a Richard Nejezchleb. Chyběli Filip Vlček s Martinem Novákem. Hvězdou úvodních vteřin se stal Miloslav Čermák, jenž po buly lehce atakoval odjíždějícího Jaromíra Jágra, poté zabojoval v kladenském pásmu a když Lukáš Cikánek neudržel kotouč, sklepl ho budějovický křídelník pohotově za brankovou čáru (čas 00.18). V dalším průběhu ale Jihočeši doplatili na častá vyloučení a hosté vyrovnali díky dlouhé přesilovce.

Více než minutová výhoda pět na tři v podání Motoru ve druhém dějství naopak zůstala bez efektu, přestože si střídačka předtím vzala oddechový čas. V roli falešného křídla ve 46. minutě vrátil domácím vedení Zdeněk Čáp, jenž dotlačil puk do klece ze skrumáže. Protesty Rytířů, do nichž se zapojil na ledě i Jaromír Jágr, nebrali rozhodčí v potaz. Za Středočechy srovnal v 59. minutě Švéd Linus Svedlund švihem od modré čáry. Petr Kváča měl zakrytý výhled. V prodloužení nevyužili domácí přesilovku, zato hostům posloužil trest Lukáše Květoně za špatné střídání k zisku druhého bodu v sérii.

WSM 1. liga, semifinále play off, 2. zápas:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Rytíři Kladno 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
1. M. Čermák (F. Novák), 46. Čáp – 19. Kružík (Redlich), 59. Svedlund (Zikmund, Machač), 64. Kloz (Tůma, M. Hořava).
Rozhodčí: Dědek, Obadal – Lukš, Gancarčík.
Vyloučení: 10:10, navíc Kučný, Kutlák (Motor) oba 10 minut, F. Novák (Motor) 5 minut + do konce.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 33:22.
Diváků: 6 421 (vyprodáno).
ČEZ Motor: Kváča – F. Novák, Kutlák, Kučný, Fillman, Pavlin, Čáp – M. Čermák, Vampola, V. Nedorost, M. Bárta, L. Rob ml., Jonák, Dostálek, Mikyska, M. Heřman, Nejezchleb, Galamboš, L. Květoň. Trenéři Marian Jelínek, Luboš Rob st. a Aleš Kotalík.
Hráno 14. března.
Stav série: 0:2.

25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.